حوادث

مدیر درمان اداره‌کل تامین اجتماعی خوزستان توضیح داد: جزئیات و زمان تقریبی حذف دفترچه تامین اجتماعی در مراکز طرف قرارداد خوزستان


مدیر درمان اداره‌کل تامین اجتماعی خوزستان با بیان اینکه حذف دفترچه درمانی تامین اجتماعی مستلزم آماده‌سازی زیرساخت ها است، گفت: به نظر نمی‌رسد حذف دفترچه تامین اجتماعی در تمام مراکز درمانی انجام شود، اما قطعا در تعدادی از مراکز درمانی طرف قرارداد تامین اجتماعی خوزستان به صورت آزمایشی در سال 97 انجام خواهد شد.

صادق جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگاران _ بخش اخبار حوادث خوزستان، درباره جزئیات حذف دفترچه درمانی تامین اجتماعی در استان خوزستان اظهار کرد: در حال حاضر دفترچه تامین اجتماعی و نسخه کاغذی در کلیه مراکز ملکی اداره‌کل تامین اجتماعی شامل بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها، کلینیک‌ها و دیگر مراکز درمانی این اداره در سطح استان خوزستان حذف شده است و تمامی امور در این مراکز از طریق 4 سیستم و اتوماسیون انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: حذف دفترچه تامین اجتماعی در مراکز طرف قرارداد این سازمان تاکنون به طور آزمایشی تنها در شهر یزد انجام و مقرر شده در سرسر کشور نیز اجرایی شود. البته در مورد زمان دقیق این کار حداقل در استان خوزستان نمی‌توان اظهار نظر کرد.

مدیر درمان اداره‌کل تامین اجتماعی خوزستان عنوان کرد: حذف دفترچه در مراکز درمانی طرف قرارداد تامین اجتماعی خوزستان مستلزم آماده‌سازی زیرساخت‌های اینترنتی و مخابراتی لازم است. به عبارتی باید 2000 مرکز درمانی طرق قرارداد ما در استان خوزستان به این زیرساخت‌‌ها مجهز و به اتوماسیون تامین اجتماعی متصل شوند تا شاهد حذف دفترچه در این مراکز باشیم.

جلیلی با بیان اینکه فراهم کردن زیرساخت‌های حذف دفترچه بر عهده سازمان تامین اجتماعی قرار دارد، گفت: به نظر نمی‌رسد حذف دفترچه تامین اجتماعی در تمام مراکز درمانی انجام شود، اما قطعا در تعدادی از مراکز درمانی طرف قرارداد تامین اجتماعی خوزستان به صورت آزمایشی در سال 97 انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: این امر به فراهم شدن زیرساخت‌ها بستگی دارد و با توجه به شرایط مالی فعلی سازمان تامین اجتماعی نمی‌توان برای حذف دفترچه در کلیه مراکز ذدرمانی طرف قرارداد این سازمان زمان دقیقی اعلام کرد.

منبع : ایسنا

امتیاز دهید