حوادث

کتانباف: مترو اهواز تا 20 ماه دیگر راه‌اندازی نخواهد شد


شهردار اهواز گفت: مطمئنا مترو اهواز تا 20 ماه آینده راه‌اندازی نخواهد شد. مگر اینکه 600 میلیارد تومان پول به صورت نقد تزریق شود تا شاهد راه‌اندازی 6 کیلومتر از این پروژه باشیم.

منصور کتانباف در گفت‌وگو با خبرنگاران – بخش اخبار حوادث خوزستان، با اشاره به اظهارات اخیر وزیر کشور مبنی بر اینکه زیرساخت‌های مترو اهواز در حال آماده شدن است و این پروژه در سال 97 به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: مطمئن هستم که این اتفاق رخ نخواهد داد. برای راه‌اندازی بخشی از فاز اول خط یک مترو اهواز آن هم بدون ناوگان به 600 میلیارد تومان پول نقد نیاز است.

وی ادامه داد: راه‌اندازی این بخش از مترو به طول 6 کیلومتر هم به شرطی صورت می‌گیرد که این 600 میلیارد تومان، نقدا داده شود تا بعد از آن کار این بخش از پروژه شروع شود. با این شرایط نیز رسیدن به مرحله بهره‌برداری از این بخش مترو اهواز حداقل 20 ماه زمان می‌برد.

شهردار اهواز افزود: وزیر کشور فرمایش کرده است که زیرساخت‌های مترو اهواز در حال آماده شدن است، اما نمی‌دانم که منظور وزیر زیرساخت‌های کجا و کدام قسمت از مترو اهواز است و دقیقا چه کسی چنین گزارشی را به وزیر کشور ارائه کرده است.

کتانباف تصریح کرد: اگر من متولی پروژه مترو اهواز هستم، می‌دانم که قطعا پروژه مترو اهواز تا 20 ماه آینده راه‌اندازی نخواهد شد، مگر اینکه 600 میلیارد تومان پول به صورت نقد به پروژه تزریق شود که در این صورت هم حداکثر تنها 6 کیلومتر از فاز اول این پروژه راه‌اندازی می‌شود.

منبع : ایسنا

امتیاز دهید