حوادث

علت مرگ دو کودک اهوازی | هانیه و فاطمه دختران خردسال اهوازی

به گزارش خوزستان خبر :چند روزی است که در تمام فضای مجازی خوزستان خبری با عنوان مرگ هانیه و فاطمه دختران خردسال اهوازی دست به دست می شود.علت مرگ دو کودک اهوازی چیست ؟

 

بروز شده در  تاریخ: ۲۱:۲۹ – ۱۳۹۷/۰۷/۳۰

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز:
تأئید مرگ دو خواهر اهوازی پس از مصرف دارو/ تشکیل یک تیم پزشکی برای بررسی علت دقیق فوت دو کودک
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز مرگ دو خواهر اهوازی در یکی از بیمارستان‌ها را تأئید کرد و گفت: تیمی از معاونت بهداشت و معاونت درمان برای بررسی این مسئله تشکیل شده است.

   فرهاد حمزه لوئی امشب در گفت‌گو با خبرنگار فارس در اهواز در رابطه با مرگ 2 خواهر خردسال اهوازی پس از مصرف دارو، اظهار کرد: خانواده این دو کودک در روز جمعه و یکشنبه در حالی برای مداوای دو کودک خود به بیمارستان ابوذر اهواز مراجعه می‌کنند که حال عمومی کودکان بسیار بد گزارش شده و ضایعات مغری بر جای گذاشته بود.

وی با بیان اینکه کودکان در حالت کمای عمیق مراجعه کردند، افزود: این دو کودک قبل از مراجعه به بیمارستان توسط مطب خصوصی ویزیت شده بودند و پس از وخیم شدن حال آنها خانواده تصمیم می‌گیرند که آنها را به بیمارستان بیاورند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد:  نام پزشک معالج کودکان در پرونده پزشکی قید نشده است؛ در بیمارستان با وجود تلاش زیادی که برای احیا این 2 کودک می‌شود اما کودکان فوت می‌کنند.

حمزه لوئی عنوان کرد: به منظور بررسی این مسئله یک تیم از معاونت درمان و یک تیم از معاونت بهداشت تعیین شده است.

وی در پاسخ سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه کودکان به پزشکی قانونی انتقال داده شده‌اند، و آیا با مجوز پزشکی قانونی اجازه تدفین آنها صادر شده، گفت: این مسئله ارتباطی با دانشگاه علوم پزشکی ندارد و در این مورد قوه قضائیه باید تصمیم بگیرد.

حمزه لوئی  به نقل از خانواده دو کودک عنوان می‌کند: مسئولان مهد کودک به منظور پیشگیری از شپش به دانش‌آموزن محلول دارویی دادند که مصرف کنند که ممکن است مسمومیت مربوط به این دارو باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس، گفته می‌شود که نفس هانیه 1.5 ساله و فاطمه 5 ساله پس از مصرف دارو سنگین می‌شود و در بیمارستان جان خود را از دست می‌دهند. در روزهای گذشته خبری مبنی بر تعطیلی سه داروخانه به دلیل ارائه داروهای تاریخ مصرف گذشته در خوزستان منتشر شده بود.

هرچند عده‌ای معتقدند که تزریق اشتباه دارو توسط پزشک معالج سبب فوت این دو خواهر شده است.

منبع : فارس نیوز خوزستان

بروز رسانی شده در 30 مهر 1397 ساعت 22:30

 تأئید مرگ دو خواهر اهوازی پس از مصرف دارو/ تشکیل یک تیم پزشکی برای بررسی علت دقیق فوت دو کودک  مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز مرگ دو خواهر اهوازی در یکی از بیمارستان‌ها را تأئید و گفت: تیمی از معاونت بهداشت و معاونت درمان برای بررسی این مسئله تشکیل شده است. این دو کودک قبل از مراجعه به بیمارستان توسط مطب خصوصی ویزیت شده بودند.  حمزه لوئی به نقل از خانواده دو کودک عنوان می‌کند: مسئولان مهد کودک به منظور پیشگیری از شپش به دانش‌آموزن محلول دارویی دادند که مصرف کنند که ممکن است مسمومیت مربوط به این دارو باشد.  گفته می‌شود که نفس هانیه 1.5 ساله و فاطمه 5 ساله پس از مصرف دارو سنگین می‌شود و در بیمارستان جان خود را از دست می‌دهند. در روزهای گذشته خبری مبنی بر تعطیلی سه داروخانه به دلیل ارائه داروهای تاریخ مصرف گذشته در خوزستان منتشر شده بود.

منبع : کانال خبر خورنا

متن خبر منتشر شده به شرح زیر است:

جزئیات مرگ هولناک 2 خواهر خردسال اهوازی. هانیه ۱/۵ ساله و فاطمه ۵ ساله دچار سرماخوردگی می شوند ،والدین آن ها را به مطب یکی از پزشکان اهوازی می برند پزشک برای فاطمه و هانیه کپسول و شربت سرماخوردگی تجویز می کند. نفس دختران خردسال پس از استفاده از داروها سنگین می شود و آن ها را به بیمارستان می برند پس از رسیدن به بیمارستان پزشکان مستقیم سراغ اتاق احیاء می روند. اما تلاش های پزشکان بی فایده است و هانیه روز جمعه فوت می کند و شنبه به خاک سپرده می شود اما ماجرا به اینجا ختم نمی شود و فاطمه خواهر اون نیز یک روز بعد به خاک سپرده می‌ شود. هنوز خبری رسمی در این خصوص در دست ما نیست. اما مردم می گویند استفاده از داروها موجب مرگ آن ها شده است اتفاقی که اگر صحت داشته باشد خطری در کمین کودکان اهوازی است. اما تا اعلام نتیجه پزشکی قانونی نمی توان قضاوت دقیقی از این ماجرا داشت.

در ضمن خوزستان خبر متن بالا که در فضای مجازی منتشر شده است را تایید یا تکذیب نمی کند.هر طرف این حادثه می تواند از خود دفاع کنند.در صورت انتشار خبر رسمی به سرعت آنرا بروز خواهیم کرد.

 

شما کاربران در زیر می توانید نظرات خود را بنویسید؟!

 

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها