دسر

طرز پخت کدو تنبل خوشمزه

طرز پخت کدو تنبل خوشمزه را امروز در آموزش آشپزی خوزستان خبر برای شما تهیه کردیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

کدو تنبل خیلی مفید و مملو از مواد مغذیه و تو آشپزی هم کاربردهای زیادی داره و میتونیم انواع غذا، دسر و پیش غذاهای لذیذ رو باهاش درست کنیم. فقط کافیه بدونیم که چطور میتونیم کدو تنبل رو به بهترین…

کدو تنبل خیلی مفید و مملو از مواد مغذیه و تو آشپزی هم کاربردهای زیادی داره و میتونیم انواع غذا، دسر و پیش غذاهای لذیذ رو باهاش درست کنیم. فقط کافیه بدونیم که چطور میتونیم کدو رو به بهترین نحو بپزیم اونوقته که میتونیم بلافاصله از کدو پخته داخل غذاها استفاده کنیم یا اینکه کدو پخته رو فریز کنیم و بعدا ازش استفاده کنیم. پس حالا که پاییزه و فصل کدو تنبل بهتره دست به کار بشیم و بپزیمشون تا برای کل سال بتونیم ازش داخل غذاهام و دسر های خوشمزه مون استفاده کنیم.

مراحل پخت کدو تنبل

برای پخت کدو  کافیه که ابتدا خوب بشوریمش و بعد ساقه کدو رو جدا کرده و از وسط نصفش کنیم. در صورتی که کدو تنبل بزرگ بود برای اینکه زودتر بپزه و راحت تر داخل قابلمه جا بشه به تکه های کوچکتر تقسیمش کنین.

جدا کردن ساقه

حالا با کمک یک قاشق تخم های کدو تنبل رو ازش کاملا جدا میکنیم.

درآوردن تخم کدو

بعد تکه های کدو تنبل رو داخل یه قابلمه بزرگ بچینین بهتره که قسمت پوست کدو تنبل کف قابلمه قرار بگیره. حالا فقط به اندازه ۱/۶ لیوان آب کف قابلمه بریزین تا در ابتدای پخت از سوختن پوست و بو گرفتن کدو تنبل جلوگیری کنه حالا حرارت رو ملایم کنین و در قابلمه رو ببندین و بذارین کدو برای مدت ۱ الی ۲ ساعت بپزه. (زمان پخت بسته با اندازه و جنس کدو متفاوته). کدو خودش کمی آب میندازه و میپزه.

گذاشتن داخل قابلمه

بعد از گذشت این مدت کدوهارو چک کنین و با یه چنگال گوشت کدو رو سوراخ کنین و در صورتی که کاملا نرم شده بود کدو پخته و حاضره. کف قابلمه رو چک کنین در صورتی که آب کفش بود بهتره دما روزیاد کنین و در قابلمه رو هم بردارین تا آب کاملا تبخیر بشه.

پختن کدو تنبل

حالا کدو های پخته رو دربیارین و بذارین کاملا سرد بشه و در نهایت با یه قاشق گوشت کدو رو از پوستش بتراشین.

جدا کردن کدو تنبل از پوسته

برای اینکه کدو پخته تون در نهایت لطیف و پوره مانند بشه میتونین داخل غذاساز بریزینشون و چند پالس بزنین تا در نهایت کدو پخته ای نرم و لطیف داشته باشین.

پوره کدو تنبل

حالا کدو پخته خوشمزه ما حاضره میتونیم بلافاصله ازش داخل غذاها و دسرها استفاده کنیم یا اینکه داخل فریزر بذاریم و هر وقت که خواستیم بعد یخ زدایی ازش استفاده کنیم …

کدو تنبل پخته

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها