کاردستی

روش درست کردن فرفره

روش درست کردن فرفره سادست.امروز در خوزستان خبر به آموزش روش درست کردن فرفره می پردازیم و تا انتها با ما باشید.

درست کردن فرفره‌های کاغذی روش‌های مختلفی دارد که ساده‌ترین آن فرفره کاغذی ۴ پر است. در اینجا علاوه بر فرفره ۴ پر روش درست کردن فرفره دو رنگ و فرفره ۸ پر نیز یاد داده شده است.

خوزستان خبر در این آموزش روش‌های متنوع و جالبی از درست کردن فرفره را یاد می‌دهد که با استفاده از آنها می‌توانید فرفره‌های زیبا و جدید درست کنید و حتی در تزیینات مختلف نیز از آن استفاده کنید.

۱- روش درست کردن فرفره ساده

برای درست کردن فرفره‌هایی که معمولا همه جا می‌بینید باید ابتدا یک کاغذ یا مقوا را به شکل مربع ببرید. سپس قطر‌های مربع را با خط مشخص کنید و ابتدا و انتهای هر قطر را تا ۲ سانتی متر مانده به مرکز مربع برش بزنید.

از مرکز مربع روی هر خط یک چسب دو طرفه چسبانده و سپس طبق تصویر زیر از هر قطعه یک گوشه را به سمت راستش برده و روی چسب بچسبانید.

همین کار را روی هر چهار قطعه فرفره انجام دهید. همچنین می توانید به جای چسب دو طرفه از چسب مایه استفاده کنید اما باید تا زمان خشک شدن چسب با دست گوشه را روی چسب نگه دارید.

حال باید فرفره را روی یک چوب یا نی بچسبانید. اگر می‌خواهید فرفره بچرخد باید آن را به سوزن ته گرده به چوب وصل کنید و پشت آن به انتهای سوزن یک تکه پاک کن کوچک بزنید.


۲- روش درست کردن فرفره دو رنگ

ابتدا روی دو کاغذ با رنگ‌های مختلف دو مربع یک اندازه کشیده و در آورید. سپس ابتدا و انتهای هر قطر مربع‌ها را تا حدود ۲ سانتی متر مانده به مرکز  برش بزنید.

کاغذ‌ها را روی هم قرار دهید و طوری تنظیم کنید که برش‌ها دقیقا با هم منطبق باشند.

گوشه‌های چپ هر قطعه را روی هم آورده و به هم بچسبانید. می‌توانید برای زیبایی یک سیم تزیینی نیز به پشت فرفره وصل کنید.

حال با یک پونز یا میخ کوچک، فرفره را به ساقه گل یا چوب و یا نی وصل کنید. همچنین کاغذ روی هر گوشه از فرفره را کمی به داخل تا بزنید تا فرفره حالت زیباتری داشته باشد.

اکنون کار درست کردن فرفره به پایان رسیده است و حتی می‌توانید از این فرفره در گلدان‌های تزیینی نیز استفاده کنید.


۳- روش درست کردن فرفره ۸ پر

ابتدا ۲ الگو روی کاغذ‌های مختلف با توجه به تصویر زیر بکشید و دور تا دور آن‌ها را ببرید. سپس در انتهای قسمت بلندتر هر ضلع یک سوراخ ایجاد کنید.

حال کاغذها را طوری روی هم قرار بدهید که پره‌های آنها بین هم قرار بگیرند. از پشت وسط به کاغذها یک میخ یا پونز وارد کنید.

سوراخ‌هایی که روی هر گوشه ایجاد کرده‌اید را وارد پونز کنید و روی همه انها یک تکه پاک کن کوچک دایره‌ای بزنید. همچنین برای روی آن می‌توانید از هر چیز تزیینی دیگری استفاده کنید.

اکنون تنها کافی است آن را روی یک چوب یا ساقه گل وصل کرده و استفاده کنید.


مدل های مختلف درست کردن فرفره

 

(1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها