آموزش روانشناسی

کودک ایندیگو یعنی چه

کودک ایندیگو یعنی چه ؟

کودک ایندیگو  :   کودکانی هستند که تصور می‌شود دارای صفات یا توانایی های خاص ، غیرمعمول و گاهی اوقات فوق العاده هستند.البته نمی توان گفت ایندیگو یک مفهوم کاملا علمی است و ما خوزستان خبر آن را تایید یا تاکذیب نمی کنیم

 به چه کسانی کودک ایندیگو گفته می شود.

۱۳ نشانه ای که نشان می دهد شما یک کودک ایندیگو هستید:

۱- از نظر معنوی فکر می کنید بیدار شده اید

شما احساس می کنید که در یک حالت معنوی هستید که اکثر مردم از آن غافل اند.

۲- مقدر شده تا اینجا باشید

در این زمان شما با اعتماد به نقس و مغرور هستید، به یک دلیل در این کره خاکی قرار گرفته اید و آن هم ایجاد تغییرات مثبت است. می دانید که اهالی کره زمین در حال رشد و بزرگ شدن هستند و برای تغییر به کمک احتیاج دارند.

۳- انتظارات بالایی از خودتان و دیگران دارید

این می تواند روابط و تعاملات یک کودک ایندیگو با دیگران را دچار چالش کند. شما در زندگی بهترین ها را می بینید و انتظار دارید خودتان و بقیه به آن عمل کنند. می توانید به طور سختگیرانه از خودتان انتقاد کنید. از آن چیزی که دارید برای به حرکت درآوردن خود و دیگران استفاده می کنید اما انتظار ندارید که بقیه نیز مثل شما این انرژی و انگیزه را داشته باشند.

۴- دارای بصیرت قوی هستید

ایندیگوها دنیا را به شکل دیگری می بینند. آن ها اعتماد به نفس بالایی دارند. شما اکثر اوقات فکر می کنید راه درست را انتخاب کرده اید و اگر دیگران توجهی به آن نکنند آزرده خاطر می شوید. اگر ایندیگوها بر جهان حکومت کنند شما مطمئنید که مشکلی پیش نخواهد آمد.

۵- به دنبال قدرت می گردید

کودک ایندیگو کسی نیست که اهل مذاکره باشد. او از راه و روش خودش اطمینان دارد. روحیه یاغی گری دارید و نسبت به کسانی که صاحبان قدرت هستند بدبین هستید. این گاهی اوقات شما را در دردسر می اندازد. پس بدانید می خواهید درگیر چه مشکلاتی شوید.

۶- شما می خواهید واژه انسان را دگرگون کنید

سیستم های سفت و سخت به نظر شما احمقانه هستند و شما مخالف آن چیزی هستید که بقیه مشکلی با آن ندارند. همچنین این سیستم ها ممکن است در مقایسه با کسانی که از کارآمدی آن ها خبر دارید، از کار افتاده بنظر برسند. صبر داشته باشید بدانید این سیستم های بزرگ همیشه نیاز به تغییر دارند.

۷- خلاق هستید

در موسیقی و هنر با استعدادید، هنرتان دیگران را به دیدن دنیا از زاویه دید شما دعوت می کند. این توانایی را پرورش دهید.

۸- شما تغییرات زیادی انجام می دهید

شما از شکست های در جامعه آگاه هستید. و این شما را به یک رهبر خبره تبدیل می کند. همیشه در کار خود روش های جدیدتر و بهتری پیدا می کنید.

۹- یک روح گمشده هستید

احساس می کنید متفاوت از دیگران هستید. می توانید روحیه سرکش یا تنهایی خود را پرورش دهید تا اینکه آرام و بی حرکت باشید.

۱۰- سرسخت هستید

یک کودک ایندیگو از ارزش درونی خودش آگاه است. شما با آنچه شما را به عقب می راند مبارزه می کنید.

۱۱- اشتیاق و تمرکز دارید

شما کسی نیستید که از گرفتن دستاوردهای سخت بترسید. این دو ویژگی را باید به طور متعادل در خود داشته باشید وگرنه  اشتیاق زیاد نتایج بدی برایتان رقم خواهد زد. این صفات را در خود پرورش دهید و از آن در روابط خود استفاده کنید.

۱۲- توانایی های روانی زیادی دارید

بدون هیچگونه نیازی به پرورش، ظرفیت روانی شما بسیار عالی تنظیم شده است. در حالی که چیز خاصی در توانایی های خود نمی بینید اما این به شما این امکان را می دهد که رفتار دیگران را متوجه شوید.

۱۳- ناامید هستید

شما چشم انداز بزرگ و قوی دارید اما جامعه مانند شما نیست و این شما را ناامید می کند. در اینجا صبر چیزی است که باید داشته باشید و آن را در خود پرورش دهید.

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها