دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج

۵ پنهان کاری مردان از همسرشان + توصیه ما به مردان

با خوزستان خبر همراه باشید

پنهان کاری مردان در رابطه، به خصوص پس از ازدواج، هرگز منطقی و عاقلانه نیست.بدون اعتماد، رابطه سالمی بین زن و شوهر نخواهد بودو ازدواج به شکست بر می خورد و کاملا زندگی فرو پاشیده می شود. اعتماد، عنصر اصلی برای داشتن یک زندگی زناشویی سالم است.

به جای پنهان کردن چیزها از یکدیگر، باید روی تفاوت های خود کار کنید و مسائل پیش آمده بین تان را حل کنید. پنهان کاری می تواند آزاردهنده و دردناک باشد و در بهترین حالت ممکن به عدم رضایت رابطه زناشویی منجر می شود و در بدترین حالت ممکن می تواند عواقب ناگواری، از جمله طلاق و جدایی، به همراه داشته باشد.

اگر چیزهایی را از همسرتان پنهان می کنید وقت آن است که با مسئله کنار آمده و با همسرتان کاملا صادق و روراست باشید و همه چیز را با او به اشتراک بگذارید. در این مقاله به 5 موردی اشاره می کنیم که ممکن است مردان از همسران خود پنهان کنند، کاری که نباید هرگز انجام دهند.

5 رازی که مردان از زنان پنهان می کنند

1. پنهان کردن دارایی

آیا فکر می کنید که مخارج زندگی همسرتان خارج از کنترل است؟ شاید گمان کنید یک راه برای کنترل مخارج همسرتان این است که یک حسابپس انداز مخفی داشته باشید، اما اگر همسرتان متوجه شده و شروع به ناسازگاری کند نه تنها مشکلتان هرگز حل نخواهد شد بلکه رابطه تان سرد خواهد شد. شاید هم وضعیت برعکس این مورد باشد و شما مشکلات مالی و یا یک وام و بدهی را از همسرتان پنهان می کنید. در هر دو صورت پنهان سازی رابطه زناشویی را متزلزل می کند.

توصیه:شما باید شرایط مالی تان را افشا کنید. عدم مسئولیت در مسائل مالی خانواده باعث خجالت و شرمساری شده و منجر به عدم رضایت همسرتان نیز می شود،تا زمانی که مسائل مالی را پنهان کنید، هیچ چیز تغییر نخواهد کرد. ریلکس باشید، کنار همسرتان بنشینید، صادقانه با مسائل روبرو شوید و با صمیمیت و محبت در مورد مسائل صحبت کنید، با هم برنامه ریزی کنید، و محدودیت ها و مرزها را تعیین کنید.

2. پنهان کردن تعامل و ارتباط با زنان دیگر

اگر شما احساس می کنید باید ارتباط با زنان دیگر را از همسرتان پنهان کنید، مطمئن باشید که رابطه تان مشکل ساز خواهد شد. سوال ما این است چرا روابط را پنهان می کنید؟ آیا همسرتان حسادت می کند؟ آیا شما به زن دیگری احساس دارید؟ مخفی کردن رابطه با زنان دیگر نشان دهنده عدم توجه و احترام به همسرتان است. تعهد به مرزها و محدویتهایی که در ابتدای زندگی با هم به توافق رسیده اید برای جلب اعتماد و داشتن یک رابطه سالم و پایدار ضروری است.

توصیه: کاملا شفاف و واضح باهمسرتان صحبت کنید. چیزی را پنهان نکنید ، به توافق های اولیه زندگی تان متعهد و پایبند باشید. در مورد تعاملات و ارتباطات اجتماعی با سایرین هوشیار باشید و هرگز چیزی را پنهان نسازید. شفاف سازی و عدم دورویی در زندگی، رابطه زناشویی تان را محفوظ نگه می دارد.

3. پنهان کاری ضربه ها و شکست های زندگی

“من خوبم”…. آیا این جمله ای است که همیشه به همسرتان می گویید، حتی اگر شما خوب نیستید؟ آیا وانمود به خوب بودن اوضاع می کنید و دروغ می گویید. آیا شما از چالش فرار می کنید یا فکر می کنید که بیان کردن شکست های زندگی شما را فردی ضعیف نشان می دهد (البته این چنین نیست). تا زمانی که همسرتان از چیزی باخبر نباشد هیچ چیزی تغییری نخواهد کرد. شما با سکوتتان خشم وناامیدی و عصبانیت را در وجودتان انباشته خواهید کرد و ذهن همسرتان نیز پر از سوالات مبهم خواهد شد.

توصیه:احساسات تان را با همسرتان به اشتراک بگذارید. مثلا اگرشما از حرف همسرتان یا از رفتار او آزرده خاطر شده اید و احساس شکست می کنید با او صحبت کنید، مثلا بگویید: “من بخاطر این رفتار یا حرفتان آزرده خاطر شده ام …” پس از اینکه شما احساستان را بیان کردید،همسرتان را ببخشید و رابطه تان را با گفتگو بهبود دهید و از آزردگی خاطر خودتان را رها کنید.

4. پنهان کردن استرس

بسیاری از مردان احساسات واقعی خود را بروز نمی دهند و استرس و تنش های زندگی را پنهان می کنند. آن ها احساس می کنند که باید به تنهایی مشکلات را حل کنند و یا ممکن است گمان کنند که همسرشان از عهده حل کردن مسئله بر نمی آید. اما این طرز فکر اشتباه است. زنان زیرک و باهوش هستند و قدرت درک بالایی دارندو به احتمال زیاد از استرس همسرشان کاملا آگاهند. با پنهان سازی مشکلات و استرس های زندگی، همسرتان گمان می کند که مشکلی در رابطه وجود دارد که شما و همسرتان را از هم دور ساخته است. این کار باعث لطمه به روحیه زن شده و رابطه تان را به خطر می اندازد

توصیه :مسئله پیش آمده را با همسرتان در میان بگذارید و به تنهایی با مسئله پیش آمده روبرو نشوید. یکی از مزایای ازدواج داشتن همدمی است که می تواند در موقع مشکلات یاری تان کند . همه ما در زندگی به کمک و تشویق دیگران نیاز داریم تا انگیزه بیابیم. مطمعن باشید همسرتان می تواند شرایط پیش آمده را مدیریت کند پس همسرتان را از استرسی که دارید آگاه کنید . ناامنی و ترس و استرس هایتان را برایش بگویید. با این کار شما احساس نزدیک تر و صمیمی تری به هم خواهید داشت.

5. پنهان کردن نارضایتی جنسی

آیا احساس می کنید که رابطه جنسی کافی ندارید؟ هنگامی که با همسرتان رابطه جنسی دارید، آیا حس می کنید رابطه تان خسته کننده و یکنواخت شده است؟ بسیاری از مردان تمایل به رابطه جنسی بیشتردارند، اما زمانی که رابطه را یکنواخت می بینند و تغییر و تنوعی احساس نمی کنند دلسرد می شوند. مردان ترجیح می دهند درباره آن با همسرشان صحبت نکنند، زیرا گمان می کنند که این کار باعث بحث ونزاع خواهد شدو به نتیجه ای نخواهند رسید. انزوا و عدم گفتگو با همسر در خصوص این مشکل، منجر به تنهایی و سردی رابطه زناشویی خواهد شد.

توصیه: در مورد تنوع در رابطه جنسی با همسرتان صحبت کنید. در مورد تنوع و تغییر در مکان و تغییر پوزیشن های جنسی و تنوع در سبک لباس و … با همسرتان صحبت کنید. خواسته هایتان را به وضوح به همسرتان بگویید. حتی زمانی که بحث به وجود آمد باز به صحبت ادامه دهید. هنگامی که به توافق نرسیدید و به مشکل برخوردید، از مشاوره زناشویی کمک بگیرید. اگر مشاوره موثر و عملی نبود، ناامید نشده و به یک مشاوره زناشویی دیگر مراجعه کنید. بدترین کار این است که دست از تلاش بردارید و ناامید شوید و مشکل را حل نشده باقی بگذارید.

دوستان عزیز از این که با مجله خوزستان خبر همراه بودید، سپاسگزاریم. می توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها