مهارت

روش پاک كردن لاک از روی لباس

استفاده از لاک ناخن به سه هزار سال قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد، زمانی که چینی‌های دربار از نقره، طلا، سیاه و قرمز برای آرایش ناخن‌هایشان استفاده می‌کردند. البته این لاک‌ها امروزه در هزاران رنگ مختلف وجود دارند.  اگرچه لاک‌ها بسیار محبوب خانم‌ها هستند و برای زیبایی ناخن از آن استفاده می‌شود اما اگر روی لباس یا جاهای دیگر مثل پارچه بریزند به دردسری بزرگ تبدیل می‌شوند. غفلت در مورد لاک ریخته شده، آن را به لکه دائمی تبدیل می‌کند. لاک در تماس با لباس به سرعت خشک و سفت می‌شود و در نهایت لکه‌ای زبر و پررنگ از خود به جا می‌گذارد. لاک پس از قرار گرفتن در معرض هوا به سرعت سفت می‌شود پس بهتر است سریعاً لکه ایجاد شده را پاک کنید.

 

اگر روی لباستان لاک ریخته قبل از انجام هر کاری سریعاً به برچسب شستشوی آن توجه کنید. اگر لباس شما ویژگی‌های بخصوصی مثل الیاف مداکریلیک و تری‌استات دارد، حتماً آن را به خشک‌شویی معتبری ببرید و سعی نکنید خودتان لکه را برطرف کنید. اگر از استون برای پاک کردن این الیاف استفاده کنید لباس سوراخ خواهد شد.

 

برای پاک کردن لکه به مواردی از قبیل پارچه، دستمال کاغذی یا حوله سفید نیاز دارید. از کشیدن دست یا پارچه بر روی لکه جدا خودداری نمایید زیرا این کار باعث نفوذ لاک به عمق پارچه شده و لکه را روی لباس پخش می‌کند. چند دستمال کاغذی تمیز را روی سطح صافی بگذارید و لباس را از قسمت لکه شده روی آن قرار دهید.

 

با استفاده از پنبه یا پارچه‌ای آغشته به استون لکه لاک از از قسمت خارج لکه به سمت داخل و مرکز آن پاک کنید، این کار باعث می‌شود تا لکه به قسمت‌های تمیز لباس پخش نشود. در هنگام پاک کردن لباس، با پنبه استونی به قسمت لکه شده ضربه بزنید تا به خوبی تمامی قسمت‌های آن استونی شود. دستمال کاغذی‌های زیر قسمت لکه شده را به دستمال کاغذی‌های تمیز جایگزین کنید و این کار را تا زمان رفع شدن کامل لکه ادامه دهید.

  

پس از برطرف شدن لکه این قسمت از لباس را با فشار آب گرم بشویید تا استون کاملاً از الیاف آن خارج شود.  در صورت باقی ماندن جای لکه، از لکه‌بر لباس استفاده کنید. لباس را طبق دستور بشویید. و اجازه دهید تا در هوای آزاد خشک شود.

 

 

روش پاک كردن لاک از روی لباس

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها