اخبار خوزستان

یک میلیون و ۵۳۰ هزار تن گندم از طریق بندر امام(ره) وارد کشور شده است

یک میلیون و ۵۳۰ هزار تن گندم از طریق بندر امام(ره) وارد کشور شده است

یک میلیون و ۵۳۰ هزار تن گندم از طریق بندر امام(ره) وارد کشور شده است

– اخبار استانها –

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم از اهواز، به نقل از اداره غله خوزستان، امید جهان‌نژادیان، اظهار داشت: در نیمه نخست امسال یک میلیون و 530 هزار تن گندم از طریق بندر امام خمینی(ره) وارد کشور شده است.

وی افزود: واردات گندم به کشور توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران وابسته به وزارت جهاد کشاورزی از کشورهای مختلف به خصوص روسیه سفارش و خریداری شده است.

جهان‌نژادیان با بیان اینکه در نیمه دوم امسال نیز واردات گندم از طریق بندر امام خمینی(ره) به منظور تامین نیازهای داخلی کشور تداوم خواهد یافت بر حمل یکسره گندم با کامیون به استان‌های مختلف تاکید کرد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان در ادامه افزود: در نیمه نخست امسال 200 هزار تن روغن خام خوراکی به مئظور تامین نیازهای داخلی از طریق بندر امام خمینی(ره) وارد شده که بخش اعظم آن به کارخانه های تصفیه روغن ارسال شده است.

کشتی‌های حامل نهاده‌های دامی در اسکله “فله بار” بندر امام(ره) پهلو گرفتند
23 میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر امام خمینی(ره) تخلیه و بارگیری شد
زمینه ترخیص 256 هزار 429 تن از نهاده‌های دامی دپو شده در بندر امام فراهم شد

نیاز سالانه کشور به روغن خوراکی با اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه ها و حذف ارز ترجیحی از 2.2 میلیون تن به 1.5 میلیون تن کاهش خواهد یافت.

جهان‌نژادیان در ادامه افزود: واردات گندم و روغن خام خوراکی با 28 فروند کشتی اقیانوس پیکر و غول پیکر انجام شده و سرعت عمل تخلیه محموله‌های گندم و روغن خوراکی از کشتی‌ها سبب شد هیچ گونه جریمه‌ای (دموراژ) از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران به شرکت‌های کشتیرانی خارجی پرداخت نشود.

به گزارش خوزستان خبر به نقل از تسنیم، شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران وابسته به وزارت جهاد کشاورزی به صورت انحصاری غلات (گندم، برنج ، شکرو روغن خام خوراکی) مورد نیاز کشور را سفارش و خریداری می‌کند.

انتهای پیام/735/