اخبار خوزستان

تخلیه آب‌های سطحی اهواز با استقرار ۳۳ دستگاه پمپ مکنده

علی شمس گفت: با توجه به بارش‌های امروز و فردا، اتاق‌های بحران در هر منطقه شهرداری تشکیل شده و امید است این بارندگی کمترین زحمت را برای مردم ایجاد کند.
او با اشاره به وجود یکصد تانکر مکنده برای جمع آوری آب‌های سطحی از سطح خیابان‌ها افزود: همچنین از روز گذشته لایروبی خطوط را انجام دادیم تا آب راحت‌تر تخلیه شود.
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: در شهر اهواز ۱۱ هزار و ۸۰۰ متر لوله برای جمع آوری آب‌های سطحی به کار رفته و این موضوع باعث شده تا ماندآب از چهار روز به کمتر از یک روز کاهش یابد.
آقای شمس می‌گوید: در هنگام بارش باران طی امروز و فردا، تمام ایستگاه‌های پمپاژ به صورت لحظه‌ای چک می‌شوند تا آب گرفتگی حادی ایجاد نشود.
او افزود: برای رفع مشکل آب‌های سطحی، ۱۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز ادامه داد: با توجه به مسطح بودن شهر اهواز، کار تخلیه آب فقط با پمپ امکان پذیر است بنابراین از سایر دستگاه‌ها درخواست داریم که در خصوص تامین ژنراتور برق به ما کمک کنند.
آقای شمس گفت: برای ۳۵ ناحیه موجود در شهر، حداقل یک خودرو تجهیز شده نیاز داریم تا به هنگام بارندگی کمترین آبگرفتگی را شاهد باشیم.
او ادامه داد: اگرچه موضوع آب‌های سطحی به عهده شهرداری است، اما برای رفع این مشکل در اهواز، به کمک سایر دستگاه‌ها نیاز داریم.
بارش باران از امروز یکشنبه در نقاط مختلف استان خوزستان شروع شده و تا دوشنبه شب ادامه خواهد داشت.

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان | YJC

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها