اخبار خوزستان

جابجایی حدود ۱۲۰ هزار مسافر نوروزی از طریق ناوگان ریلی جنوب

ایسنا/خوزستان مدیر کل راه‌آهن جنوب از جابجایی حدود ۱۲۰ هزار مسافر توسط قطارها تا ۱۰ فروردین ماه خبر داد.
محمدعلی مرادی در گفت و گو با ایسنا در خصوص جابه‌جایی مسافران در ایام پیک نوروزی تا روز ۱۰ فروردین ماه سال جاری اظهار کرد: در این راستا آمار جابجایی مسافر از ۲۳ اسفندماه تا ۱۰ فروردین ماه حدود ۱۲۰ هزار مسافر بوده که شامل درون و برون استانی می‌شود.
وی افزود: در این بازه زمانی آمار مسافر جابجا شده توسط قطارهای درون استانی ۵۵ هزار و ۴۸۸ نفر بوده که توسط قطارهای حومه‌ای (روزانه ۱۰ رام) جابجا شده‌اند.
مرادی عنوان کرد: قطارهای درون استانی در مسیرهای اهواز – اندیمشک (دو رام) و بالعکس، اهواز -بندرامام –ماهشهر (دو رام) و بالعکس و اهواز -خرمشهر (یک رام) و بالعکس به صورت روزانه و با کمترین هزینه در حال جابجایی مسافر هستند.
وی با بیان اینکه قطارهای سراسری راه‌آهن جنوب از مبادی اهواز و خرمشهر به مقاضد تهران و مشهد هر کدام روزانه ۲ رام است، گفت: تمامی سیرها به صورت ظرفیت کامل صورت می‌گیرد و هیچگونه افزایش بهای بلیتی در ایام نداشته‌ایم.
مدیرکل راه‌آهن جنوب عنوان کرد: در بازه زمانی ۲۳ اسفندماه سال گذشته تا ۱۰ فروردین ماه امسال در مجموع ۲۳۱ رام قطار اقدام به جابجایی مسافران کردند که شامل ۱۷۰ رام قطار حومه‌ای و ۶۱ رام قطار سراسری بوده است.
مرادی به اقدامات صورت گرفته جهت ارتقای ایمنی و آمادگی راه‌آهن جنوب برای ایام نوروز اشاره و خاطرنشان کرد: اجرای کشیک‌های ۲۴ ساعته و لغو مرخصی روسای ادارات جهت خدمات‌رسانی بهتر به مسافران نوروزی، حرکت درزین پیشرو در زمان بارندگی جهت چک کردن مسیر و سیر ایمن قطارهای مسافری، برگزاری مانورهای متعدد در آستانه عید نوروز با هدف ارزیابی و ارتقاء توان امداد و نجات کارکنان اداره کل، اجرای مانور گروگانگیری در ایستگاه راه‌آهن اهواز توسط پلیس راه‌آهن جنوب، اجرای مانور خروج قطار از خط، امدادرسانی به مصدومین و بازگشایی خط، مانور ترمز سریع و ناگهانی قطار به علت وجود شئ خارجی در مسیر خط یک ایستگاه اهواز و مصدومیت مسافرین جهت ایجاد هماهنگی ما بین اورژانس، آتشنشانی، گروه ایمنی و …، همکاری با هلال احمر جهت ایجاد غرفه آموزش کمک‌های اولیه و cpr در ایام نوروز درب ایستگاه راه‌آهن اهواز و ایجاد غرفه بازی برای کودکان در ایستگاه مسافری اهواز با مشارکت هلال احمر از جمله این اقدامات بوده است.
انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا | صفحه اصلی | ISNA News Agency – استان ها > خوزستان

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها