اخبار خوزستان

تکثیر ماهیان گرمابی در خوزستان آغاز شد

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرنگار مهر، مرتضی سوری پیش از ظهر امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی سالانه و به منظور بهسازی و بازسازی ذخایر آبزیان منابع آبی خوزستان، تکثیر ماهیان گرمابی (ماهیان بومی و کپورماهیان) در ۲ مرکز فعال بخش دولتی استان از جمله مرکز بازسازی ذخایر ماهیان بومی سوسنگرد و مرکز بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی ماهیان بومی و گرمابی شهید ملکی اهواز آغاز شده است.
وی بیان کرد: تکثیر چهار گونه بچه ماهی گرمابی از نوع کپور، آمور، فیتوفاگ و بیگ هد و همچنین ماهیان گرمابی بومی شامل گونه‌های بنی، شیربت، گطان، برزم و عنزه به صورت مصنوعی و با استفاده از هورمون‌های سنتتیک شرکت‌های دانش بنیان داخلی و توسط کارشناسان مجرب ایرانی در حال انجام است.
مدیرکل شیلات خوزستان ادامه داد: بچه ماهی‌ها پس از رسیدن به وزن مطلوب در منابع آب‌های داخلی استان اعم تالاب‌ها، رودخانه‌ها و آب‌بندان‌ها و مناطق مستعد و شناسایی شده، رهاسازی می‌شوند.
سوری یادآور شد: سال گذشته تعداد ۱۲ میلیون قطعه بچه ماهی در خوزستان تولید شد که به منظور رهاسازی در منابع آب‌های داخلی و تأمین تقاضای بچه ماهی مزارع پرورش ماهیان گرمابی استان مورد استفاده قرار گرفت.
وی گفت: در سال جاری تکثیر و تولید ۶۰ میلیون قطعه لارو در خوزستان پیش بینی می‌شود و با توجه به شرایط دمایی، فعالیت تکثیر ماهیان مذکور تا اواخر اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

کد خبر 6068210

خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency – استانها > خوزستان

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها