اخبار خوزستان

آمادگی خوزستان برای برگزاری باشکوه انتخابات ریاست جمهوری

رئیس ستاد انتخابات خوزستان گفت: این استان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری با مشارکت بالای مردم آمادگی کامل دارد.
 
به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای استان خوزستان، عبدالله افرازه شهاوند با بیان اینکه در رقابت به عنوان یکی از ارکان اساسی انتخابات، پایبندی به اخلاق و قانون مطرح است، گفت: پایبندی به قانون ضروری است و نامزدها، طرفداران آنها در ستاد‌های انتخاباتی، جریانات انتخابات و احزابی که پشت نامزد‌ها هستند باید این اصل را رعایت کنند و از تخریب و تهمت‌زنی به رقیبان خودداری شود، زیرا تخریب و تهمت‌زنی به نامزد‌ها و زیرسوال بردن دستاورد‌ها خیانت به کشور است و سودش به کسی نمی‌رسد.
وی افزود: در این انتخابات که عمر کاری دولت با شهادت رئیس جمهور ناقص ماند بار نامزد‌ها را از نظر اخلاقی سنگین‌تر کرده و امیدواریم رقابت ناسالم، بداخلاقی و تهمت‌زنی کام مردم را تلخ نکند و فضای معنوی، همدلی و همگرایی بین مردم تضعیف نشود.
شهاوند ادامه داد: پایبندی به قانون و اخلاق بسیار مهم است و کسی نباید به دنبال لجن‌پراکنی برود؛ انتخابات باید عرصه‌ای برای خدمت به مردم باشد و کنش‌گری برای رسیدن به قدرت، منافع طیفی، حزبی، فردی و مدیریتی نباشد.
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان با بیان اینکه مردم خدمت خالصانه را دوست دارند، اضافه کرد: به تازگی مرحله دوم انتخابات مجلس را به پایان رساندیم لذا ظرفیت موجود است و مجریان، ناظران، ساماندهی شعب و آموزش‌های مجریان انجام شده و بستر کلی و ملزومات فراهم است؛ بقیه ملزومات نیز تا هفته آینده تکمیل خواهد شد و برای برگزاری انتخابات آماده خواهیم بود، ضمن اینکه نشست ستاد انتخابات به ریاست استاندار تشکیل و نشست‌ها ادامه دارد.
رئیس ستاد انتخابات خوزستان با اشاره به برکات انتخابات بی، گفت: یکی از ارکان اساسی نظام مردم سالاری است، زیرا انتخابات نقش آفرینی مردم در سرنوشت سیاسی است و باعث می‌شود مردم؛ دولت، نماینده مجلس شورای اسلامی و خبرگان را تعیین کنند و به صورت غیرمستقیم رهبر را انتخاب می‌کنند.
وی ویترین اصلی انتخابات را مشارکت مردم دانست و افزود: میانگین سطح مشارکت مردم خوزستان در انتخابات خوب بوده و مردم با وجود تمام مشکلات اقتصادی، داخلی و خارجی پای اصل انقلاب ماندند.
شهاوند به رابطه معکوس بین مشارکت و فشار دشمن اشاره کرد و ادامه داد: هرچه پشتوانه مردمی و مشارکت بیشتر باشد دیپلمات‌ها و وزرا با قدرت بیشتری در عرصه‌های بین المللی حاضر می‌شوند و دشمن نیز این موارد را لحاظ می‌کند.
وی همچنین بر ضرورت انتخاب اصلح تاکید و اضافه کرد: صرفا مشارکت بالا مطرح نیست بلکه انتخابات اصلح نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ شرکت میلیونی در تشییع شهید جمهور مهر تصدیقی بر انتخاب درست مردم بود.
چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هشتم تیرماه در کشور برگزار می‌شود.

خبرگزاری صدا و سیما | IRIB NEWS AGENCY

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها