اخبار خوزستان

مطالبات حوزه سلامت اولویت اول یا دوم دولت آینده باشد

علیرضا خسروپناه رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به انتظارات حوزه سلامت از رئیس جمهور آینده گفت: حوزه سلامت بسیار گسترده است و ارتباط مهم و تنگاتنگی با حوزه‌های دیگر از جمله حوزه‌های امنیتی، اقتصادی، امنیت غذایی و گردشگری درمانی دارد.
او با اشاره به تاثیر توسعه بیمارستان‌ها بر اشتغال فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف افزود: انتظار می‌رود حوزه سلامت اولویت اول یا دوم رئیس جمهور آینده باشد زیرا در غیر این صورت همه حوزه‌ها متاثر می‌شوند و آسیب می‌بینند.
آقای خسرو پناه می‌گوید: در دوران کرونا دیدیم که چگونه سلامت جسمی و روانی و اقتصاد مردم آسیب دید بنابراین اگر حوزه سلامت، اولویت دولت نباشد مردم در حوزه‌های مختلف آسیب می‌بینند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول اضافه کرد: انتظار ما این است مطالبات حوزه سلامت اولویت اول و یا دوم دولت آینده باشد. می‌توان به وزارت بهداشت یا حوزه سلامت به گونه‌ای نگاه کرد تا در زمینه ارزآوری برای کشور از طریق گردشگری درمانی، تولید دارو و حتی بحث هسته‌ای نقش داشته باشد یا برعکس به گونه‌ای به این حوزه نگاه کرد که آسیب‌های جدی وارد شود.
این مقام مسئول یادآور شد: در دولت شهید رئیسی در حوزه‌های مختلف از جمله عدالت‌محوری و توجه به نقاط محروم در حوزه سلامت کار شد و این، اتفاق خاصی بود. شهید رئیسی ۸ بار به خوزستان سفر کرد و به مناطقی مانند احمدفداله رفت که تا قبل از دولت او هیچ وقت حتی معاون وزیر در این مناطق حضور پیدا نکرده بود و اکنون مرکز جامع سلامت این منطقه راه‌اندازی شده است.
او افزود: این نگاه در دانشگاه وجود داشت که توجه خاصی به محرومیت‌زدایی داشته باشیم و خدمات گسترده‌ای در این حوزه ارائه شد به گونه‌ای که ۲۲ هزار خدمت رایگان تخصصی و فوق تخصصی و دندانپزشکی ارائه شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: همچنین در کل کشور بیش از ۴ هزار طرح بهداشتی اجرا و بیش از ۳ هزار طرح بهره‌برداری شد. در دزفول هم ۵۰ طرح آغاز شد که ۲۶ مورد از این تعداد در حوزه محرومیت‌زدایی بودند و از بیشتر این طرح‌ها بهره‌برداری شده است.
خسروپناه با تاکید بر لزوم داشتن نگاه جامع به حوزه سلامت در دولت آینده گفت: با توجه به اینکه امنیت غذایی همه حوزه‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، در دولت سیزدهم برای نخستین بار سند امنیت غذایی در شورای انقلاب فرهنگی رقم خورد.

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان | YJC

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها