اخبار خوزستان

انتخابات ریاست جمهوری نباید تحت تأثیر هیچ‌ حادثه‌ای قرار بگیرد

ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان تاکید کرد: انتخابات ریاست جمهوری به عنوان رویداد بزرگ ملی کشورمان نباید تحت تأثیر هیچ‌ حادثه‌ای قرار بگیرد.
علی اکبر حسینی‌محراب در ستاد انتخابات که امروز ۲۹ خرداد در دفتر جلسات استانداری خوزستان برگزار شد، ادامه داد: در مدت ۱۰ روز باقی‌مانده برای انتخابات افکار عمومی کنترل شود تا رقابت کاندیداها آزاد و در امنیت کامل انجام شود. 
به گزارش خوزستان خبر به نقل از ایسنا، او با تاکید بر این‌که حوادثی که در دوران انتخابات ریاست‌ جمهوری گذشته پیش آمده را باید رصد کنیم، افزود: هر محل حادثه و جایی که به عنوان محل تجمع‌های شبانه است در تمام  شهرستان‌های استان خوزستان رصد شود تا با تهیه نقشه، اطلاع‌رسانی و تببین لازم صورت بگیرد.
وی با تاکید بر این‌که برای مراکز رای‌گیری سایبان نصب شود، گفت: امکانات رفاهی لازم در مراکز رای‌گیری به دلیل گرمای هوا از هم‌اکنون باید ایجاد شوند تا رای‌گیرها و رای دهنده‌ها و همچنین سپاه و نیروی انتظامی که از امنیت صندوق‌ها حمایت می‌کنند با شرایطی مناسب کار را پیش ببرند.  
استاندار خوزستان همچنین با اشاره به این‌که موضوع مهم دیگر در انتخابات سوء استفاده برخی افراد است، متذکر شد: مسئولان ستادهای شهرستان‌ها باید تذکرات لازم را به این افراد گوش‌زد کنند زیرا برخی از این افراد از خیال‌های باطل خود برای سم‌پاشی به این قضیه استفاده می‌کنند. 
او خاطرنشان کرد: خطرات فنی در مراکز رأی‌گیری مثل قطع برق که در گذشته نیز اتفاق افتاده، ممکن است دوباره رخ دهد؛ از این‌رو باید از کارشناسان برای بررسی و توجه به موارد لازم جهت پیشگیری از خطرات فنی استفاده شود. 
استاندار خوزستان بیان کرد: دولت، استانداری و فرمانداری به همه کاندیداها احترام می‌گذارد و آنها را دوست دارد اما هر شش نفر تا زمان ۸ تیر کاندیدا هستند. بنابراین هرکاری بخواهیم انجام دهیم به عدالت خواهد بود.
وی با بیان این‌که تمهیدات حفاظتی را براساس آنچه که قانون تعیین کرده است برای همه کاندیداها فراهم خواهیم کرد، گفت: از همه کاندیداها استقبال و بدرقه را در همه شهرستان‌های خوزستان انجام خواهیم داد.  
حسینی محراب با تاکید بر این‌که هیچ دخالتی در کارهای ستاد تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری نخواهیم داشت، اضافه کرد: استاندار، فرماندار و معاونین به عنوان مجری انتخابات با ستاد انتخابات نمی‌توانند جلسه‌ای که مرتبط به جمع‌آوری رأی و تبلیغات باشد داشته باشند زیرا این کار ممنوع است.
انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا | صفحه اصلی | ISNA News Agency – استان ها > خوزستان

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها