اخبار ورزشی خوزستان

پرکاس: هوادار آبادانی بداند فوتبال با 40 سال پیش تغییر کرده

پرکاس: هوادار آبادانی بداند فوتبال با 40 سال پیش تغییر کرده

پرکاس: هوادار آبادانی بداند فوتبال با 40 سال پیش تغییر کرده

خوزستان خبر – سرمربی سابق صنعت نفت آبادان گفت: در هر تیم فقط سرمربی فرمانده است و بازیکن باید سرباز باشد.

به گزارش خوزستان خبر به نقل از فوتبالی، رضا پرکاس در مورد اینکه ظاهراً بازیکنان صنعت نفت آبادان نتوانستند در دوره حضورش در این تیم ارتباط خوبی با او برقرار کنند اظهار داشت: در هر تیم فقط یک فرمانده وجود دارد و آن هم سرمربی است. 2 یا 3 فرمانده نمی‌توانند در یک تیم باشند، اما کادرفنی، مدیریت، عوامل باشگاه و حتی خود بازیکنان می‌توانند مشاوران خوبی باشند.

وی در مورد اینکه آیا در کارش دخالت می‌کردند توضیح داد: نه به آن صورت که در ترکیب دخالت کنند اما بازیکنان باید سرباز تیم باشند. فقط باید در مستطیل سبز کار کنند و خارج از مستطیل سبز به خودشان اجازه ندهند در کارهای دیگری که مثلا در حیطه سرپرست، مدیر اجرایی و دستیاران سرمربی است، دخالت کنند. یا فراتر از وظایف خود همکاری کنند.

سرمربی سابق صنعت نفت آبادان عنوان کرد: نباید یک بازیکن تصور کند که می‌تواند رابط بین بازیکنان و سرمربی باشد. کاپیتان، بازیکن مؤثر و پیشکسوت فقط باید در مستطیل سبز رابط بازیکن و مربی باشد. شهر ما آبادان زادگاه معلم اخلاق یعنی مرحوم دهداری است. اخلاق در این شهر بسیار مهم است و برای من به عنوان یک سرمربی که دانش‌آموخته آلمان هستم بالاترین مدرک مربیگری دنیا یعنی پرولایسنس یوفا را دارم و این مدرک را در سال 2013 گرفتم، اخلاق اهمیت زیادی دارد.

پرکاس در خصوص اینکه آیا مدرک او مانند مدرکی است که وحید هاشمیان گرفته توضیح داد: وحید یک‌سال پس از من یعنی در سال 2014 یا 2015 آن مدرک را گرفت. پروسه کار در آلمان به همین سادگی نیست.

وی افزود: پروسه مربیگری من در این کشور هشت سال طول کشید. از مدرک C شروع کرده و نهایتا پرولایسنس گرفتم. در بیش از شش هفت کشور به عنوان سرمربی و مدیر فنی کار کردم. به عنوان مربی لژیونر و مربی هستم. وقتی در چندین کشور کار کنید، اتوماتیک مربی بین‌المللی خواهید شد. سابقه کار در کشورهای متفاوت را دارم. خیلی خوب است امسال فرهاد مجیدی در امارات مربیگری می‌کند. خوشبختانه تاکنون هم نتایج خوبی کسب کرده. تیم او اتحاد کلبا بین فجیره و دبی قرار گرفته اما رضا پرکاس سال 2008 در فجیره مربیگری کرد. 

سرمربی سابق نفت آبادان در گفت و گو با برنامه سلام صبح به خیر ادامه داد: در 5-4 کشور و باشگاه‌های خوب اماراتی مانند رأس‌الخیمه، الامارات، فجیره و… کار کردم. تجربه و دانش فنی دارم اما وقتی در محیطی کار می‌کنید که مردم فوتبال زیبا را می‌پسندند، باید این را هم درنظر بگیرید که جامعه، فوتبال و خواسته‌ها عوض شده. دیگر آبادان، آبادان 40 سال پیش نیست. شرایط فوتبال تغییر کرده است. هر هواداری دوست دارد تیمش برنده باشد اما اگر قرار باشد همه تیم‌ها بازی‌های خود را ببرند، جدول عجیب و غریب خواهد شد. به همین دلیل باید توقعات‌مان نسبت به شرایط تیم باشد.

1470