گردشگری

«لنگژنگ» شهر باستانی زنده در چین

خوزستان خبر – شهر باستانی لنگژنگ با قدمت ۲۳۰۰ ساله، یکی از چهار شهر بزرگ باستانی چین است. این شهر در شمال شرقی سیچوان قرار دارد و محل پیدایش سال نوی چینی و فانوس چینی است. خیابان‌های باریک شهر به روی ترافیک بسته هستند و با چایخانه هایی که همه با ویژگی‌های اصلی خود هستند پر شده است.
زیبایی این شهر باستانی از نظر معماری و فرهنگ اصیل کاملا بکر است. تصور اینکه این شهر صد‌ها سال پیش چگونه بوده نیاز به تخیل زیادی ندارد. راه رفتن در خیابان‌های آن حس واقعی زندگی در دوران باستان را به شما می‌دهد. باتوجه به دور بودن این شهر، گردشگران خارجی به ندرت از آن بازدید می‌کنند و عمدتا چینی‌های بومی از آن بازدید می‌کنند که می‌خواهند در مناظر کشور خود کاوش کنند. مردم شهر بسیار خونگرم و صمیمی هستند، شاید به این دلیل که شهر آرام است و از جمعیت پر نشده است.

لنگژنگ زادگاه فنگ شویی، سیستم هماهنگ کردن قوای روحانی و جریان انرژی از طریق چیدمان فضایی، نیز هست و طبق نظریه‌های فنگ شویی در مبارک‌ترین نقطه قرار دارد. ساختمان‌های شهر نیز در تطابق کامل با قوانین فنگ شویی ساخته شده اند. لنگژنگ واقعا یک شهر باستانی زنده در چین و بهترین مکان برای سفر در چین است.

منبع: برترین ها

 

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها