گردشگری

دومین شهر مینیاتوری جهان را بیشتر بشناسید

خوزستان خبر – یکی از مکان های زیبایی که می توانید در طول مدت اقامت خود در شهر سنت پترزبورگ از آن بازدید کنید، شهر مینیاتوری روسیه و یا موزه گرند ماکت روسیه می باشد. این موزه که در محیطی به مساحت ۸۰۰ متر مربع واقع شده است، همواره بعد از شهر مینیاتوری هامبورگ، به عنوان دومین موزه مینیاتوری دنیا شناخته می شود.
این موزه بسیار زیبا، شهر هایی متعددی از کشور روسیه را در خود به صورت مینیاتوری جای داده است و بسیار از جاذبه های مشهور این کشور به صورت مینیاتوری ساخته شده اند. بیش از ۴۰۰ نفر هنرمند در بیش از ۵ سال توانسته اند این موزه مینیاتوری را تکمیل کنند. در سال ۲۰۱۶، این موزه جزء منتخبان سایت تریپ ادوایزر قرار گرفت.
بیش از ۵۰۰۰۰۰ چراغ ال ای دی در این موزه استفاده شده است تا شرایط مختلف روز و شب را به نمایش بگذارند. هر روز ۱۳ دقیقه و هر شب ۲ دقیقه در این موزه طول می کشد و پس از ۲ دقیقه دوباره روز می شود. این موزه دارای قسمت های مختلف آب و هوایی نیز می باشد. به گونه ایی که در قسمتی پاییز و زمستان و در قسمتی بهار است. صحنه های حرکت خودرو ها و افراد بسیار جذاب است. حتی می توانید آتش سوزی در جنگل را مشاهده کنید که در آن تیم آتش نشانی مشغول اتفاء حریق است. این موزه در سال ۲۰۱۴ توانست به فهرست ۱۰ موزه برتر روسیه و همچنین ۱۰ مقصد برتر و پرعکس سنت پترزبورگ در وب سایت تریپ ادوایزر راه یابد.
ورودی این موزه و شهر مینیاتوری برای افراد ۳ تا ۱۴ سال، ۲۸۰ روبل و برای افرادی ۱۴ سال به بالا ۴۸۰ روبل می باشد. همچنین ساعات کاری موزه از ۱۰ صبح تا ۸ شب می باشد. در صورتی که با خانواده ( بیش از ۳ نفر) از این موزه دیدن کنید، شامل ۱۰ درصد تخفیف در ورودی نیز خواهید شد. طبقه پایین این موزه دارای کافی شاپ و فروشگاه می باشد.

 

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها