گردشگری

سه مقصد محبوب تابستانی در بالکان ‏

خوزستان خبر – کشورهای بالکان از جمله کشورهایی هستند که در تابستان از محبوبیت بالایی برخوردارند. سواحل آرام این کشورها گردشگران زیادی را در فصل گرم تابستان به سوی خود می کشانند علاوه بر اینها جشن های متعددی نیز در این فصل در کنار دریاها برگزار می شود که محیطی شاد و پرانرژی را در این فضا ایجاد می کنند. همچنین این کشورها کم هزینه تر از سایر کشورهای اروپایی هستند و گردش را برای افرادی که می خواهند سفر تابستانی اقتصادی تری داشته باشند ممکن می سازد. با ما همراه باشید تا با سه مقصد تابستانی محبوب در بالکان آشنا شوید.

ساحل کوتور ( Bay of Kotor ) – مونته نگرو
ساحل کوتور که به آن بوکا کوتورسکا نیز گفته می شود یکی از شناخته ترین مقاصد تابستانی در مونته نگرو است که در کنار دریای آدریاتیک واقع شده است. این ساحل در کنار شهری کوچک اما زیبا قرار دارد که محلی مناسب برای امتحان کردن انواع غذاهای دریایی می باشد. این ساحل همچنین چهار خلیج کوچک نیز دارد که هر یک از آنها جذابیت و زیبایی خاصی دارند و دیدن آنها از بایدها به شمار می رود.

درمی ( Dhermi ) – آلبانی
این مقصد برای جوانانی که علاقه به تفریحات آبی و گذراندن تعطیلات خود کنار ساحل هستند بسیار مناسب است. برخورد صمیمانه مردم منطقه و قیمت های ارزان این منطقه بسیاری از جوانان اروپایی را برای گذراندن تابستان به این مکان می کشاند. سواحل درمی سنگی هستند و آبهای آن بسیار شفاف و کریستالی است و همین باعث شده تا آلبانی در میان مقاصد گردشگری تابستانی محبوب قرار بگیرد. هرچند درمی یک روستا است که از نزدیک ترین شهر ۴۲ کیلومتر فاصله دارد اما مقصد گردشگری مهم و مشهوری در آلبانی به شمار میرود.

جزیره هوار ( Hvar Island ) – کرواسی
یکی دیگر از مقاصد مشهور بالکان که بخاطر جشن ها و سواحل زیبایش مورد توجه قرار می گیرد جزیره هوار کرواسی است. کرواسی به خودی خود یک مقصد مهم گردشگری در فصل تابستان به شمار می رود چرا که شهرها و سواحل با کیفیتی برای گذراندن تعطیلات گرم تابستانی دارد. یکی از بهترین سواحل در این جزیره واقع شده است که معمولا در فصل گرم بسیار شلوغ و پر جنب و جوش می شود.

 

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها