دیدنی های تهران

آرایشگاه آذین یوسف آباد تهران به همراه شماره تماس

آرایشگاه آذین یوسف آباد از آرایشگاه هایی است که روزانه جستوجوی زیادی در خصوص آن انجام می شود. ما در خوزستان خبر به معرفی این آریشگاه پرداختیم .

در صورت وجود خطا در نظرات با ما در میان بگذارید.برای تبلیغات نیز تماس حاصل کنید. 

نمونه کار های آرایشگاه آذین یوسف آباد

 • آرایشگاه آذین یوسف آباد
 • آدرس :تهران یوسف اباد نبش خیابان هفتم پلاک 37 مجموعه آذین
 • تلفن سالن: 88552200

 

چند نکته آموزشی توسط خوزستان خبر در خصوص ویژگی های یک آرایشگاه خوب زنانه

هنگام انتخاب آرایشگاه عروس فقط در میان آلبوم ها به دنبال بهترین آرایش نباشید، بلکه به بهداشت سالن آرایش عروس هم توجه کنید. بهتر است قبل از رزرو آرایشگاه عروس یکی دوبار به آرایشگاه مورد نظرتان سر بزنید و از قسمت های مختلف دیدن کنید تا از بابت بهداشت و رعایت نکات ایمنی مطمئن شوید. قرار است پول زیادی پرداخت کنید و باید از بابت عدم انتقال ویروس و عفونت های احتمالی خیال تان راحت باشد. پس به چند نکته مهم دقت کنید و در مواقع عادی هم به این مسائل توجه داشته باشید.

اصلاح صورت در سالن آرایش عروس

یکی از روش های رایجی که خانم ها برای اصلاح صورت از آن استفاده می کنند بند انداختن است. البته در آرایشگاه های زنانه برای رفع موهای زائد صورت از وکس هم استفاده می شود اما در هردوی این موارد هم لازم است که آرایشگر به نکات بهداشتی توجه داشته باشد.

آرایشگران باید پیش از شروع اصلاح، نخ را با الکل ضدعفونی کرده و بعد از پایان کار هم برای کاهش التهاب پوست مشتری، از پماد اکسید روی استفاده کنند. این نکته برای رفع التهاب و سوختگی بعد از وکس صورت اهمیت دارد.
بعد از استفاده هر مشتری، نخ باید عوض شود تا یک نخ با پوست دو صورت تماس نداشته باشد. در غیر این صورت، احتمال انتقال بیماری‌های پوستی زیاد است.
توصیه می شود که آرایشگر تعدادی موچین ضدعفونی شده آماده داشته باشد و در طول روز یک موچین را تنها برای یک نفر استفاده کند. در پایان روز نیز همه موچین‌ها را برای ضدعفونی شدن در الکل قرار دهد. البته این هم نکته بهداشتی دیگریست که شاید کمتر آرایشگر به آن توجه کند اما به هر حال جزو قوانین بهداشتی است که به سادگی نادیده گرفته می شود.

کوتاهی مو در سالن آرایش عروس

همه ما بر روی پوستمان باکتری هایی داریم که به وجودشان عادت کرده ایم و برایمان ضرری ندارند. اما وقتی این باکتری ها از طریق رخم های باز به بدن دیگری منتقل می شوند ممکن است مشکلاتی ایجاد کنند. این عفونت ها می توانند از یک التهاب ساده اطراف فولیکول موها شروع شوند یا به بیماری های دیگری منجر شوند. اما برای پیشگیری از این عفونت ها چه باید کرد؟

هر نوع وسیله ای که آرایشگر با آن موهای شما را کوتاه و مرتب می کند( شامل قیچی، شانه، برس و ماشین ریش تراش) باید قبل از مصرف کاملا استرلیزه شود. اگر می بینید که قیچی ها به خوبی ضدعفونی نشده اند بهتر است بدانید که در چنین شرایطی احتمال رشد باکتری ها و میکروب ها در کف سر شما وجود دارد. قیچی پس از هر بار کوپ باید با الکل ضدعفونی شود و در پایان هفته در دستگاه اتو کلاو استریل شود. شانه‌ها هم پس از هر بار استفاده باید شسته و در ظرف محتوی الکل نگهداری شوند.
در سالن آرایش عروس از بابت تمیزی سرشوی مطمئن شوید و بعد سرتان را داخل سرشوی قرار دهید. تمیز بودن سرشویی عامل مهمی در جلوگیری از انتقال بیماری‌های پوست و مو و بیماری‌های قارچی است. حتی گردن شما که در تماس با سرشور قرار دارد هم در معرض ابتلا به بیماری هاست. برخی از آرایشگاه ها برای صرفه جویی از شامپوهای ارزان قیمت استفاده می کنند که این شامپوها ممکن است با پوست و موی شما هماهنگی نداشته باشند و مشکلاتی ایجاد کنند.
بعد از پایان شست و شوی سر لازم است که موهایتان را خشک کنید. در برخی سالن ها حوله های تمیز و ضد عفونی شده وجود دارد اما بیشتر مراکز این نکته را رعایت نمی کنند. بهتر است هر مشتری هنگام مراجعه به سالن آرایش موردنظر حوله تمیزی به همراه داشته باشد.

اپیلاسیون در سالن آرایش عروس

اپیلاسیون شیوه رایجی برای از بین بردن موقت موهای زائد است که در بیشتر آرایشگاه های زنانه چنین خدماتی به مشتریان عرضه می شود. با این وجود احتمال بروز مشکلات پوستی در این بخش هم وجود دارد. عفونت و التهاب پوست مشکلی است که گاهی پیش می آید. بعضی وقت ها هم به دلیل داغ بودن موم، پوست دچار سوختگی می شود و ممکن است عفونت های بعدی بوجود بیاید. برای پیشگیری از این مشکلات لازم است که شما و آرایشگرتان به چند نکته توجه کنید.

نوارهای اپیلاسیون باید یکبار مصرف و کاملا بهداشتی باشند. موم هایی که برای هر مشتری بکار می رود هم باید مخصوص همان مشتری باشد و مشتری قبلی یا بعدی از ان استفاده نکند.
تختی که قرار است روی آن دراز بکشید باید تمیز بوده و با حوله یکبار مصرف پوشیده شده باشد. این حوله ها هم باید بعد از پایان هر مشتری تعویض شوند.
مسوول بخش اپیلاسیون باید دستکش مخصوص یکبار مصرف داشته باشد.
مراقب باشید که بعد از پایان اپیلاسیون برای شست و شوی موم هااز آب داغ استفاده نکنید چون التهاب پوست را افزایش می دهد. بهتر است تا 24 ساعت بعد از اپیلاسیون از صابون یا عطر استفاده نکنید چون هنگام برداشتن موهای زائد یک لایه از پوستتان را از دست داده اید و این محصولات معطر می توانند سبب بروز التهابات پوستی شوند

 

در ادامه به نکاتی اشاره خواهیم کرد که در انتخاب یک آرایشگاه و یا سالن زیبایی خوب بسیار تاثیر گذار است .

 1. از دوستانتان بپرسید . اگر مدل موی دوست یا همکاری را مورد ستایش قرار می دهید حتما از او نام و نشانی آرایشگاه و آرایشگرش را بپرسید . چیزی بهتر از پیشنهادات دوستان و همکاران نیست ؛ خصوصا زمانی این پیشنهادات ثمره خوبی خواهد داشت که جنس و مدل موی شما به موی ذوست و یا همکار پیشنهاد دهنده نزدیک باشد .
 2. سالن های زیبایی اطراف را بررسی کنید . البته که مکان جغرافیایی اهمیت زیادی ندارد و همه چی منوط به تجربه و دقت آرایشگر شماست اما چه بهتر که ، سالنی انتخاب کنید با موقعیت مکانی خوب نسبت به محل زندگی یا محل کارتان . در حالی که از معابر می‌گذرید آرایشگاه ها را شناسایی کنید ، به آن ها سری بزنید ، ببینید چقدر مشتری مدارند ، نحوه خوش آمد گوییشان چگونه است ؟ آیا با مشتریان دیگر به درستی رفتار می‌کنند ؟ همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا بررسی نظرات دیگر افراد به بانک های اطلاعاتی برگزاری مراسم مثل وب سایت ما (وبسایت عقدونه) سری بزنید و لیست سالن ها زیبایی و آرایشگاه هایمردانه را مشاهده کنید و از نظرات دیگران پیرامون هر کدام باخبر شوید .
 3. با آن ها تماس بگیرید . به آرایشگاه هایی که از ظاهر و نحوه برخوردشان خوشتان آمده زنگ بزنید . توجه داشته باشید که آرایشگاه های حرفه‌ای به نحوه صحبت تلفنی اهمیت خاصی می‌دهند . شما را هیچوقت دستپاچه نمی‌کنند و به شما حتما وقت قبلی برای مشاوره رایگان می دهند . از آن ها بخواهید که با توجه به جنس و مدل موهایتان آرایشگر مناسب شما را معرفی کند و به شما وقت مشاوره دهد .
 4. وقت مشاوره بگیرید . در صورت امکان وقت مشاوره بگیرید و راجع به ایده های خود در مورد موهایتان با او صحبت کنید و به پیشنهادات او خوب گوش دهید . حتما از او بخواهید که متناسب با جنس و حالت فعلی موی شما به شما پیشنهادات خاص بدهد . حتی اگر خود ایده‌های خوبی دارید یک آرایشگر خوب باید قابلیت انتخاب بهترین مدلی که متناسب با چهره و میزان گردی صورت شما باشد را داشته باشد .
 5. از کم شروع کنید . حتی اگر به آرایشگاهی اعتماد کامل پیدا کردید ابتدا با یک کار کوچک روی ناخن ها یا موهایتان شروع کنید . با یک شامپو و سشوار ساده شما می‌توانید اطلاعات زیادی راجع به سالن کسب کنید . در حالیکه خود در بین مشتریان هستید و کیفیت خدمات را چک می‌کنید می توانید با آرایشگرها و دیگر مشتریان صحبت کنید و ارزیابی بهتری از سالن مد نظر داشته باشید . چگونه با شما رفتار شد ؟ آیا این تجربه برای شما لذت بخش بود ؟ آیا حاضرید باز هم به همان سالن بروید ؟
 6. از روی قیمت ها نتیجه گیری نکنید . این درست است شما باید بدانید که آیا توانایی پرداخت هزینه های آرایشگاهی که مد نظرتان هست را دارید یا نه !؟! اما در مورد سالنی که همواره با دادن پیشنهادات تخفیف طولانی مدت به دنبال نگه داشتن مشتریان است قدری تأمل کنید . گرچه این موضوع در آرایشگاه‌ های نوپا امری عادی است اما آرایشگاه های شناخته شده و خوب بدون انجام اینگونه تبلیغات در تمام ماه ها مشتری های خود را با ارائه خدمات با کیفیت نگه می‌دارند .
 7. نکته بین باشید . استایلی که می خواهید داشته باشید را ملاک قرار دهید و ایده های خود را با نمونه کارهای سالن مد نظرتان مقایسه کنید . به دکور و نظافت سالن اهمیت دهید . به لباس آرایشگرها و نحوه ی برخورد مدیر سالن دقت کنید . آدرس سایت آن آرایشگاه را بگیرید و سایت آن را مطالعه نمایید ، وب سایت از ابزارهای مهم کسب اعتماد می‌باشد و معتبر بودن سایت نشان دهنده معتبر بودن آرایشگاه است . همچنین می توانید از برشورها و کاتالوگ های سالن ، اطلاعات مد نظرتان را کسب نمایید و یا با مراجعه به سایت های اختصاصی تشریفات و بانک اطلاعات برگزاری مراسمات مثل وب سایت عقدونه از رزومه و مشخصات مجموعه مد نظرتان آگاهی پیدا کرده و نظرات کاربران این وب سایت ها را در مورد مجموعه مورد نظرتان جویا شوید .
 8. از تعویض نترسید . ممکن است از بین سالن های زیبایی زیادی آرایشگاهی را برگزینید و پس از استفاده کوتاه مدت از خدمات آن رضایت کامل شما کسب نشود . نگران نباشید ؛ وقت آن رسیده است که سالن خود را عوض کنید . بعضی وقت ها شما ایده های جدیدی دارید اما هر بار آرایشگر شما همان ایده های قبلی را به شما پیشنهاد می‌کند . پس از امتحان کردن سالن های متفاوت واهمه نداشته باشید . مجدد تحقیق مختصری بکنید و سالن جدیدی را انتخاب کنید .
 9. وفادار باشید . اگر استایل خاصی مد نظرتان است و فکر می‌کنید باید به یکی از آرایشگاه های خاص شهرتان و یا شهرهای بزرگ بروید و  آن ها برایتان معجزه می‌کنند سخت در اشتباه هستید . قطعا مدلی که به شما بیاید مدلی است که با جنس مو و مدل صورت و از همه مهم تر با شخصیت شما متناسب باشد . آرایشگری که شما را برای اولین بار می بیند ، هر چقدر هم که حرفه‌ای باشد ، شناخت دقیقی از شخصیت شما ندارد . پس اگر مشکلی با آرایشگر قبلی خود ندارید به او وفادار باشید و کسی را ترجیح دهید که شما را به خوبی می‌شناسد .
 10. نقش خود را به خوبی ایفا کنید . یک نکته بسیار حائز اهمیت است و آن اینکه هر سالن زیبایی یا آرایشگاهی را که انتخاب می‌کنید ، کمک کنید تا آرایشگرتان بتواند کار خود را به خوبی انجام دهد و او را ناعادلانه مورد قضاوت قرار ندهید . اگر دیر سر قرار خود حاضر شوید و برای رفتن هم عجله داشته باشید مسلما نتیجه خوبی نخواهید گرفت . برای آرایشگر خود عکسی از مدلی که می‌خواهید را ببرید و با او خیلی شفاف راجع به چیزی که می‌خواهید صحبت کنید . اما قدری هم واقع بین باشید . محدودیت های موهای خود را بدانید . آرایشگر معجزه گر نیست . آرایشگر خوب می‌تواند ظاهر شما را به بهترین شکلی که تا به حال بوده تبدیل کند اما نمی‌تواند از شما یک مدل بسازد . پس توقعاتی معقول داشته باشید .
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها