نمایش دادن همه 6 نتیجه

⭐مشاهده سانس سینماهای اهواز و استان خوزستان ⭐ سینما هلال اهواز | سینما ساحل اهواز | سینما هلال اهواز | سینما اکسین اهواز | سینما قدس اهواز

سینما یک رسانه دیداری شنیداری مبتنی بر فناوری است که به وسیله آن فعالیت اقتصادی صورت می‌گیرد و همچنین قابلیت استفاده هنری را داراست. یک اثر سینمایی که فیلم سینمایی نامیده می‌شود، از عناصر تصویر (به صورت مجموعه‌ای از فریم‌ها) و صدا (گفتگو، صدا و موسیقی) تشکیل شده‌است. یک فیلم بر اساس فیلمنامه و توسط کارگردان، با هزینه تهیه‌کننده و مجموعه‌ای از بازیگرها، فیلم‌بردار و عوامل دیگر ساخته می‌شود. سینما جدیدترین شاخه هنر، معروف به هنر هفتم است که امروزه یکی از عمومی‌ترین و محبوب‌ترین تولیدات هنری را ارائه می‌کند. سینما همچنین به محل پخش عمومی فیلم سینمایی نیز گفته می‌شود.

در ایران هر ساله روز ۲۱شهریور به عنوان روز سینما گرامی داشته می‌شود.

آداب رفتاری و نکات حضور در سینما

در سینما یا تئاتر راهنما شما را به محل نشستن هدایت می کند و خانم باید اول بنشیند، در صورتی که راهنما وجود نداشت، آقا جلو حرکت کرده و بعد از مشخص شدن جا، کنار رفته تا اول خانم بنشیند.

شرکت کنندگان در سینما ، تئاتر ، کنسرت باید قبل از شروع برنامه در سالن حاضر باشند در غیر این صورت مزاحمت هایی برای دیگران در موقع نشستن ایجاد می نمایند.

از خوردن اغذیه و تنقلات به خصوص آجیل باید خودداری شود.

صحبت کردن با صدای بلند، خندیدن و اظهار نظر کردن در مورد هنرپیشه ها مجاز نمی باشد.

اگر گروهی به سینما یا تئاتر می روند ، طرفین گروه باید آقایان بنشینند ، تا خانم ها پهلوی غریبه ها نباشند.

در رستوران معمولآ به قهقهه نمي خندند.

در سر ميز نبايد به اين طرف و آن طرف نگاه كنند، زيرا از وقار و متانت آنها ميكاهد.

استعمال دخانيات نيز در اماكن عمومي شايسته نيست.

در سينما و تآتر با صداي بلند خنديدن و صحبت كردن خارج از نزاكت است.

در سينما و تآتر  در هنگام نمايش فيلم  يا تآتر از دو به دو صحبت كردن بپرهيزيد زيرا باعث ايجاد مزاحمت براي ديگران ميشود.

عده اي عادت دارند كه ترجمه فارسي فيلم ها را بلند بلند براي رفقاي خود بخولنند  كه اين عمل پسنديده نيست.

در موقع نمايش تماشاچيان نبايد كلاه بر سر داشته باشند چون بلندي كلاه ممكن است مانع تماشاي اشخاصي كه در عقب نشسته اند شود.

برنامه سینماهای اهواز

آداب رفتاری کودک در سینما

بنابر دلایلی حضور در سینما ممکن است گاهی روی بد افراد را نمایان کند، آن ها با صدای بلند آدامس می جوند، بیش از حد می خندند، درگوشی صحبت می کنند و در مجموع موجب آزار دیگران می شوند. شما به عنوان والدین باید نکات لازم را در این زمینه به فرزندتان توضیح دهید تا او هم بتواند همنشینی خوبی در این مکان عمومی داشته باشد.

سر وقت در سینما حاضر باشید. پس از شروع فیلم وارد سالن سینما نشوید.

کارهای ضروری را قبل از ورود به سالن انجام دهید. کودک باید قبل از ورود به سالن، دستشویی رفته و اگر خوراکی در دست دارد آن را تمام کند، سالن سینما میهمانی شام نیست.

صحبت نکنید. کودک نباید در زمان نمایش فیلم پرسش هایی مطرح کند و یا نظر بدهد. اگر او قبلا فیلم را دیده نباید پایان آن را بگوید.

آرام و بی حرکت بنشینید. کودکی که پاهایش به زمین نمی رسد مشکل می تواند بی حرکت بنشیند. او می تواند یک پا را روی دیگری قرار دهد و یا اگر کفش هایش تمیز است چهار زانو یا دو زانو بنشیند.

پاکیزه باشید. زباله های خود را در پایان فیلم از سالن خارج کنید.

شبی را در خانه به تمرین آداب رفتاری در سینما اختصاص دهید. تنقلات مناسب فراهم کنید. صندلی ها را به ردیف چیده و نور چراغ را کم کنید سپس تظاهر کنید در سالن سینما هستید و بهترین آداب را به جا آورید.

برنامه سینماهای اهواز