نمایش 1–12 از 20 نتیجه

دیدنیهای خرمشهر به تفکیک محله های و نوع خدمات

دیدنیهای خرمشهر را ما در بخش زیر به صورت جستوجوی تخصصی اضافه کردیم.همچنین اگر جایی از نظر شما در لیست

اسکله قایقرانی خرمشهر | دیدنی های خرمشهر

اسکله قایقرانی خرمشهر یک اسکله قایقرانی زیبا و مدرن در بلوار ساحلی بایندر رودخانه کارون در خرمشهر است که در منطقه کوتشیخ واقع شده است. همه روزه تعداد زیادی از شهروندان از این اسکله به مرکز شهر و بلوار ساحلی امام خمینی (ره) می‌روند و یکی از پرترافیک‌ترین اسکله‌های رودخانه کارون است.

  

پل شناور منیخ | دیدنی های خرمشهر

پل شناور منیخ یکی از پل‌های جالب در خرمشهر است که برای راحتی در تردد مردم روستای منیخ ساخته شد. و مشکلات عدیده ای که در نبود پل برای مردم زحمتکش روستاهای منیخ و محمره صنگور و حفار شرقی بوجود آمده بود با بهره برداری این پل مرتفع گردید.
 

پارک ساحلی خرمشهر | دیدنی های خرمشهر

پارک ساحلی خرمشهر یکی از پارک های زیبا که در روستای بدریه خرمشهر در کنار رودخانه ای ساخته شده است.
 

قصر فیلیه (کاخ شیخ خزعل) | دیدنی های خرمشهر

قصر فیلیه یکی از بناهای تاریخی خرمشهر است که توسط شیخ خزعل حاکم خوزستان در سال ۱۹۱۷ در زمینی به مساحت ۷۸۸ مترمربع در کنار نهر فیلیه محمره ساخته شد. این بنا یکی از ساختمان های باشکوه دوران خود بوده است و در گذشته تفریگاه مردم خرمشهر بود. این بنا مربوط به دوره قاجار است.
 

بازار ماهی فروشان خرمشهر | دیدنی های خرمشهر

بازار ماهی فروشان خرمشهر در نزدیکی رودخانه کارون روبروی درب خروجی بازار صفا قرار دارد. در کنار این بازار لنج‌ها و قایق‌های صیادی پهلو گرفته که حکایت از تازه بودن ماهی‌های آن دارد. انواع ماهی‌های این بازار کپور، سنگسر، شوریده، شانگ، صبور هستند که مردمان جنوب این منطقه با دست‌پخت خاص خود غذایی خوشمزه از پخت این ماهی‌ها خلق می‌کنند.

 

پل قدیم خرمشهر | دیدنی های خرمشهر

پل قدیم خرمشهر در سال ۱۳۳۹ شمسی ساخته شد، این پل در  زمان جنگ تحمیلی آسیب‌های زیادی دید و در سال ۱۳۷۰ از سوی ستاد بازسازی مرمت شد و با توجه به گذشته ۲۴ سال از مرمت و تردد کامیون‌های سنگین آسیب‌های جدی به سازه آن وارد شده است.
 

کشتی زمان جنگ اروند صغیر | دیدنی های خرمشهر

کشتی زمان جنگ اروند صغیر یکی از جاذبه های تفریحی و تاریخی خرمشهر است. اروند صغیر از مینوشهر عبور می‌کند. در اطراف این رود خیابان به زیبایی برای پذیرایی از گردشگران تزیین شده است.
 

مسجد ولیعصر | دیدنی های خرمشهر

مسجد ولیعصر یکی از بناهای تاریخی و مذهبی باقیمانده از دوران پهلوی در شهرستان خرمشهر است. این بنا در کنار یادمان شهدای نهرخین در نزدیکی روستای خین در جاده شلمچه واقع شده است. این مسجد در سال ۱۳۹۰ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
 

ساختمان تاریخی هلال احمر (کنسولگری انگلیس) | دیدنی های خرمشهر

ساختمان تاریخی هلال احمر یا کنسولگری سابق انگلیس یکی از بناهای تاریخی مربوط به دوره قاجار است که مابین خیابان فردوسی و جاده ساحلی خرمشهر واقع شده است. این اثر در سال ۱۳۷۹ با شمارهٔ ثبت ۲۸۴۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

موزه دفاع مقدس خرمشهر | دیدنی های خرمشهر

موزه دفاع مقدس خرمشهر در سمت چپ رودخانه کارون و در بلوار امام خمینی (ره) این شهر واقع شده است. ساختمان موزه جنگ خرمشهر که امروز شاهد آن هستیم یکی از ساختمان‌های قدیمی پالایشگاه آبادان بود که در سال ۱۳۰۹ و در زمان رضا شاه به بهره‌برداری رسید و با عنوان شرکت ژنرال آفیس جهت فروش نفت در ایران به کار خود ادامه داد. در دوران هشت سال جنگ تحمیلی این ساختمان به‌عنوان محل دیدبانی نیروهای عراقی مورد استفاده قرار گرفت.

تالاب ناصری (نیشکر) | دیدنی های خرمشهر

تالاب ناصری یکی از تالاب های زیبا با وسعت ۹ هزار ۶۰۰ هکتار در شمال خرمشهر واقع شده است و زیستگاه پرندگانی چون «تنجه»، «گیلار»، «فیلوش» ، «سرسبز» و ... است.