اخبار خوزستان

اخبار خوزستان

نخستین مورد مثبت کرونا در گتوند

 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند گفت: نتیجه آزمایش یک بیمار از شهرستان گتوند به کرونا ویروس مثبت و قطعی اعلام شد.هومن کلانتری بیان کرد: از پنج مورد مشکوک بیماران از مناطق مختلف گتوند به کرونا ویروس، نتیجه آزمایش یک نفر مثبت و قطعی و چهار نفر دیگر منفی شد.

وی ادامه داد: این بیمار هم اکنون در بیمارستان بزرگ دزفول بستری  و حال عمومی وی مناسب است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی افزود: شهروندان حتی الامکان در خانه ها بمانند و از تردد و حضور غیر ضرور در اماکن  و محافل عمومی پرهیز کنند و بدون دلیل به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

کلانتری گفت: اگر فردی علائم بیماری داشت، در اسرع وقت به مراکز پزشکی مراجعه کند.

مدارس، مراکز آموزشی و دانشگاهی سراسر خوزستان به منظور حفظ نکات ایمنی و بهداشتی و به درخواست مردم و رفع نگرانی بهداشتی آنها، تا پایان هفته آینده تعطیل شدند.

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در اطلاعیه ای اعلام کرد در راستای مقابله با ویروس کرونا نماز جمعه ۲۳ استان کشور از جمله خوزستان این هفته برگزار نخواهد شد.

مرجع / ایرنا

تست اولیه کرونا ویروس سه بیمار در آبادان مثبت اعلام شد

 رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: تست اولیه کرونا ویروس سه بیمار دراین شهرستان مثبت اعلام شد و با ارسال آزمایشهای تکمیلی این افراد به اهواز ، منتظر نتیجه نهایی از مرکز استان هستیم.

شکرالله سلمان زاده اظهار داشت: تاکنون آزمایش اولیه ابتلای این سه نفر به ویروس کرونا دربیمارستان آیت الله طالقانی مثبت اعلام شده و منتظر اعلام نتیجه نهایی هستیم.

وی افزود: هم اکنون حدود ۲۰ نفر در این بیمارستان به عنوان مشکوک به کروناویروس بستری هستند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: تاکنون موردی از ابتلا به این ویروس در شهرهای خرمشهر و شادگان که از شهرهای زیر مجموعه خدمات دانشکده علوم پزشکی آبادان هستند گزارش نشده است.

بیمارستان طالقانی برای بستری شدن بیماران مبتلا به کرونا ویروس در آبادان در نظر گرفته شده است.

بر اساس آخرین آمار هشت نفر در خوزستان به ویروس کرونا مبتلا تشخیص داده شده اند که ۲نفر از آنها فوت شده اند.

بر اساس اعلام فرمانداری ویژه آبادان تمام جمعه بازارها و مراکز تجمع ، بمنظور پیشگیری از انتقال ویروس کرونا تعطیل شدند.

مرجع / ایرنا

عملیات ضدعفونی معابر و اماکن پرتردد سطح شهر اهواز

فاز دوم عملیات ضدعفونی معابر و اماکن پرتردد سطح شهر اهواز در راستای مقابله با انتشار ویروس کرونا، توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز شب گذشته انجام شد.
 • عملیات ضدعفونی معابر و اماکن پرتردد سطح شهر اهواز
 • عملیات ضدعفونی معابر و اماکن پرتردد سطح شهر اهواز
 • عملیات ضدعفونی معابر و اماکن پرتردد سطح شهر اهواز
 • عملیات ضدعفونی معابر و اماکن پرتردد سطح شهر اهواز

ضـدعفونی اماکن عمومی شهـری در آبـادان

 سرپرست شهرداری آبادان گفت: اجرای گسترده عملیات ضدعفونی کردن اماکن و امکانات عمومی شهری برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا توسط شهرداری آغاز شد.

فرهاد میاحی  اظهار داشت: از زمان اعلام وجود ویروس کرونا در کشور و پس از تشکیل فوری کمیته پیشگیری شهرستان، شهرداری آبادان همه ظرفیت های موجود خود را برای ارائه اقدامات پیشگیرانه در سطح شهر به کار گرفت.

وی افزود: از اواسط هفته جاری با کمک سازمان مدیریت پسماند کار ضدعفونی پایانه های برون و درون شهری آبادان آغاز شد و تاکنون تمام پایانه ها با استفاده از مواد بهداشتی ضدعفونی شده اند.

سرپرست شهرداری آبادان گفت: همچنین میکرب زدایی مجموعه های بازی کودکان در پارک های سطح شهر در حال انجام است تا در صورت استفاده، کودکان متبلا به ویروس نشوند.

میاحی تصریح کرد: ایستگاه های اتوبوس ، اتوبوس های خط واحد، نیمکت ها و مبلمان شهری و فضای اداری شهرداری و سازمان های تابعه نیز از روز دوشنبه هفته جاری ضدعفونی شده اند و این اقدامات در طول ایام هفته به صورت مرتب ادامه خواهد یافت.

میاحی گفت: حفظ روحیه شهروندان و ارائه روش های آموزشی برای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا نیز در دستور کار شهرداری آبادان قرار دارد و از روزهای گذشته ، مطالب مختلف درقالب اینفوگرافیک منتشر و توزیع شده است.

وی افزود: علاوه بر این نکات آموزشی و بهداشتی بر روی بیلبوردهای سطح شهر و در معابر و اماکن مختلف نصب شده تا شهروندان عزیز به صورت فراگیر در جریان چگونگی مبارزه با ویروس کرونا قرار گیرند.

سرپرست شهرداری آبادان از ادامه اقدامات شهرداری آبادان تا پایان اعلام وضعیت عادی توسط وزارت بهداشت در کشور خبر داد.

تست اولیه کرونا ویروس سه بیمار در آبادان مثبت اعلام شده است.

عملیات ضدعفونی کردن فرودگاه آیت الله طالقانی آبادان و راه آهن خرمشهر نیز امروز انجام شد.

بیمارستان طالقانی برای بستری شدن بیماران مبتلا به کرونا ویروس در آبادان در نظر گرفته شده است.

بر اساس آخرین آمار هشت نفر در خوزستان به ویروس کرونا مبتلا تشخیص داده شده اند که ۲نفر از آنها فوت شده اند.

بر اساس اعلام فرمانداری ویژه آبادان تمام جمعه بازارها و مراکز تجمع ، بمنظور پیشگیری از انتقال ویروس کرونا تعطیل شدند.

مرجع / ایرنا

پلمب یک باشگاه ورزشی در اهواز به خاطر عدم رعایت ابلاغیه وزارت ورزش

 معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خوزستان گفت: یک باشگاه ورزشی به دلیل رعایت نکردن ابلاغیه وزارت ورزش در راستای پیشگیری از ابتلا به کرونا در اهواز پلمب شد.ابراهیم نصیری اظهار داشت: در راستای پیشگیری از ویروس کرونا و حسب  ابلاغیه تعطیلی اماکن ورزشی توسط اداره کل  ورزش و جوانان خوزستان، امشب پس از بازدید میدانی یک باشگاه بدنسازی در اهواز تعطیل و پلمب شد.

وی با بیان اینکه پیش از این اعلام کرده بودیم به دلیل پیشگیری از ویروس کرونا فعالیت تمامی باشگاه ها باید تعطیل شوند گفت: امشب به همراه ماموران نیروی انتظامی و اماکن از ۲۰ باشگاه ورزشی در سطح شهر اهواز بازدید به عمل آمد که این باشگاه بدون توجه به ابلاغیه وزارت ورزش مبنی بر تعطیلی باشگاه ها، به فعالیت خود ادامه می داد که توسط ماموران نیروی انتظامی پلمب شد.

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان همچنین گفت: خوشبختانه بسیاری از باشگاه ها از ابلاغیه وزارت ورزش استقبال کرده و فعالیت خود را تعطیل کرده بودند که از همکاری آنها کمال تشکر را داریم. در این بین تعدادی که باز بودند تنها یکی ۲ نفر در آنها بود که تذکر دادیم و آنها هم تمکین کرده و درب باشگاه ها را بستند.

وی با بیان اینکه سلامتی آحاد جامعه از جمله ورزشکاران برای ما بسیار مهم است گفت: اکنون بحث سلامتی جامعه در میان است و اگر باشگاهی مغایر با دستورالعمل رفتار کند به صورت جدی با آن برخورد می شود.

برابر با ابلاغیه وزارت ورزش، تمامی مسابقات و  فعالیت های ورزشی در اماکن برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا تا ۱۵ اسفندماه تعطیل می باشند.

مرجع / ایرنا

ایثارگرانی که امید را نوید می‌دهند

 “سنگرسازان بی سنگر” جمله ای است که در هشت سال دفاع مقدس به ملکه ذهن‌ها تبدیل شده بود؛ جهادگرانی که بدون سپر برای رزمندگانشان خاکریز درست می کردند تا آنان در تیررس دشمن در امان بمانند.  آن جهادگران بارها در خط مقدم با ساخت خاکریز جانشان را نثار کردند تا امید بخش پیروزی باشند.همانانی که در هشت سال دفاع مقدس پا پس نگذاشتند تا ایثار را فریاد بزنند و از خودگذشتگی را به ما نمایان کردند امروز نیز به تاسی از آنان پزشکان و پرستاران ایثار را  در مبارزه با کرونا ویروس نمایان کرده اند .

حدود ۹ روز است که رسما ورود ویروس کرونا به کشور توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تایید شده است.اولین مورد مثبتی که در شهر مقدس قم شناسائی و متعاقب آن در چند استان دیگر هم وجود این ویروس تایید شد.

ویروسی که امروز به یک هیولا تبدیل شده و وحشت را به جان مردم و خانواده ها انداخته است به گونه ای که از ترس فراگیر شدن آن فضای آموزشی، دانشگاهی، علمی و حتی اقتصادی و اجتماعی را هم تحت تاثیر قرار گرفته است.

از همان روزی که این ویروس و وجود نحس آن در کشورمان تایید شد ایثارگران بی ادعایی بسیج شدند برای مقابله آن؛ پرستاران و پزشکانی که برای جان انسانهای مبتلا به این بیماری هرگز هراسی به دل راه ندادند و جهادگونه در مقابل آن ایستادند.

به راستی اگر انسانی بداند در مواجهه با یک موضوع ممکن است جانش به خطر بیافتر چه واکنشی نشان خواهد داد آیا بازهم به نبرد با آن خواهد رفت یا به فکر تدبیری برای رهایی از آن. اگر راه اول انتخاب شود واژه ای جز شهامت و ایثار نمی توان برای آن تعیین کرد اگر هوشمندانه و انسان‌دوستانه باشد.

پرستاران و پزشکان بی ادعا که خود با خطرات این ویروس کاملا آشنایی داشته امروز برای نجات جان انسانهای مظلوم گرفتار این ویروس بسیج شده اند و بدون توجه به خطرات آن فقط و فقط به یک چیز می اندیشند و آنهم نجات جان بیماران است.

امروز در سراسر ایران اسلامی بیمارستانها و مراکزی برای بیماران کرونایی تعبیه شده است و برای هر یک از این مراکز درمانی کادرهای پزشکی مجرب در نظر گرفته شده است اما جز ایثار و فداکاری نمی تواند این افراد فداکار را در جبهه نبرد با ویروس کرونا نگه دارد.

در همان روزهای اول اعلام شد که یک پزشک در اراک به این بیماری مبتلا شد پزشکی که در خط مقدم مبارزه با کرونا مبتلا شد و طولی نکشید که دکتر حریرچی معاون وزیر بهداشت که مسئول مستقیم مبارزه با این بیماری بود اعلام کرد که کرونایی شده است.

در لاهیجان پرستار ۲۵ ساله در خط مبارزه با کرونا جان شیرین خود را از دست می دهد و اکنون نیز خبرها حاکی است بسیاری از پرستاران و پزشکان دیگر هم در سراسر کشور در خط مقدم مبارزه با کرونا به این ویروس بی رحم مبتلا شده اند.

روز گذشته بود که  شورای اطلاع رسانی استان خوزستان در راستای هم اندیشی با رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تشکیل جلسه داد.که دکتر ابول نژادیان به اقدامات انجام شده آن دانشگاه گزارش می داد. در فهوای کلامش متوجه ایثارگران بی ادعا شدیم.

دکتر ابول نژادیان گفت : همین امروز تعدادی از پزشکان خوزستانی درخواست داده بودند تا شیفت کاریشان در بیمارستانهای معمولی کم شود و در مقابل آنها  نیز به بخش مراکز و بیمارستانهای مقابله با کرونا  منتقل شوند تا نقشی ایفا کنند.

وی گفت: این تفکر و این اندیشه بجز ایثارگری و جانفشانی پزشکان و پرستاران خوزستانی چیز دیگری را به ذهن متبادر نمی کند زیرا آنان هم میخواهند در این مبارزه نفس گیر خود را شریک کنند تا هر چه زودتر پرچم پیروزی را بالا ببرند.

وی از روحیه بسیار بالای کادر پزشکی و پرستاران بیمارستان رازی مرکز اصلی پذیرش بیماران کرونایی سخن گفت و افزود: پزشکان و پرستاران این بیمارستان و دیگر بیمارستانهای معین با روحیه بسیار خوب و مثال زدنی مشغول خدمات رسانی به بیماران هستند و از هیچ کوششی تا کنون دریغ نداشته اند.

وی گفت: دانشگاه نیز مصمم است تا با مجهز کردن کادر پزشکی مربوطه اول سلامتشان را حفظ کند تا آنان بتوانند به راحتی خدمات خود را به بیماران ارائه نمایند.

وی وضعیت این بیماری در خوزستان را عادی دانست و گفت: تمامی تلاش خود را به کار گرفته ایم تا با ارائه راهکارهای مناسب از شیوع آن در استان جلوگیری کنیم که از جمله این راهکارها در وهله اول فرهنگسازی برای خود قرنطینه کردن خانوارها  و در ادامه فعال کردن گروههای بهداشتی در مبادی ورودی و خرجی استان از جمله پایانه های مسافربری ، فرودگاهها، اماکن عمومی و … می باشد.

ابول نژادیان افزود: اگر همه مردم با ستاد مقابله با کرونا همکاری کنند مهار این بیماری را خیلی زود به پایان خواهیم رساند.

تا کنون هشت مورد مثبت کرونا در خوزستان شناسایی که ۲ نفر آنان فوت کرده اند.

مرجع / ایرنا

برخورد مرگبار پژو با عابران پیاده در اهواز

 رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی اهواز از کشته شدن یک نفر و مصدومیت دو تن دیگر بر اثر برخورد با عابران پیاده در اهواز خبر داد.دکتر محمدامین زرگر اظهار کرد: بر اثر تصادف یک دستگاه خودروی پژو با عابران پیاده که ساعت ۱۸:۰۵ امشب (۸ اسفند ماه) در مسیر چهارشیر به سمت سه راه تپه اهواز رخ داد، یک نفر کشته شد.

وی افزود: در این حادثه دو تن دیگر مصدوم شدند که توسط تکنسینهای اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان گلستان اهواز انتقال یافتند. مصدومان و فوتی این حادثه همگی مرد بودند.

مرجع / ایسنا

فرماندار:برای مقابله با کرونا راه‌های ورودی آبادان پایش می‌شوند

  معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان گفت: مبادی ورودی به شهرستان آبادان از اهواز و ماهشهر و مسیرهای هوایی و دریایی کنترل بهداشتی می‌شوند.سیدزین‌العابدین موسوی اظهار داشت: از مسافران ورودی به شهرستان آبادان توسط نیروهای بهداشتی تست اولیه کرونا انجام می‌شود.

وی افزود:خودروهای ویژه‌ای در مبادی ورودی شهرستان مستقر شده و در صورت مشاهده موارد مشکوک افراد به بیمارستان طالقانی آبادان منتقل می‌شوند.

موسوی گفت: نیروها و تجهیزات لازم در مبادی ورودی مستقر شده و تمام مسیرهای ورودی هوایی، دریایی و زمینی از امروز مورد پایش قرار می‌گیرند.

وی به آماده‌سازی بیمارستان صحرایی امام علی(ع) برای انتقال بیماران احتمالی مبتلا به کرونا ویروس خبر داد و اظهار داشت:هم‌اکنون بیمارستان طالقانی برای بستری کردن بیماران مبتلا به کرونا در نظر گرفته شده که پس از تجهیز بیمارستان صحرایی بیماران به مکان منتقل می‌شوند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان گفت:تجیهزات لازم برای تست اولیه و درمانی بیماری کرونا ویروس در آبادان وجود دارد و حال عمومی مبتلایان به این ویروس رضایت بخش است و مشکلی در روند درمان آنها نیست.

به گزارش ایرنا تست اولیه کرونا ویروس سه بیمار در آبادان مثبت اعلام شده است.بیمارستان طالقانی برای بستری شدن بیماران مبتلا به کرونا ویروس در آبادان در نظر گرفته شده است.

بر اساس اعلام فرمانداری ویژه آبادان تمام جمعه بازارها و مراکز تجمع ، به منظور پیشگیری از انتقال ویروس کرونا تعطیل شدند.

مرجع / ایسنا

امدادرسانی به ۳۵۰ نفر در بارندگی و آبگرفتگی خوزستان

 معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان از امدادرسانی به ۳۵۰ نفر در پی بارندگی و آبگرفتگی ۲۴ ساعت گذشته در خوزستان خبر داد.علی پهلوان  اظهار کرد: در پی بارش برف و باران در خوزستان عملیات امدادرسانی در مناطق آبگرفته شهرستانهای اندیکا، شوشتر، گتوند، مسجدسلیمان، دزفول و دشت آزادگان توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر انجام شد که در این عملیاتها، ۱۱ تیم متشکل از ۳۶ نجاتگر ارائه خدمت کردند.

وی افزود: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ شهر و روستا مورد ارزیابی و امدادرسانی قرار گرفته اند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: در این مدت، در مجموع ۶۰ خانوار شامل حدود ۳۵۰ نفر تحت پوشش خدمات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خوزستان قرار گرفته اند و ۴۱ نفر اسکان اضطراری یافته اند.

مرجع / ایسنا

پنج پرونده گران‌فروشی ماسک به تعزیرات حکومتی دزفول ارسال شد

 رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دزفول گفت: پنج پرونده گران‌فروشی ماسک طی بازرسی از فروشگاه‌های عرضه تجهیزات پزشکی و داروخانه های دزفول به تعزیرات حکومتی این شهرستان ارسال‌ شد.مهراب عبدالهی افزود: دیروز بازرسی مشترک اداره صنعت ، معدن و تجارت دزفول و اداره بهداشت شهرستان از ۱۲ واحد عرضه تجهیزات پزشکی و داروخانه ها انجام شد که واحدهای گران‌فروش به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.
وی افزود : بازرسی مشترک بازرسان روز شنبه نیز تداوم خواهد داشت و با محتکران به شدت برخورد می شود.
طبق گفته دانشگاه علوم پزشکی دزفول، افراد مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول بستری و تحت مراقبت‌های پزشکی با استانداردهای کشوری قرار گرفتند.
تاکنون مورد مثبتی از ابتلا به بیماری کرونا در دزفول ثبت نشده است.

مرجع / ایرنا

ادارات آبادان موظف به انجام اعمال پیشگیرانه در خصوص بیماری کرونا هستند

 معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویڙه آبادان گفت: ادارات، سازمان‌ها و دستگاههای اجرایی آبادان از فردا موظف به انجام اعمال پیشگیرانه در خصوص بیماری کرونا هستند.

سید زین العابدین موسوی پنجشنبه در بازدید از مراکز درمانی آبادان ضمن تاکید به لزوم رعایت نکات بهداشتی توسط همه  شهروندان گفت:مدیران دستگاه‌ها باید از فردا شرایط بهداشتی مطلوب را در ادارات متبوع خود برای کارکنان و ارباب رجوع فراهم سازند.

وی افزود: این دستور العمل به هیچ عنوان به منزله اعلام شرایط بحرانی در آبادان نیست، بلکه در جهت پیشگیری و حفظ سلامت شهروندان اعمال خواهد شد.
فرماندار ویژه آبادان گفت:ضد عفونی کردن دستگیره درها، سرویس های بهداشتی، اتاقهای اداری به ویژه دفاتر پرتردد، استفاده از محلول‌های ضدعفونی کننده برای مراجعین به طور قطع می تواند در خصوص حفظ سلامت شهروندان مثمر ثمر باشد.
موسوی افزود:همچنین با ابلاغ به دانشگاه علوم پزشکی و با همکاری فرماندهی ناحیه انتظامی در کریدورهای منتهی به ورودی شهرستان آبادان افرادی که قصد ورود به شهرستان را دارند مورد تست آنفولانزا قرار خواهند گرفت.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان تاکید کرد:بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان نیز پذیرای مراجعین عزیز که علائم سرماخوردگی حاد یا آنفولانزا دارند، خواهد بود.از این رو به بیمارانی که بیماری آنها غیر از سرماخوردگی شدید یا آنفولانزا است، توصیه می کنیم حتی المقدور جهت انجام مراحل درمان خود به بیمارستان‌های شهید بهشتی، ۱۷ شهریور و شرکت نفت مراجعه کنند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان  امروز اعلام کرد: تست اولیه کرونا ویروس یک زن ۵۹ ساله آبادانی مثبت اعلام شد و با ارسال آزمایشهای تکمیلی این فرد به اهواز ، منتظر نتیجه نهایی از مرکز استان هستیم.

مرجع / ایرنا

تست اولیه کرونا یک بیمار ۵۹ ساله در آبادان مثبت اعلام شد

  رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: تست اولیه کرونا ویروس یک زن ۵۹ ساله آبادانی مثبت اعلام شد و با ارسال آزمایشهای تکمیلی این فرد به اهواز ، منتظر نتیجه نهایی از مرکز استان هستیم.شکرالله سلمان زاده اظهار داشت: این بیمار اکنون در بیمارستان طالقانی آبادان بستری است وی وضعیت عمومی وی خوب است.

وی با تاکید بر لزوم رعایت بهداشت و اصول ضدعفونی محیط اطراف توسط تک تک افراد اضافه کرد: برای تامین الکل مورد نیاز مردم و  در پی افزایش تولید این فراورده بهداشتی در کارخانه ها،  فردا توزیع آن در داروخانه ها آغاز می شود.

بیمارستان طالقانی برای بستری شدن بیماران مبتلا به کرونا ویروس در آبادان در نظر گرفته شده است.

بر اساس آخرین آمار هشت نفر در خوزستان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که  ۲نفر از آنها فوت شده اند.

بر اساس اعلام فرمانداری ویژه آبادان تمام جمعه بازارها و مراکز تجمع ، بمنظور پیشگیری از انتقال ویروس کرونا تعطیل شدند

مرجع / ایرنا

۲ مورد فوت ناشی از ویروس کرونا در خوزستان تایید شد

  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در کل استان هشت نفر در مجموع به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد تاکنون ۲ مورد فوت ثبت شده است.دکتر فرهاد ابول نژادیان در حاشیه قرارگاه کرونا در دانشگاه علوم پزشکی اهواز  اظهار داشت:  روز گذشته آزمایش پنج نفر دیگر علاوه بر سه نفر مثبت اعلام شد که یک نفر آنها فوت شد است و اکنون امار فوتی های کرونا در خوزستان به ۲ مورد رسیده است.

وی با اشاره به وجود محدودیتهایی در کیت های آزمایشگاهی توضیح داد: محدودیتهای زیادی در کشور  با توجه به تعلیق درآمدن پروازهای خارجی در حوزه تامین کیت های تشخیص کرونا وجود دارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز  گفت: ورود کیت هایی که از سازمان بهداشت جهانی قرار است در اختیار کشور ما قرار بگیرد با مشکل مواجه شده است ولی همکاران در وزارت خانه در تلاش برای وارد کردن کیتها به کشور هستند به محض اینکه وارد کشور شوند به دانشگاه های معین توزیع می شوند.

وی بیان کرد: در حال حاضر یک موجودی حداقلی در حوزه کیت تشخیصی داریم که امیدواریم بتوانیم تا چهار روز آینده آن را مدیریت کنیم تا کیتهای جدید به دست ما برسند.

ابول نژادیان  ادامه داد: دو کارخانه خط تولید ژل دست، مواد گندزدا و ضدعفونی کننده  از دیروز وارد مدار تولید شدند و امروز بسته بندیهای الکل بین همه داروخانه های شهر اهواز از صبح توزیع شده است و تا فردا در اختیار شهرستانها  قرار می گیرد.

وی گفت: اولین نمونه تولید ژل دست امروز به دست ما رسیده است، امیدوارم کارخانجات با حداکثر ظرفیت کار کنند تا کمبودها رفع شود اما در زمینه ماسک مشکل همچنان پا برجاست چون کارخانه ای در استان نداریم و برخی استان ها محدودیتهایی در انتقال ماسک دارند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز  افزود: امیدواریم با تلاش های صورت گرفته بتوانیم حداقل ماسک را برای کادر درمانی که کار اصلی حفاظت را. انجام میدهند داشته باشیم و یک مجوز هم به کارخانه ها برای آزاد سازی قیمت ابلاغ شده است .

وی بیان کرد: ممکن است قیمت ماسکها گران تر از معمول باشد اما در این شرایط آزادسازی قیمت یکی از کارهایی بود که می توانست ماسک حداقلی را برای مردم تامین کند، امیدوارم داروخانه های استان بتوانند از جاهای مختلف این نیاز را  تامین کنند.

تاکید بر خودقرنطینگی مردم

ابول نژادیان ادامه داد: توصیه مجدد و موکد من به مردم این است که خودقرنطینگی همچنان یکی از  بهترین اقداماتی است که مردم می توانند انجام دهند، از ترددهای غیرضروری در   امکان بپرهیزند و در مراسمات مذهبی و غیرمذهبی  شرکت نکنند.

وی تصریح کرد: محدودیتهایی در برگزاری همایشها و گردهمایی ها از طریق استانداری خوزستان اعمال شده لذا از  مردم هم درخواست می‌کنیم به این مساله پایبند باشند چرا که یک فرد آلوده می تواند گروهی را به کرونا مبتلا کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز  گفت: مردم شریف استان آداب بهداشتی فردی را حتما رعایت کنند و همکاری و همراهی با دانشگاه علوم پزشکی را داشته باشند تا بتوانیم وضعیت را مدیریت کنیم همچنین اخبار صحیح و موثق را از طریق دانشگاه علوم پزشکی پیگیری کنند و  در پذیرش خبرهای منتشر شده  در فضای مجازی، دقت کنند.

مرجع / ایرنا
امتیاز دهی شما عزیزان به بخش اخبار خوزستان
 • امتیاز شما به بخش اخبار خوزستان
امتیاز دهی کاربران
 • امتیاز شما به بخش اخبار خوزستان
  درحال ارسال
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز دهی کاربران
 • امتیاز شما به بخش اخبار خوزستان
  درحال ارسال