اخبار خوزستان

اخبار خوزستان

خیابان سلمان فارسی، نخلستانی در هسته مرکزی اهواز
معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، بیش از ۳۰۰ نفر نخل در مناطق مختلف این کلانشهر از جمله؛ خیابان سلمان فارسی خبر داد.
علیرضا عالی پور معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز  گفت: به منظور اجرای برنامه‌های مدیریت کلان شهری و ایجاد تنوع در پوشش گیاهی و فضای سبز اهواز، طرح کاشت نخل در برخی مناطق شهری از جمله؛ خیابان سلمان فارسی در هسته مرکزی این کلانشهر به مرحله اجرا درآمد.

او افزود: با توجه به اینکه موضوعات مختلفی درخصوص گونه گیاهی کنوکارپوس در فضای عمومی مطرح گردید، مدیران موظف به کاشت نخل در مناطق تحت حوزه وظایف خود شدند.

عالی پور تصریح کرد: عملیات کاشت نخل علاوه بر خیابان سلمان فارسی در جاده ساحلی کیانپارس، منطقه گلستان و بلوار مدرس در منطقه ۳ اهواز در حال انجام است که نخل‌هایی با ارتفاع یک و نیم تا ۳ متر کاشته می‌شود که هم اکنون در ۴ منطقه درحال انجام است و تا ۸ منطقه ادامه خواهد یافت.

این مقام مسئول اظهار داشت: عملیات کاشت این نوع درخت در جاده ساحلی ۸۵ درصد موفقیت آمیز بوده و تنها ۱۵ درصد آن به دلیل بستر نامناسب خشک است.

به گفته معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز، بیش از ۱۰۰ گونه درخت نخل در استان خوزستان شناسایی شده است که همگی آن‌ها بجز نوع پالم، مثمر هستند.

مرجع / باشگاه خبرنگاران
رییس جهاد دانشگاهی:

دکل سوم را تا شهریورماه سال ۹۹ تحویل می‌دهیم

رییس جهاد دانشگاهی با اشاره به ساخت و تحویل ۲ دکل به شرکت ملی حفاری ایران گفت: امیدواریم دکل سوم را تا شهریور ماه سال آینده تحویل دهیم.حمیدرضا طیبی امروز، ۲۹ بهمن در آیین افتتاح و راه‌اندازی دکل ۷۲ فتح ساخت جهاد دانشگاهی در اهواز اظهار کرد: یکی از وظایف اصلی جهاد، تولید فناوری برای صنایع کشور است و در این زمینه از ابتدای کار، صنعت نفت ایران را به عنوان زمینه فعالیت خود انتخاب و در این بخش ورود کردیم.

وی افزود: جهاددانشگاهی در بخش‌های مختلف توان بسیار خوبی دارد و در این راستا اقدامات بسیار خوب و گام‌های اساسی برداشته است.

رییس جهاد دانشگاهی با اشاره به بحث ساخت دکل‌های حفاری توسط این سازمان عنوان کرد: در ابتدا قرار شد ساخت ۵ دکل را انجام دهیم و در نهایت این قرارداد منتج به ساخت ۳ دکل شد.

طیبی بیان کرد: با توجه به شرایطی که وجود دارد مجبور هستیم با انتقال فناوری نسبت به ساخت دکل‌ها اقدام کنیم و اکنون انتقال دانش در بحث ساخت دکل به طور کامل انجام شده است.

وی ادامه داد: اکنون صاحب دانش طراحی دکل هستیم و در این زمینه ۴۵ درصد از دکل‌ها ساخت داخل است.

طیبی با اشاره به ساخت و تحویل ۲ دکل به شرکت ملی حفاری ایران گفت: امیدواریم دکل سوم را تا شهریور ماه سال آینده تحویل دهیم.

طیبی خاطرنشان کرد: در این‌ زمینه امیدواریم‌ شرکت ملی حفاری ایران نیز به تعهدات خود در بحث پرداخت مطالبات عمل و این مطالبات را پرداخت کند.

رییس جهاد دانشگاهی با تشکر از حمایت همه مدیران نفتی در بخش‌های مختلف گفت: توان بسیار خوبی در حوزه صنعت نفت ایران در جهاد دانشگاهی وجود دارد و امیدواریم این توان را گسترش دهیم.

مرجع / ایسنا

آمادگی کامل برای کار در ۲۸ مخزن نفتی را داریم

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه ما گرسنه کار هستیم، گفت: در بخش ۲۸ مخزن آمادگی کامل داریم تا در دریا و خشکی به کار بپردازیم.سید عبدالله موسوی امروز، ۲۹ بهمن در آیین افتتاح و راه‌اندازی دکل حفاری ۷۲ فتح ساخت جهاد دانشگاهی در اهواز اظهار کرد: در سال ۸۷ میان شرکت ملی نفت و جهاد دانشگاهی قرارداد ساخت ۵ دکل حفاری منعقد شد اما در سال ۹۴ این  قرارداد به ساخت ۳ دکل تغییر پیدا کرد.

وی افزود: در این زمینه شرکت ملی حفاری در سال ۹۴ شروع به کار کرد و در سال ۹۷ یکی از دکل‌ها از سوی جهاد دانشگاهی به ما تحویل داده شد و اکنون در حال بهره‌برداری است.

موسوی با بیان اینکه امروز دکل دوم ساخت جهاددانشگاهی رونمایی ‌شد، گفت: امیدواریم دکل سوم ساخت جهاد دانشگاهی در اواسط سال آینده رونمایی شود.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران تصریح کرد: تعامل و هم‌افزایی بسیار خوبی میان شرکت ملی حفاری و سازندگان داخلی و شرکت‌های دانش بنیان شکل گرفته است.

وی ادامه داد: با حدود ۱۲۰ شرکت دانش‌بنیان قرارداد و تفاهم‌نامه داریم و در این زمینه حدود ۲۲ هزار قطعه را ساخت داخل کرده‌ایم و به دنبال تعامل بیشتر با این بخش‌ها هستیم.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه صنعت نفت کشور قطب اقتصادی نظام است و در این زمینه همیشه باید در تلاش و کوشش باشد، گفت: مدیریت صنعت نفت به طور کامل در اختیار داخل است و بسیاری از قطعات و ماشین‌آلات، ساخت داخل شده است. پیشرفت در این زمینه منجر به اقتدار و توسعه خواهد شد.

وی افزود: باید بتوانیم صنعت داخل را رشد دهیم زیرا در این شرایط تحریم این کارها به صرفه است و تحریم‌ها اسباب زحمت و رحمت است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران خاطرنشان کرد: در بخش ۲۸ مخزن آمادگی کامل داریم تا در دریا و در خشکی به کار بپردازیم. ما گرسنه کار هستیم و در این زمینه شرکت حفاری به سمت خودگردانی گام برداشته است.

مرجع / ایسنا

بازدید زنگنه از خط تولید مته حفاری جهاددانشگاهی خوزستان

وزیر نفت از خط تولید مته حفاری ساخت جهاد دانشگاهی خوزستان بازدید کرد.بیژن زنگنه امروز ۲۹ بهمن ماه از خط تولید مته حفاری ساخت جهاد دانشگاهی خوزستان دیدن کرد.

در این بازدید آخرین روند اقدامات انجام گرفته در بحث ساخت داخل مته حفاری و جزئیات ساخت این مته تشریح شد.

در خط تولید مته حفاری جهاد دانشگاهی خوزستان واحدهای طراحی، جوشکاری، رنگ آمیزی، اسنبل، کنترل کیفی و اپراتورهای ساخت فعال هستند.

این خط تولید از ابتدای سال ۹۷ آغاز به کار کرده و به تولید مته حفاری مورد نیاز دکل‌های حفاری می‌پردازد.

مته تولید شده در این مرکز دومین مته‌ای است که وارد چاه می‌شود و عملیات حفاری مقدماتی را در درون چاه ادامه می‌دهد.

این مته که نیاز اولیه همه دکل‌های حفاری است، توسط سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان بومی‌سازی شده و با حضور معاون اول رییس جمهور رونمایی شده است.

مرجع / ایسنا
وزیر نفت در اهواز:

ساخت دکل در ایران آرزوی صنعت نفت بود

وزیر نفت گفت: ساخت دکل در ایران یکی از آرزوهای صنعت نفت بود که امروز محقق شده است.بیژن زنگنه در آیین افتتاح و راه‌اندازی دکل حفاری ۷۲ فتح ساخت جهاد دانشگاهی که امروز ۲۹ بهمن ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های کشور برای سال‌های طولانی به تجهیزات حفاری و جنبی آن نیازمند هستیم و ساخت دکل در ایران یکی از آرزوهای صنعت نفت بود که امروز محقق شده است.

وی افزود: یک دکل یک کارخانه سیار است که می‌توان آن را از جایی به جای دیگر انتقال داد. هزینه ساخت بسیاری از کارخانه‌ها کمتر از هزینه ساخت یک دکل است و ساخت یک دکل نفتی دارای اهمیت بسیاری است.

وزیر نفت تصریح کرد: از جهاد دانشگاهی که سرسختانه عمل کرد تا شاهد ساخت دکل حفاری در درون کشور باشیم تشکر می‌کنم. همه باید سرسختانه عمل کنند تا بتوانیم موفق عمل کنیم و در این زمینه جهاد دانشگاهی سرسختانه عمل کرد تا توانست در زمینه ساخت دکل‌ها موفق شود.

زنگنه عنوان کرد: تقاضا دارم که جهاد دانشگاهی این کار را ادامه دهد و عمق ساخت را بیشتر کنند تا علاوه بر بحث ساخت دکل، بحث تعمیر و سایر موضوعات را به عنوان مسایل آینده دنبال کنیم.

وی با اشاره به اینکه یک دکل تجهیزات مختلفی دارد که می‌توان آن‌ها را ساخت، گفت: وظیفه ما است که برای کارخانه‌های داخلی کار ایجاد کنیم.

زنگنه افزود: اهواز بعد از اصفهان و اراک از نظر تجهیزات صنعتی یکی از قطب‌های مهم کشور است و باید برای این کارخانه‌ها کار ایجاد و از آن‌ها حمایت کرد.

وی با اشاره به اینکه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها در برنامه وزارت نفت است، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی خوزستان در بحث ساخت برخی از قطعات از جمله مته‌های حفاری اقدامات خوبی انجام داده است.

زنگنه افزود: ساخت دکل فقط برای ایران نیست. وقتی بتوانیم دکل با استانداردهای بین‌المللی بسازیم در ادامه‌ خواهیم توانست دکل و خدمات مرتبط با آن را صادر کنیم و باید از این فرصت‌ها بهره ببریم.

وی خاطرنشان‌کرد: اکنون در تحریم‌ها هستیم اما این مسایل با تدبیر نظام و مقاومت مردم می‌گذرد و در این زمینه باید از فرصت‌ها استفاده کرد.

مرجع / ایسنا

رونمایی از دومین دکل ساخت جهاددانشگاهی با حضور وزیر نفت

با حضور وزیر نفت از دکل ۷۲ فتح ساخت جهاد دانشگاهی رونمایی شد.بیژن زنگنه امروز، ۲۹ بهمن ماه در روز دوم سفر خود به خوزستان دکل ۷۲ فتح ساخت جهاد دانشگاهی را رونمایی کرد.

این دکل در سایت بازسازی‌ شماره یک شرکت ملی‌حفاری ایران مستقر شده است.

حداکثر عمق قابل حفاری توسط این دکل ۲۰ هزار فوت، ارتفاع دکل از سطح حدود ۱۵۰ فوت و حداکثر بار استاتیکی قابل تحمل توسط دکل یک میلیون پوند است.

این دکل مجهز به یک تاپ درایور به قدرت ۵۰۰ تن، میز دوار با سایز ۱۳۷.۵ اینچ و سه دستگاه پمپ گل از نوع رفت و برگشتی هر کدام به قدرت ۱۶۰۰ اسب بخار است.

دکل ۷۲ فتح دومین دکل ساخت جهاد دانشگاهی است که در قالب قرارداد ساخت ۳ دکل میان شرکت ملی‌حفاری ایران و جهاد دانشگاهی ساخته و تحویل داده شده است.

در حال حاضر دانش فنی طراحی و ساخت دکل‌های حفاری سنگین تا ۳۰۰۰ اسب بخار با جدیدترین طراحی سازه‌ دکل حفاری که مطابق با استاندارد API است، توسط جهاددانشگاهی به داخل کشور منتقل و بومی‌سازی شده است؛ همچنین زیرساخت لازم به ‌منظور ساخت و بازسازی دکل‌های حفاری خشکی با ظرفیت ساخت دو دکل و بازسازی ۲ دکل در سال در استان البرز فراهم شده است که می‌تواند در خدمت صنعت حفاری کشور قرار بگیرد.

برای ساخت هر دکل برای ۳۰۰ نفر به ‌صورت مستقیم و ۱۰۰ نفر غیر مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود و میزان صرفه‌جویی ارزی، ۵۰‌ درصد قیمت خرید خارجی در زمان عقد قرارداد است.

اولین دکل حفاری در منطقه عملیاتی اهواز (میدان منصوری) و انجام تست‌های عملیاتی به‌ منظور آغاز عملیات حفاری در سال ۱۳۹۱ زیر نظر متخصصان یک شرکت خارجی، ساخت، نصب و راه‌اندازی شد و دومین دکل حفاری در کریت‌کمپ اهواز، تست‌های لازم را انجام داده و تحویل شرکت ملی‌حفاری ایران شده است تا بعد از این مراسم، عملیات حفاری به‌صورت کامل از جمله طراحی، ساخت، مونتاژ و راه‌اندازی توسط جهادگران جهاددانشگاهی انجام شود.

پیش‌بینی می‌شود سومین دکل حفاری ساخت جهاد دانشگاهی (دکل ۷۳ فتح) نیز در سال ۱۳۹۹ تحویل داده شود.

در مراسم رونمایی از دکل ۷۲ فتح حمیدرضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی و جمعی دیگر از مدیران کشوری و استانی حضور داشتند.

مرجع / ایسنا

دکل ۷۲ فتح در شرکت ملی حفاری ایران رونمایی شد

دکل ۷۲ فتح با حضور وزیر نفت در سایت بازسازی‌ شماره یک شرکت ملی‌حفاری ایران رونمایی شد.

بیژن زنگنه روز سه شنبه با حضور در سایت بازسازی شماره یک این شرکت، از آخرین دستاوردهای جهاد دانشگاهی استان خوزستان در حوزه صنعت نفت تحت عنوان دکل ۷۲ فتح دیدن و از آن رونمایی کرد.

قابلیت دکل ۷۲ فتح ، حفاری در عمق ۲۰ هزار فوت است که سازه آن ۱۵۰ فوت ارتفاع دارد و مجهز به تاپ درایور به قدرت ۵۰۰ تن است که علاوه بر این سه دستگاه پمپ گل از نوع رفت و برگشتی نیز دارد.

دانش فنی ساخت دکل‌های حفاری با قدرت سه هزار اسب بخار در جهاد دانشگاهی بومی سازی شده و این درحالی است که از سه قرارداد ساخت این نوع از دکل ها تا کنون تعداد ۲ دکل به شرکت ملی حفاری ایران تحویل داده شده است.

بر اساس این گزارش، پیش بینی می شود که سومین دکل از مجموعه تعهدات جهاد دانشگاهی در سال آینده ساخته و تحویل شرکت ملی حفاری ایران شود.

مرجع / ایرنا

تولیدکننده روغن موتور غیراستاندارد در خوزستان محکوم شد

  رییس اداره حقوقی اداره کل استاندارد استان خوزستان گفت: یک تولیدکننده روغن موتور غیراستاندارد در خوزستان به ۱۰ سال حبس تعزیزی و پرداخت ۵۴۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد. مرضیه دهدشتی زاده بیان کرد: این تولید کننده و توزیع کننده روغن موتور غیر استاندارد در خوزستان از نشان جعلی استاندارد نیز استفاده کرده است.

وی گفت: به موجب قانون سازمان ملی استاندارد ایران تمام تولید کنندگان کالای مشمول استاندارد اجباری موظف به اخذ گواهینامه استاندارد مطابق با نوع فرآورده‌های تولیدی و تمدید آن در زمان مشخص هستند.

دهدشتی زاده ادامه داد: تولید، توزیع، تمرکز و فروش هرگونه کالا و خدمات با کیفیت پایین‌تر از استاندارد و یا فاقد نشان استاندارد و همچنین بکار بردن این نشان که علامتی دولتی است بر روی کالا بدون اخذ مجوز از سازمان ملی استاندارد جرم بوده و مجازات قانونی دارد.

افزود: طی بازرسی کارشناسان این اداره کل از مراکز تعویض روغنی‌های شهرستان دزفول و اندیمشک، روغن موتور فاقد کیفیت و با جعل نشان استاندارد بر روی آنها مشاهده و توقیف شدند، که پس از پیگیری بازرسان و دایره حقوقی این اداره کل محل تولید و توزیع آنها و مقادیر زیادی روغن موتور و قوطی خالی روغن موتور کشف و توقیف شد.

وی افزود: پس از سیر مراحل قانونی در مراجع قضایی، مسوول واحد به اتهام جعل این نشان دولتی به ۱۰ سال حبس تعزیری و به علت نداشتن پروانه استاندارد و تولید و توزیع روغن های غیراستاندارد به پرداخت مبلغ ۵۴۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

دهدشتی زاده ادامه داد: از شهروندان می خواهیم درصورت مشاهده هرگونه کالای فاقد نشان استاندارد و یا با کیفیت پایین‌تر از حد استاندارد مراتب را با تلفن ۱۵۱۷ و یا پایگاه اطلاع رسانی isiri.org در سامانه رسیدگی به شکایات مردمی اداره کل استاندارد خوزستان در میان بگذارند.

مرجع / ایرنا

اراذل و اوباشی که قصد برهم زدن امنیت انتخابات ایذه را داشتند دستگیر شدند

 دادستان ایذه گفت: چند نفر از اراذل و اوباش این شهرستان که قصد بر هم زدن امنیت انتخابات را داشتند دستگیر شدند.مراد شمولی اظهار داشت: تمامی مسئولان به دنبال  برگزاری یک انتخابات سالم و به دور از هرگونه بی اخلاقی و تخلف انتخاباتی  هستند  تا شاهد حضور پرشور و حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی باشیم.

وی افزود: به منظور حفظ امنیت انتخابات و صیانت از آراء مردم، تعدادی از اراذل و اوباش که در فضای مجازی و سطح جامعه جو سازی منفی کرده  و نیز  قصد بر هم زدن امنیت انتخابات را داشتند دستگیر و روانه زندان شدند.

دادستان ایذه همچنین از ادامه شناسایی بقیه کسانی که قصد بر هم زدن امنیت انتخابات را دارند خبر داد و تصریح کرد: چند نفر دیگر را نیز مورد شناسایی قرار داده‌ایم  و به زودی دستگیر خواهند شد زیرا هدف ما این است که مردم بدون دغدغه و با آرامش پای صندوق‌های رای حاضر و به کاندیدای مورد نظر خود رأی دهند.

رییس دادگستری ایذه نیز روز گذشته (دوشنبه‌) از تشکیل پرونده برای هشت نفر از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در این شهرستان خبر داده بود.

شهرستان ایذه یکی از شهرستان‌هائی است که همواره در انتخابات به خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی آبستن حوادث بوده است.

مرجع / ایرنا

کاهش جمعیت کیفری از خواسته‌های عالی نظام اسلامی است

  رییس کل دادگستری خوزستان گفت: کاهش جمعیت کیفری به عنوان یکی از سیاست‌های مهم دستگاه قضایی کشور از خواسته‌های عالی نظام است و مجموعه دستگاه قضا باید با اراده راسخ در راستای تحقق آن همسو با ارتقای امنیت و آسایش مردم گام بردارد.  حجت الاسلام صادق مرادی در بازدید از مجتمع ندامتگاهی زنان در سپیدار اهواز  افزود: اعتقاد ما این است که جای بانوان در زندان نیست و به عنوان متولیان نظام قضایی اعتقاد و باور داریم که باید اعمال مجازات زندان برای زنان در روند رسیدگی به مجازات ها به حداقل و کمترین نرخ برسد و انتخاب و گزینه آخر باشد.
وی در بازدید از مجموعه‌های اشتغال زندانیان زن ، خطاب به آنان گفت: مهم این است که مدت زمانی که در زندان هستید از فرصت استفاده و برای تکمیل کاستی‌های تربیتی و مهارت‌های مفید زندگی تلاش کنید و از این مهارت‌ها پس از آزادی از زندان بهره‌ گیری کنید.
رییس کل دادگستری خوزستان با بیان این که زنان الگوی بشریت هستند و مصداق بارز آن در جامعه اسلامی ما حضرت زهرا (س) است اظهارداشت: دین اسلام زن را محور کانون خانواده و تربیت انسان‌ها می‌داند و امیدواریم با تلاش اداره کل زندان‌های استان بتوان در بازتربیتی زنانی که به خطا رفته اند اقدام‌های موثری انجام داد.
در این آیین ۳۰ نفر از زندانیان زن فعال در عرصه‌های فرهنگی- قرآنی، نماز و حرفه‌آموزی مورد تقدیر قرار گرفتند.
در این بازدید، زندانیان مشکلات و درخواست‌های قضایی خود را بیان کردند.

فراهم شدن زمینه آزادی ۳۰ زندانی زن

رییس کل دادگستری خوزستان از فراهم شدن زمینه آزادی ۳۰ زندانی زن این ندامتگاه خبرداد.
حجت الاسلام مرادی افزود:این اقدام از طریق پرداخت تسهیلات قضایی، اعطای امتیازات آیین نامه‌ای به زندانیان واجد شرایط ، کمک‌های ستاد دیه و انجمن حمایت زندانیان و سایرتمهیدات قضایی و پس از طی روند اداری، در هفته جاری از زندان آزاد و به کانون خانواده بازمی‌گردند.
وی همچنین در جشن میلاد کوثر مجتمع اندرزگاهی کوثر با بیان اینکه کنترل و کاهش هدفمند جمعیت کیفری از اولویت‌های مهم ترسیمی رییس قوه قضاییه است، گفت: هم اکنون شاهد حضور موثر رییس دستگاه قضایی در استان‌ها و بازدید وی از زندان‌ها هستیم.
وی اظهار داشت: آیت الله رییسی در بازدید اخیر خود که از زندان زنان قرچک تهران داشت، دوباره سیاست‌های ساماندهی وضعیت زندانیان، کنترل و کاهش جمعیت کیفری زندانیان، تعیین تکلیف زندانیان تحت قرار و استفاده مناسب از تاسیسات قضایی در این راستا را مورد تاکید قرار داد.
رییس کل دادگستری خوزستان همچنین در این بازدید کلنگ احداث مهد کودک کوثر را در محل این اندرزگاه به زمین زد. این مجموعه به منظور نگهداری کودکان زنان زندانی و به همت انجمن حمایت زندانیان اهواز تاسیس می‌شود.

مرجع / ایرنا

دریافت گواهینامه ایمنی برای آسانسور‌های عمومی الزامی است

رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد استان خوزستان آسانسور‌های مجتمع‌های خدمت دهنده عمومی در شهر‌ها می‌بایست دارای گواهینامه ایمنی از اداره کل استاندارد خوزستان باشند.
 غلامرضا مندل زاده رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد استان خوزستان گفت: مراکز خرید، مجتمع‌های پزشکی، بیمارستان ها، هتل‌ها و کلیه مراکزی که ارائه دهنده خدمت به عموم مردم هستند، می‌بایست الزاماً از آسانسور‌های دارای تاییدیه ایمنی از اداره کل استاندارد خوزستان استفاده کنند.

او اظهار داشت: هر آسانسور دارای یک کد ۱۰ رقمی به عنوان شناسه ملی آسانسور است که در کابین آسانسور‌ها نصب شده است. در هر لحظه امکان بررسی آخرین وضعیت اعتبار ایمنی آن از طریق ارسال کد به سامانه رایگان پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ وجود دارد.

مندل زاده بیان کرد: اهمال و سهل انگاری در رفع عیوب و نواقص ایمنی و کارکردی این قبیل آسانسور‌ها و به مخاطره انداختن جان شهروندان و استفاده کنندگان به هیچ وجه پذیرفته نیست و اداره کل استاندارد خوزستان در بازرسی از این آسانسور‌ها در صورت مشاهده عیوب در سطوح مختلف موضوع را یا از طریق الصاق موقت برچسب نداشتن ایمنی یا خاموش کردن و پلمب نمودن آسانسور اقدام می‌کند.

رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد استان خوزستان افزود: شهروندان به عنوان ذینفعان اصلی استانداردسازی کالا و خدمات در صورت رویت برچسب نداشتن ایمنی آسانسور به هیچ وجه ریسک استفاده از آسانسور نا ایمن تا زمان رفع عیوب آن را انجام ندهند.

این مقام مسئول اذعان داشت: در واقع کلیه این اقدامات به منظور تامین ایمنی و سلامت شهروندان بوده و مشارکت فعال و مطالبه گری آن‌ها قطعاً به منظور رسیدن به این هدف کمک کننده و تاثیرگذار خواهد بود.

مرجع / باشگاه خبرنگاران

راه آهن جنوب برای استقبال از مسافران نوروزی آماده است

مدیر کل راه آهن جنوب گفت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، آمادگی کامل برای میزبانی از مسافران قطار‌های نوروزی خبر داد.
عبدالکریم درویش زاده مدیر کل راه آهن جنوب به آمادگی کامل این اداره برای میزبانی از مسافران قطار‌های نوروزی اشاره کرد و گفت: راه‏ آهن جنوب با انجام اقدامات لازم از قبیل پاکسازی محیطی، بازسازی و زیباسازی مکان ‏های ایستگاهی، آماده‌سازی مساجد، نمازخانه‌ها و بازسازی سرویس‏‌های بهداشتی و اقدامات نظارتی در زمینه فراهم آوردن سفر ایمن و آرام برای مسافران به استقبال نوروز می‌رود.

ظرفیت قطار‌ها افزایش می‌یابد

او افزود: به منظور رفاه حال مسافران با هماهنگی‌ها و برنامه ریزی‌های لازم توانستیم قطار خرمشهر به تهران و اهواز به تهران را از ۶ به ۴ تخته تبدیل کنیم و با افزایش ظرفیت قطار فدک از ۴ به ۶ سالن و حرکت یک روز در میان قطار ۵ ستاره فدک خدمات مطلوب تری را به مسافران ارائه دهیم.

درویش زاده بیان کرد: هم اکنون قطار‌های حومه‌ای در مسیر‌های اهواز – خرمشهر ۲ رام، اهواز – اندیمشک ۴ رام و کارون – سربندر- ماهشهر ۸ رام فعالیت دارند و با توجه به افزایش تقاضای مسافران، ظرفیت قطار اهواز به اندیمشک در ایام پیک از ۳۲۴ نفر به ۶۴۸ نفر در روز و کارون به ماهشهر از ۳۲۴ به ۴۳۲ نفر رسید.

مدیر کل راه آهن جنوب در خصوص افزایش بهای بلیت اظهار داشت: در ایام نوروز افزایش بهای بلیت را در این محور نداریم و قیمت‌ها در سال شناور بوده و شرکت‌های مسافری می‌توانند بهای بلیت را کاهش دهند، ولی نمی‌توانند خارج از مصوبه هیئت مدیره راه آهن اعمال کرده و از سقف قیمت ابلاغ شده بالاتر بروند.

این مقام مسئول با اشاره به جمع آوری قطار‌های فرسوده تصریح کرد: بهترین نوع قطارها، فدک و کرخه بوده و قطار عادی در راه آهن جنوب حذف شده است.

او درخصوص وضعیت خطوط ریلی ادامه داد: هیچگونه خط ریل فرسوده‌ای در راه آهن جنوب وجود ندارد و خط آهن از نوع R۶۰ بوده که یکی از بهترین خطوط پرسرعت در دنیا است.

عبدالکریم درویش زاده گفت: در حال حاضر پروژه دو خطه اهواز به اندیمشک مراحل پایانی کار خود را طی می‌کند و با پیشرفت ۸۰ درصدی در سال آتی به بهره برداری خواهد رسید.

او افزود: خط ریلی اهواز به بندر امام حد فاصل بین ایستگاه میاندشت – سربندر به طول ۸۱ کیلومتربه بهره‌برداری رسیده و قطار‌ها می‌توانند با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت در این خطوط حرکت داشته باشند.

نوروز ۹۹ با قطار گردشگری درون استانی

این مقام مسئول در خصوص قطار گردشگری درون استانی در ایام نوروز گفت: با توجه به زیبای‌های بی نظیر استان خوزستان در ایام بهار و عید نوروز درحال رایزنی با شرکت راه آهن جنوب هستیم که بتوانیم قطار گردشگری درون استانی و یا درون شهری اهواز را در نوروز ۹۹ داشته باشیم.

درویش زاده در ادامه بیان داشت: خط ریلی اهواز به بندر امام حد فاصل بین ایستگاه میاندشت – سربندر به طول ۸۱ کیلومتربه بهره‌برداری رسیده و قطار‌ها می‌توانند با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت در این خطوط حرکت داشته باشند.

او اظهار کرد: اتصال مراکز عمده بار به خطوط ریلی از اهداف راه آهن است و همیشه این مسئله از اهمیت خاص و ویژه‌ای برخوردار بوده و در این زمینه اداره کل راه آهن جنوب در نظر دارد فولاد شادگان را به بندرامام خمینی (ره) متصل نماید.

این مقام مسئول در خصوص جلوگیری از تخلفات بلیت فروشی اذعان داشت: بلیط قطار‌های مسافربری با تطبیق دادن کد ملی و تاریخ تولد افراد سنجیده شده و در صورت مشاهده هر گونه مغایرتی اعتبار آن را از بین می‌برد و بلیت افراد با دو روش گیت کنترل بلیت و رئیس قطار مسافری بررسی می‌شود.

مدیر کل راه آهن جنوب افزود: خرید و استرداد بلیت از طریق نمایندگی‌های مجاز فروش و درگاه اینترنتی www.rai.ir صورت می‌گیرد و مسافران می‌توانند از طریق تماس با سامانه اطلاع رسانی و ارتباط بامشتری ۵۱۴۹-۰۲۱ کلیه اطلاعات درخصوص سفر باقطار‌های مسافری، برنامه حرکت قطار‌های کلیه نواحی و بهای بلیت‌ها اطلاع پیدا کنند.

مرجع / باشگاه خبرنگاران

تکذیب اختصاص ۴۰۰ لیتر بنزین به تاکسی‌های بین شهری / بنزین تک نرخی نمی‌شود

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: خبر تخصیص ۴۰۰ لیتر بنزین به تاکسی‌های بین شهری به شدت تکذیب می‌شود.
 فاطمه‌کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی  با اشاره به اختصاص ۴۰۰ لیتر بنزین یارانه‌ای در اسفند امسال و فروردین ۹۸ به تاکسی‌های بین شهری گفت: در حال حاضر این خبری که در فضای مجازی منتشر شده به شدت تکذیب می شود.

او ادامه داد:  اگر سهمیه ای به عنوان بنزین نوروز و یا نوعی دیگر باشد از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اطلاع رسانی می شود.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به اینکه مدیر کل مسافر بری سازمان راهداری کشور این خبر را تائید کرده است، اضافه کرد: در واقع تصمیم گیرنده اصلی تخصیص سوخت به عهده شرکت پخش فرآوردهای نفتی است به طوری که باید وزارت کشور تائید نهایی را ابلاغ کند و بلافاصله ما هم اجرا می کنیم.

کاهی در ادامه با اشاره به شایعاتی در خصوص تک نرخی شدن قیمت بنزین گفت: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی این موضوع را تکذیب می‌کند و به عنوان شرکت مجری، مصوبه‌ای در این زمینه به ما ابلاغ نشده است.

وی همچنین در مورد سامانه برای ثبت نام افراد متقاضی سرانه سوخت خانوار نیز گفت: این موضوع در حوزه اختیارات و وظایف شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نیست و سهمیه سوختی از جانب این شرکت از طریق هیچ سامانه‌ای به عنوان سهمیه سرانه خانوار، سوخت تخصیص داده نمی‌شود.

مرجع / باشگاه خبرنگاران

حواشی تبلیغات در خوزستان / از کباب خوری تا توزیع تنباکو

 تبلیغات نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه خوزستان در این دوره هم حواشی مختلفی داشت به گونه‌ای که برخی از این حواشی بازتاب ملی هم داشته است.

 انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حال رسیدن به روز سرنوشت ساز است و کاندیداهای انتخاباتی که از ماه‌ها قبل خانه به خانه و مراسم به مراسم را رفته‌اند تا روز دوم اسفندماه بتوانند سهم بیشتری از رأی صندوق‌های رأی را به خود اختصاص دهند، این روزها هر آنچه در توان دارند را رو کرده‌اند تا بتوانند به عنوان نماینده حوزه انتخابیه خود بر صندلی سبز بهارستان تکیه بزنند و چهار سال برای این کشور قانون بنویسند.

در روزهای تبلیغات در هر دوره شاهد بروز و ظهور چهره‌هایی متفاوت و اقداماتی عجیب از سوی برخی کاندیداهای انتخاباتی هستیم که این امر با واکنش‌های مثبت و منفی بی‌شماری در جامعه و در بین مردم حوزه‌های انتخابیه مواجه می‌شود. برای نمونه این دوره مردم واکنش منفی قابل‌توجهی در شبکه‌های اجتماعی به تبلیغات بنری و پوستری نامزدها داشته‌اند چرا که این نوع تبلیغات چهره شهرها را به کلی مخدوش کرده است و برخی از آنها به گونه‌ای است که شاید ماه‌ها و سال‌ها باید بگذرد تا از در و دیوار شهر محو شوند.

غیراخلاقی‌ترین نوع تبلیغات

چسباندن پوسترها با چسب مخصوص بر روی درهای منازل مردم شاید غیراخلاقی‌ترین نوع تبلیغات در خوزستان باشد که اعتراض فراوانی از سوی مردم به همراه داشته است و هزینه‌هایی برای مردم در پی دارد این در حالی است که به گفته برخی کاندیداهایی که برخی موارد چسباندن پوسترهای آنها به این‌گونه بوده است، این کار به دستور و خواست آنها نبوده و شاید کار ستادهای رقیب برای تخریب چهره آنها باشد.

توزیع تنباکو به اسم یک کاندیدا

اخیراً در شبکه‌های اجتماعی فیلمی در حال پخش است که یک پاکت که با تبلیغات یک کاندیدا تهیه شده، پخش می‌شود و درون آن تنباکو قرار دارد. این تبلیغات شاید عجیب‌ترین نوع تبلیغات در این دوره به شمار می‌رود هر چند نسبت به اینکه خود ستاد انتخاباتی کاندیدای مورد نظر دست به ساخت و توزیع این تنباکوها کرده است، شک و تردید وجود دارد.

در شوش فرو ریختن جایگاه سخنرانی یکی از حامیان سرشناس یکی از نامزدهای انتخاباتی نیز یکی از حواشی این دوره از انتخابات این حوزه انتخابیه بوده است. رقابت در شوش به نظر می‌رسد امسال شدید باشد و نماینده فعلی که در دو دوره اخیر نماینده مردم این حوزه بوده است، امسال رقبای سرسختی دارد.

توزیع کباب

پخش فیلمی با عنوان ستاد کباب خواران یکی از کاندیداهای حوزه انتخابیه ایذه و باغملک نیز سر و صدای زیادی به همراه داشت و در آن فردی در حال کباب کردن در یک ستاد انتخاباتی به منظور توزیع آن بین مردم است البته دادگستری شهرستان ایذه به سرعت وارد عمل شد و نسبت به این عمل، اقداماتی کرد.

در همین زمینه رئیس دادگستری ایذه، تطمیع مردم برای رأی دادن را به عنوان یک تخلف انتخاباتی قلمداد کرد و بیان کرد: ستاد کباب‌خوران نیز یکی از مصداق‌های تطمیع است که برای نامزد مورد نظر پرونده تشکیل شده است.

وی افزود: حتی اگر نامزدهای انتخاباتی اقدام به انصراف کنند باز هم دستگاه قضا پس از این رویداد به تخلفات آنها رسیدگی خواهد کرد.

درگیری‌هایی بین هواداران در حوزه‌های انتخابیه مختلف گزارش شده است که باعث ایجاد تنش‌هایی در برخی حوزه‌ها شده است ولی با سرعت عمل نیروهای امنیتی و قضائی جلوی تشدید این درگیری‌ها گرفته شده است. برای نمونه ۱۷ نفر از هواداران چند نامزد به دلیل تخلفات انتخاباتی با دستور قضائی در حوزه انتخابیه مسجدسلیمان دستگیر و بازداشت شدند. همچنین سه نفر از طرفداران یکی از نامزدها در ایذه به دلیل برگزاری کارناوال انتخاباتی بازداشت شدند که به قید وثیقه آزاد شدند اما به پرونده آنها رسیدگی می‌شود.

استفاده از امکانات دولتی در آبادان

استفاده از امکانات دولتی مثل بالابر و پله‌های بلند برای چسباندن تبلیغات یک نامزد خاص در حوزه انتخابیه آبادان نیز حواشی بی‌شماری به همراه داشت که در این زمینه تاکنون فقط مسئول اداره برق استفاده از وسایل این شرکت برای این کار را تکذیب کرده ولی سایر مسئولان هنوز واکنشی به این امر نشان نداده‌اند ولی فیلم‌هایی که در این زمینه در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است بسیار گویاست و به نظر می‌رسد در روزهای آینده برخوردهایی با افراد مؤثر در بروز این تخلف انتخاباتی صورت بگیرد.

تخلف انتخاباتی مجمع شوراهای اهواز

به دنبال معرفی لیستی سه نفره از سوی مجمع شوراهای اسلامی شهرستان‌های اهواز، باوی، حمیدیه و کارون برای انتخابات مجلس در این حوزه انتخابیه، فرمانداری اهواز اعلام این فهرست انتخاباتی را مصداق تخلف انتخاباتی اعلام کرد.

در توضیحاتی که پایگاه اطلاع‌رسانی فرمانداری اهواز، پیرو اعلام فهرست انتخاباتی توسط مجمع شوراهای اسلامی شهرستان‌های اهواز، باوی، حمیدیه و کارون از سه نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، منتشر کرده، آمده است: دهیاران و شوراها حق استفاده از اماکن و امکانات دولتی در اختیار، له و یا علیه نامزدهای انتخاباتی را ندارند و در صورت وقوع، مصداق تخلف انتخاباتی است.

در ادامه آمده است: تشکیل جلسه و اعلام حمایت از سه داوطلب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط مجمع شوراهای اسلامی شهرستان‌های اهواز، باوی، حمیدیه و کارون مصداق تخلف آشکار از قانون وفق تبصره یک، ماده ۵۷ و ماده ۵۹ قانون انتخابات و تبصره‌های ذیل آن است، بنابراین ضمن احضار اعضای شورای اسلامی خوزستان مقرر شد مراتب تخلف آنها به مقامات قضائی اعلام شود.

انصراف ۳۶ نفر از رقابت

رئیس ستاد انتخابات استان خوزستان نیز گفت: تا روز دوشنبه بر اساس آخرین گزارشی که داشته‌ایم ۳۶ نفر از داوطلبان انتخابات از کاندیداتوری انصراف داده‌اند و انتظار می‌رود این رقم در روزهای منتهی به انتخابات افزایش یابد.

همچنین برخی نامزدهایی که صلاحیت آنها مورد تأیید قرار نگرفته است تا امروز نیز هواداران خود را به اتحاد و عدم حضور در ستادهای تبلیغاتی سایر نامزدها فراخوانده‌اند و این امیدواری را به آنها داده‌اند که به زودی صلاحیتشان از سوی شورای نگهبان صادر خواهد شد. تقریباً چنین اخباری که حاکی از تأیید صلاحیت برخی افراد به خصوص افراد سرشناس است، به صورت روزانه در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود ولی هنوز محقق نشده است.

یکی از مواردی که انتخابات در حوزه انتخابیه اهواز در این دوره به خود دیده است، تعدد لیست‌های انتخاباتی است که نوعی سردرگمی را برای مردم به همراه داشته است. حتی لیست‌های اصلی از سوی جریان‌های سیاسی نیز در خوزستان با حاشیه‌های فراوانی همراه بوده است و متصدیان این جریان‌ها در شبکه‌های اجتماعی همدیگر را به حق خوری و نادیده گرفته شدن قانون و مقررات متهم کرده‌اند.

نظرسنجی‌های بی‌اعتبار

نظرسنجی‌هایی هم از میزان محبوبیت نامزدها در حوزه‌های انتخابیه‌های مختلف در حال انجام است که تقریباً همه آنها به دلیل وابستگی به جریانی خاص یا نامزدی مورد نظر از اعتبار چندانی برخوردار نیستند و به نظر می‌رسد نوعی عوام قریبی و تأثیرگذاری بر رأی مردم باشد هر چند مردم هم در این زمینه با تجربه تر شده‌اند و به سادگی فریب این نظرسنجی‌های خودساخته را نمی‌خورند.

انتقاد از تبلیغات پرهزینه برخی کاندیداها

نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان نیز با انتقاد از هزینه‌های چند صد میلیونی و بعضاً میلیاردی برخی از کاندیداها در تبلیغات انتخاباتی عنوان کرد: کاندیدایی که این‌گونه میلیاردی هزینه می‌کند و به مردم توجه ندارد به درد مجلس آمریکا می‌خورد نه مجلس جمهوری اسلامی.

امام جمعه اهواز تصریح کرد: این‌گونه نیست که من از کنار این نحوه تبلیغات غیرقانونی و نامتعارف برخی کاندیداها ساده عبور کنم و در مقابل ریخت و پاش‌ها و تخریب شهر توسط آنان سکوت پیشه کنم.

موسوی‌فرد بیان کرد: در یک خیابان ۱۰۰ متر می‌بینیم صدها عکس یکی از کاندیداها کنار هم چیده شده است، اگر این کاندیدا به اسلام تقید داشت آیا بدون اجازه اهالی آن خانه و بدون کسب رضایت از آنان دیوارهای خانه‌شان را پر از کاغذ و چسب می‌کرد؟ فردای انتخابات این شهرداری است که مجبور می‌شود صدها میلیون از پول مردم را هزینه کند تا بتواند شهر را به وضعیت سابق بازگرداند.

مرجع / مـهـر
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:

حمایت از سازندگان سرفصل تعاملات با بخش خصوصی داخلی است

 مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: حمایت موثر و مستمر از سازندگان و صنعتگران سرفصل تعاملات این شرکت با بخش خصوصی داخلی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهندس سید عبداله موسوی روز دوشنبه (28 بهمن ماه) در نشست مشترک معاونان و مدیران این شرکت با رئیس و شماری از مدیران  جهاد دانشگاهی کشور، افزود: هم افزایی میان سازندگان، تولید کنندگان و صنعتگران در بومی سازی و کیفیت گرایی تولیدات ساخت داخل بسیار نقش آفرین بوده است.

وی اظهار کرد: این شرکت در بیش از یک دهه گذشته در نتیجه همکاری و همیاری با شرکت ها، مجمتع های بزرگ صنعتی و مراکز دانش بنیان با ارایه نقشه راه در زمینه انتقال دانش فنی، طراحی و ساخت قطعات و تجهیزات کاربردی در صنعت حفاری گام های بلندی برداشته و طراحی و کسب دانش فنی افزون بر هفت هزار قطعه و تجهیز در سرجمع تولید فراتر از 20 هزار قطعه دستاورد این تعامل دو سویه می باشد.

موسوی با تشریح فرآیند کار در صنعت نفت و نقش و جایگاه حفاری در تولید، بر بومی سازی ساخت دکل های حفاری در کشور تاکید کرد و گفت: شرکت ملی حفاری ایران در زمینه ساخت دستگاه های حفاری توسط سازندگان داخلی حمایت و سرمایه گذاری بسیار مطلوبی انجام داده و تاکنون شش دکل حفاری خشکی ساخت داخل گردیده که با حفاری  افزون بر یکصد حلقه چاه، عملکرد مطلوبی در حفر و تکمیل چاه های نفت و گاز داشته اند.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به همکاری های این شرکت با جهاد دانشگاهی اشاره و از شمار این همکاری ها، انعقاد قرار داد ساخت سه دستگاه حفاری سنگین خشکی 71 ، 72 و 73 فتح را یادآوری کرد و  افزود: در این ارتباط دستگاه حفاری 71 چند سال است که به ناوگان شرکت پیوسته و دکل  72 فتح روز سه شنبه 29 بهمن ماه که روز اقتصاد مقاومتی و کار آفرینی نام گرفته با حضور وزیر نفت افتتاح و در مدار عملیات قرار می گیرد.

وی به برنامه های این شرکت اشاره و خاطرنشان کرد: در اهداف و برنامه های توسعه ای تدوین شده شرکت استفاده حداکثری از ظرفیت ها و توانمندی های داخلی، ارتقأ دانش فنی و ایجاد انگیزش بیشتر در صنعتگران ایرانی مورد تاکید بوده و در واقع صنعت حفاری در کشور در مسیر رشد و تعالی خود به صنعتی بومی مبدل و تلاش نموده با برخورداری از متخصصان و کارشناسان مجرب و داشته های فنی و تخصصی، در تحقق برنامه های صنعت نفت کشور پیشقدم باشد.

در این نشست دکتر حمید رضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی در معرفی توانمندی های این نهاد و زمینه های همکاری با صنعت نفت و حفاری مطالبی بیان داشت.

وی با اشاره به قرارداد ساخت سه دستگاه حفاری سنگین خشکی با شرکت ملی حفاری گفت: متعاقب ساخت و تحویل دستگاه حفاری 71 فتح که در چرخه عملیات قرار دارد، دستگاه حفاری 72 فتح نیز آماده راه اندازی گردیده و دستگاه حفاری 73 فتح در نیمه دوم سال 99 تحویل این شرکت خواهد شد.

طیبی با قدردانی از حمایت های شرکت ملی حفاری ایران از سازندگان و صنعتگران داخلی، افزود: 45 درصد تجهیزات دکل حفاری 72 فتح داخلی و ساخت آن در قیاس با خرید خارجی بیش از 40 درصد صرفه جویی ارزی داشته است.

بهره مندی مددجویان کمیته امداد شادگان از تسهیلات خوداشتغالی

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شادگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، بیش از ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه خوداشتغالی به مددجویان اعطا شد.
 عبدالرضا هنرمند رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان شادگان گفت: باتوجه به اینکه ایجاد اشتغال برای افراد جامعه و به خصوص مددجویان تحت پوشش کمیته امداد، سبب خودکفایی و استقلال اقتصادی آن‌ها می‌شود، اعطا تسهیلات خود اشتغالی در دستورکار قرار گرفت.او افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون، براساس تبصره ۱۶، تسهیلات قرض الحسنه خود اشتغالی به مبلغ ۱۹ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال به ۵۶ نفر از متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شادگان اعطا شد.

هنرمند اظهار داشت: طی مدت مذکور، همچنین ۵۵ فقره تسهیلات طرح توسعه اشتغال روستایی به مبلغ ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در سامانه کارا ثبت شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه ۱۹ نفر به عنوان کاریابی ثبت سامانه شدند، تصریح کرد: ۳۸۲ نفر از مشاوره شغلی و تمامی خدمات اشتغال و ۱۰ نفر از تسهیلات امدادی به مبلغ ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال بهره‌مند شدند.

به گفته رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان شادگان، تسهیلات مذکور به طرح‌های اشتغالزایی خدماتی، دامداری و حمل و نقل عمومی تعلق گرفته است.

او اذعان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون، همچنین ۱۴ دوره آموزشی فنی و حرفه‌ای برگزار گردید و ۱۵۷ نفر از این آموزش‌ها بهره‌مند شدند.

مرجع / باشگاه خبرنگاران

آغاجاری لرزید

دقایقی قبل زمین در شهرستان آغاجاری لرزید.

  طبق اعلام موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران زمین لرزه‌ای به بزرگی ۳.۶ ریشتر حوالی آغاجاری در استان خوزستان رخ داد.

این زمین لرزه ساعت ۸ و ۲۷ دقیقه صبح امروز در طول جغرافیایی: ۴۹.۹۶، عرض جغرافیایی: ۳۰.۶۲ و عمق زمین‌لرزه: ۱۳ کیلومتر به وقوع پیوست.

نزدیک‌ترین شهر‌ها به این زلزله ۱۵ کیلومتری آغاجاری، ۲۶ کیلومتری بهبهان و ۲۹ کیلومتری امیدیه بود.

افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و بومی کارآفرینان بندر ماهشهر

باحضور جمعی از مسئولان شهرستان بندر ماهشهر نمایشگاه صنایع دستی و بومی کارآفرینان در این شهرستان افتتاح شد.
 با حضور ابراهیم آریا زنگنه معاون فرماندار شهرستان بندر ماهشهر و مدیران شهرستان بررسی مشکلات و مطالبات کارآفرینان برگزار گردید.

نمایشگاه صنایع دستی و بومی کارآفرینان در این شهرستان افتتاح شد که این نمایشگاه که به ابتکار اداره فنی و حرفه‌ای شهرستان بندر ماهشهر راه اندازی شد از نزدیک مورد بازدید میدانی معاون فرماندار و مسئولان قرار گرفت.

همچنین در این بازدید نحوه چگونگی حمایت از کارآفرین ها‌ی شهرستان ماهشهر و تشویق و توسعه تولیدات بومی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید و راهکار‌های مرتفع نمودن مشکلات کارآفرینان و استفاده از تسهیلات بانکی مورد پیگیری قرار گردد.

مرجع / باشگاه خبرنگاران

چتر کمیته امداد شادگان بر سر ۵۷۱ نفر از ایتام و محسنین باز است

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شادگان تعداد افراد تحت پوشش طرح اکرام ایتام و محسنین در این شهرستان را ۵۷۱ نفر اعلام کرد.
 عبدالرضا هنرمند رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شادگان  گفت: ۵۷۱ نفر تحت پوشش طرح اکرام ایتام و محسنین قرار دارند که از این تعداد، ۴۹۲ نفر تحت پوشش طرح اکرام ایتام و ۷۲ نفر تحت پوشش طرح محسنین هستند.او اظهار داشت: طی امسال به خانواده‌های مشمول طرح ایتام و محسنین ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از این کمک‌ها نقدی و مابقی نیز غیر نقدی به این افراد پرداخت شد.

هنرمند در ادامه با بیان اینکه یکی از اهداف کمیته امداد ارائه خدمات به مددجویان در رسیدن به خودکفایی و توانمند سازی خانواده‌ها است و ایجاد اشتغال مهم‌ترین راه در رسیدن به این هدف است، بیان کرد: یاری رسانی به محرومان و نیازمندان در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین از جمله مهم‌ترین طرح‌های مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) به شمار می‌رود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شادگان ادامه داد: علاوه بر کمک‌های مالی، کمک‌های تحصیلی، درمانی و … به افراد ایتام و محسنین خدماتی نیز ارائه شد.

مرجع / باشگاه خبرنگاران

اگر باران به کانون‌های گرد و غبار نبارد…

اگر باران به کانون‌های گرد و غبار نبارد...

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به وقوع گرد و غبار در روزهای اخیر با منشاء داخلی گفت: اگر یک ماه بارندگی نداشته باشیم، کانون‌های گرد و غبار می‌توانند دوباره فعال شوند.

محمد سبزه‌زاری  اظهار کرد: جنس خاک و شرایط کانون‌های گرد و غبار به گونه‌ای است که اگر یک ماه بارندگی نداشته باشیم، این کانون‌ها می‌توانند دوباره فعال شوند.

وی با بیان اینکه زمین‌های کانون‌های گرد و غبار، کانون‌های فعال و دارای بافت ریز خاک هستند، افزود: با توجه به اینکه میزان بارش در بهمن‌ماه امسال کم بوده است، با وزش باد ۶ تا ۷ متر بر ثانیه هم احتمال گرد و خاک و در پی آن کاهش دید افقی وجود دارد. با این حال، مجموعه هواشناسی اطلاعی از وضعیت دقیق آبگیری کانون‌های گرد و غبار خوزستان و میزان خشکی یا آبگیری این کانون‌ها ندارد.

سبزه‌زاری بیان کرد: اگر زمین‌های کانون‌های گرد و غبار خشک باشند، با وزش باد ۶ تا ۷ متر بر ثانیه هم با گرد و خاک با غلظت شدید در اهواز مواجه می‌شویم.

وی افزود: خطرناک‌ترین کانون گرد و غبار در حومه اهواز، کانون جنوب شرقی اهواز است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: طبق مدل‌های هواشناسی، بارندگی در ماه مارس (از دهه دوم اسفندماه تا دهه اول فروردین‌ماه) بیش از نرمال پیش‌بینی شده است.

مرجع / ایسنا

وزیر نفت: تکمیل طرح انتقال نفت گوره به جاسک در اولویت است

  وزیر نفت تکمیل طرح انتقال نفت گوره به جاسک را از اولویت‌های این وزارتخانه دانست و گفت: تمام ورق‌های ترش و شیرین تولیدی شرکت فولاد اکسین را تا پایان این طرح خریداری می‌کنیم.  بیژن نامدار زنگنه شامگاه دوشنبه در نشست هم اندیشی با مدیران صنعت نفت و فولاد در شرکت فولاد اکسین خوزستان اظهار داشت: جای خرسندی است که تولیدکنندگان و صنعتگران داخلی عزم خود را برای به سرانجام رساندن طرح گوره جاسک در سال ۱۴٠٠ جزم کرده‌اند و روز به روز روند اجرای کار شتاب بیشتری می‌گیرد.

وی افزود: باعث افتخار است که متخصصان و جوانان فولاد اکسین توانسته‌اند صنعت نفت را در شرایط تحریم از وارد کردن ورق‌های مورد نیاز بی‌نیاز کنند.

وزیر نفت ادامه داد: امید است با تکیه بر توانمندی‌های داخلی و عزم جدی شرکت‌های پای کار در این طرح بتوانیم بدون هیچ مشکلی به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یابیم.

موارد مختلفی پیرامون همکاری و تعامل بیشتر در زمینه افزایش و رونق تولید میان شرکت‌های ملی نفت، فولاد اکسین و لوله سازان در این نشست مطرح شد.

امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در این نشست، گزارشی از عملکرد این شرکت در یک سال اخیر با ارائه آمار و ارقام و تاکید بر ظرفیت‌های شرکت مبنی بر تولید بیشتر ارائه کرد.

وی افزود: شرکت در ۱٠ سال گذشته درگیر تولید ورق‌های ساختمانی بود که بهره کمی داشت اما این کارخانه به لطف طرح گوره به جاسک و اعتماد وزیر نفت توانست رکورد ۱۰ ساله تولید و صادرات را بشکند و برای نخستین بار در ایران ورق‌های مورد نیاز صنعت نفت را تولید کند.

بیژن نامدار زنگنه در نخستین روز از سفر ۲ روزه خود به خوزستان پس از برگزاری این نشست به همراه جمعی از مدیران صنایع نفت و فولاد از خط تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان بازدید کرد و سپس فاز دوم آزمایشگاه خوردگی این شرکت را که نقش اساسی در پیشبرد طرح گوره به جاسک دارد، با حضور او به بهره برداری رسید.

مرجع / ایرنا

امتیاز دهی شما عزیزان به بخش اخبار خوزستان
  • امتیاز شما به بخش اخبار خوزستان
امتیاز دهی کاربران
  • امتیاز شما به بخش اخبار خوزستان
    درحال ارسال
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز دهی کاربران
  • امتیاز شما به بخش اخبار خوزستان
    درحال ارسال