استاندار خوزستان:
مردم متناسب با شأن نظام جمهوری اسلامی پای صندوق‌ها حاضر شوند

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی ظهر امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امام راحل همواره به مردم اعتقاد زیادی داشتند و به جمهوریت و اسلامیت نظام بهای زیادی می‌دادند و پس از ایشان، مقام معظم رهبری نیز همان مسیر را در پیش گرفتند.

وی با اشاره به اینکه در انقلاب‌های مختلف به طور عمده چند سال طول می‌کشد تا پس از تثبیت انقلاب انتخابات و رجوع به آرای عمومی انجام شود، ادامه داد: در ایران به محض اینکه انقلاب اسلامی پیروز شد، همه مردم در صحنه آمدند و خودش یک رفراندوم بود اما امام راحل قانع نشدند و فرمان تشکیل خبرگان قانون اساسی را دادند.

استاندار خوزستان یادآور شد: پس از تدوین قانون اساسی به وسیله منتخبان ملت، رفراندوم داشتیم و در ادامه انتخابات‌های مختلف از جمله مجلس، ریاست جمهوری، خبرگان و… داشته‌ایم و به طور تقریبی هر یک تا دو سال، انتخابات برگزار شده است که نشان‌دهنده توجه حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در جایگاه رهبران انقلاب به حضور مردم و میزان بودن رأی ملت است.

وی تأکید کرد: ما در هیچ شرایطی، انتخابات و صندوق رأی را تعطیل نکردیم و در هشت سال دفاع مقدس که برخی نقاط کشور در معرض آسیب، بمباران و تصرف بود نیز انتخابات برگزار شد؛ بنابراین همین حضور مردمی یکی از نشانه‌های قدرت ماست و یکی مهم‌ترین علامت قدرت جمهوری اسلامی، انتخابات و مشارکت مردم در صحنه‌های مختلف است.

سلیمانی دشتکی اظهار کرد: انقلاب ما دست استکبار و قدرت‌ها را کوتاه کرد و آنها نیز برای دفاع از منافع خود توطئه می‌کنند و انواع و اقسام دسیسه‌ها را علیه ما اعمال کردند؛ یکی که از این توطئه‌ها که از ابتدا بود و ادامه داشته است، تحریم‌ها بود و این تحریم‌ها از سال ۹۷ به بعد به اوج رسید.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: دشمنان پس از اینکه در عرصه‌های فرهنگی، نظامی و سیاسی ناکام شدند به جنگ اقتصادی روی آوردند و پیش‌بینی می‌کردند در طول ۶ ماه کشور و نظام از هم پاشیده شود اما مردم و نظام ایستادگی کردند و نقشه‌های شوم آنان را خنثی کردند.

استاندار خوزستان عنوان کرد: در کنار این جنگ اقتصادی نیز کرونا پدیدار شد؛ البته که این پاندمی بلای جهانی است اما در ایران شرایط متفاوت است چرا که همه کشورها به دارو، تجهیزات و ارز مورد نیاز دسترسی داشتند اما ما در اثر فشار تحریم‌ها نتوانستیم حتی حق عضویت را در سازمان ملل پرداخت کنیم و هم اکنون حق رأی جمهوری اسلامی در سازمان ملل به دلیل پرداخت نشدن حق عضویت معلق شده است؛ البته نه اینکه پولش را نداشته باشیم بلکه ما در حقیقت بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار طلب داریم که در کشورهایی همچون عراق، کره جنوبی، هند، چین و روسیه مسدود شده است و امکان پرداخت آن به دلیل تحریم‌ها نیست.

سلیمانی دشتکی بیان کرد: برای واکسن نیز چند بار قرار داد خرید واکس بستیم اما در مرحله آخر به دلیل مسدود بودن راه، پرداخت این خرید امکان‌پذیر نبود و از لحاظ مدیریت بیماری کرونا در تنگنای شدیدی قرار داشته‌ایم؛ از سویی مردم نیز تحت تأثیر مشکلات و تنگناهای زیادی قرار گرفتند اما با این وجود نظام تلاش زیادی کرد که این مشکلات را کاهش دهد.

وی گفت: از مردم تقاضا می‌شود که از صندوق‌ها قهر نکنند و نگویند که سختی هست چرا که هر انقلابی سختی دارد و ما به یاری خدا و با حضور مردم از این گردنه نیز به زودی عبور می‌کنیم و تحریم‌ها و کرونا را پشت سر خواهیم گذاشت و قطعاً مردم به آرامش خوبی می رسند.

استاندار خوزستان افزود: از مردم درخواست می‌شود که با شور و شوق و متناسب با شأن نظام جمهوری اسلامی و عظمت ایران پای صندوق‌ها حضور پیدا کنند که طمع دشمن برطرف شود و خیال خام به سر دشمنان نزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *