سایه شوم آشوب اغتشاشگران بر سر مطالبه بحق مردمی در خوزستان / یک کشته و ۱۴ مجروح در تیراندازی مستقیم آشوب طلبان

– اخبار استانها –

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم از اهواز، در پی تشدید شرایط تنش آبی و خشکسالی در استان خوزستان، مردم در برخی نقاط این استان با برگزاری تجمعات اعتراضی به بحث مدیریت آب در این استان، خواستار رسیدگی فوری به مطالبات مردم و اصلاح وضع موجود شدند که با نفوذ اشرار مسلح به درون تجمعات مردم، سایه شوم آشوب و اغتشاش بر تجمعات مسالمت‌آمیز سایه افکند.

در ششمین روز این اعتراضات، شهرهای اهواز، کارون، ماهشهر، سوسنگرد، ایذه و چند شهر دیگر استان شاهد تجمعات مردمی بوده که در برخی نقاط با نفوذ اشرار مسلح به درون مردم و تیراندازی بی‌هدف و گاه هدف‌مند به سمت نیروهای انتظامی باعث کشته و زخمی شدن برخی از شهروندان شدند.

در شهرستان ایذه، تجمعات مردمی با نفوذ اشرار به درون تجمع مردم، با شعارهای هنجارشکنانه و سپس درگیری با نیروهای انتظامی به اغتشاش و آشوب کشیده شد که با تیراندازی افراد ناشناس به سمت نیروهای انتظامی و مردم یک نفر غیرنظامی به دست این افراد کشته و 14 نفر از پرسنل انتظامی و مردم عادی شهرستان ایذه مجروح شدند.

حسن نبوتی، سرپرست فرمانداری ایذه امروز چهارشنبه، با اشاره به حوادث شب گذشته در این شهرستان اظهار داشت: شب گذشته عده‌ای از شهروندان این شهر با برگزاری تجمعی در این شهرستان خواستار رسیدگی به مطالبات مردم استان در زمینه آب داشتند که نفوذ برخی آشوبگر به درون جمعیت، تجمع آرام مردم به آشوب و اغتشاش کشیده شد که در نهایت با تیراندازی افراد ناشناس به سمت مردم و نیروهای انتظامی متاسفانه کشته و مجروح شدن تعدادی از شهروندان و حافظان امنیت این شهر بودیم.

وی در ادامه افزود: در تمام طول برگزاری تجمع نیروهای انتظامی با آرامش و متانت با معترضان برخورد کردند که عده‌ای ناشناس به سمت پرسنل انتظامی حمله بردند و پرتاب سنگ و شیشه، باعث مجروحیت 14 نفر از پرسنل انتظامی شدند.

هم‌صدایی بزرگان و شخصیت‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی کشور با مردم خوزستان
آیت‌الله دری نجف‌آبادی: مسئولان دِین خود را به مردم خوزستان ادا کنند/ دولت جدید برای حل مشکل برق و آب برنامه عملیاتی داشته باشد
داستان پرغصه تشنگی خوزستان؛ درد کم آبی و نمک اغتشاش‌گران بر زخم مردم +فیلم

در شهرستان ماهشهر، نفوذ اشرار و آشوبگران به درون تجمع اعتراضی مردم در کوی طالقانی این شهرستان نیز، سبب اغتشاش و درگیری با نیروهای انتظامی شد که در نهایت باعث کشته و زخمی شدن چند نفر از شهروندان و نیروهای انتظامی این شهرستان شد.

فریدون بندری، سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر امروز چهارشنبه با اشاره به اتفاقات روز گذشته در این شهرستان اظهار داشت: تجمع اعتراضی روز گذشته مردم این شهرستان که به صورت آرام آغاز شده بود، با نفوذ اشرار مسلح به درون جمعیت شاهد تیراندازی به صورت رگباری و بی هدف به سمت نیروهای انتظامی بودیم.

وی افزود: در این اتفاق چند فرد مسلح نقابدار از پشت بام با غافلگیری نیروهای انتظامی، به سمت ماموران رگبار گشودند که متاسفانه یکی از مامورین انتظامی در این حادثه به شهادت رسید و یک نفر دیگر مجروح شد که تحنت مراقبت‌های درمانی است.

انتهای پیام/331/ش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *