اوج گیری دوباره کرونا در اهواز

عادی انگاری مردم خطر اوج گیری دوباره این ویروس منحوس را در پی داشته و باعث به صدا درآمدن زنگ خطر در اهواز شده است .

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرگزاری صدا وسیما مرکز خوزستان ؛ دبیر شورای سلامت اهواز گفت: عادی انگاری مردم خطر اوج گیری دوباره این ویروس منحوس را در پی داشته و باعث به صدا درآمدن زنگ خطر در اهواز و استان می‌شود.اوج گیری دوباره کرونا در اهواز

مهران احمدی بلوطکی اظهار داشت: متاسفانه به دلیل عدم رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی توسط برخی از افراد، تعداد مبتلایان و بستری‌های ناشی از این ویروس در سطح شهرستان روند صعودی دارد که این موضوع نگران کننده است.

وی با بیان اینکه باید هشدار‌ها را جدی بگیریم تا از کرونا در امان باشیم گفت: شهروندان باید دورهمی‌های خانوادگی و برگزاری مراسم عزا و عروسی و عادی انگاری را کنار بگذارند و زندگی خود را با وجود خطر کرونا تطبیق دهند، چون هنوز ویروس در حال انتشار در جامعه است.

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: در شرایط فعلی که کرونا سلامت افراد جامعه را تهدید می‌کند، هر یک از شهروندان دارای مسئولیت اجتماعی است و باید با رعایت نکات بهداشتی از جمله ماسک زدن و حفظ فاصله اجتماعی و عدم خروج غیرضروری از منزل به کنترل بیماری کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه روند بیماری در اهواز افزایشی است و احتمال قرمز شدن این شهرستان وجود دارد افزود: بیشترین موارد ابتلا به بیماری در اهواز از نشست‌های خانوادگی و تردد‌های درون و برون شهری است که مردم باید خطر بیماری را جدی بگیرند.

احمدی بلوطکی با بیان اینکه روند واکسیناسیون به خوبی در حال انجام است و تاکنون حدود یکصد هزار دز واکسن در غرب اهواز تزریق شده است گفت: برای رهایی از بیماری باید جمعیت بیشتری از مردم را واکسینه کنیم به همین دلیل از واجدین شرایط درخواست می‌کنیم که برای تزریق واکسیناسیون به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.


بیشتر بخوانید : تزریق روزانه پنج هزار دوز واکسن کرونا در شرق اهواز + فیلم


وی افزود: امروز صبح با وجود تعطیلی ادارات و ارگان‌ها همکاران ما در مراکز مشغول به کار بوده و واکسیناسیون کادر پلیس راهور، عوامل اجرایی انتخابات، گروه سنی بالای ۴۵ سال و بیماران خاص را انجام دادند.

در حال حاضر سه شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۱۱ شهرستان نارنجی و ۱۳ شهرستان زرد کرونایی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *