استاندار: دولت برای کمک به خوزستان مصمم است

به گزارش خوزستان خبر به نقل از ایرنا صادق خلیلیان روز سه‌شنبه در نشست شورای اندیشه ورزی خوزستان که با حضور جمعی از نخبگان، دانشگاهیان و علما در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد بیان کرد: رییس جمهوری به بنده  بیان کردند که به استان خوزستان بروید و تلاش مضاعف داشته باشید و از این حکم به درستی استفاده کنید؛ دولت از خوزستان حمایت ویژه خواهد کرد.

وی افزود: در نشست هیات دولت درخواست کردم که اعتبارات و اختیارات را به صورت ویژه در اختیار خوزستان قرار دهند تا مسایل و مشکلات استان را برطرف کنیم که با این پیشنهاد موافقت شد.

استاندار خوزستان ادامه داد:یکی از وظایف مسوولان ارتباط با مردم و نخبگان و دانشگاهیان است و می‌توان با این ارتباط به بهترین شکل برنامه‌ریزی لازم را انجام داد و مسایل و مشکلات مشخص، و از همه ظرفیت استان در تمام ابعاد مختلف برای کمک به توسعه استان استفاده کرد.

خلیلیان با بیان اینکه از راهکارها و نظرات و نکاتی که نخبگان اعلام می‌کنند به عنوان نقشه راه برای توسعه و رونق خوزستان استفاده خواهیم کرد گفت:بر اساس رهنمودهای نخبگان برنامه‌ای را تهیه خواهیم کرد تا خوزستان در دولت‌های مختلف همواره مسیر توسعه را بپیماید.

وی با تاکید بر اینکه باید با شناسایی مسایل و مشکلات خوزستان، برنامه‌ای جامع تهیه شود بیان کرد: با استفاده از ظرفیت‌ها و قومیت‌های مختلف استان باید از راهکارها و نظریات نخبگان در برنامه هفتم توسعه کشور استفاده شود تا چراغ راهی  برای توسعه استان باشد.

باید خوزستان را به استانی مدرن تبدیل کرد

وی افزود: نقشی که خوزستان در سطح ملی دارد بسیار با اهمیت است و باید با استفاده از افراد تاثیرگذار و نخبه، خوزستان را به یک استان مدرن تبدیل کرد؛ باید بتوانیم صنایع بالادست و پایین دست را توسعه دهیم و از ظرفیت‌های مختلف اقتصادی و تولیدی بهره‌برداری کنیم.

خلیلیان با بیان اینکه ظرفیت‌های استفاده نشده‌ای در برخی واحدهای تولیدی خوزستان به دلیل رکودی که داشتند وجود دارد ادامه داد: این ظرفیت‌های راکد ابتدا باید فعال شوند و سپس به توسعه سرمایه‌گذاری در استان بپردازیم.

وی افزود: باید با آباد کردن خوزستان، سیل مهاجرت از استان را معکوس کنیم تا مردم و سرمایه‌هایی که از استان رفتند دوباره برگشته و زندگی مردم ایده آل شود؛ باید تمامی ابعاد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در استان در یک راستا توسعه یابند تا خوزستان به جایگاه مناسبی برسد.

استاندار خوزستان ادامه داد: باید از ظرفیت حضور مردم و امید به دولت انقلابی به بهترین شکل استفاده کرد و برنامه‌های خود را سازمان یافته و با قدرت به پیش ببریم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان نیز در حاشیه این نشست گفت: در نشست امروز بخشی از ظرفیت‌های نخبگان خوزستان، مورد استفاده قرار گرفت و مطالبی که برای مشکلات استان  گره‌گشا هستند مورد ارزیابی قرار گرفت.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد نبی موسوی فرد بیان کرد: استفاده از نخبگان استانی می‌تواند به کمک استاندار بیاید و نخبگان با مشاوره دادن به استاندار در حل مشکلات استان تاثیرگذار باشند.

در این نشست نخبگان به طرح دیدگاه‌های خود در خصوص مسایل و مشکلات خوزستان پرداختند و راهکارهای لازم را ارایه دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *