استاندار: دولت برای کمک به خوزستان مصمم است.

استاندار خوزستان گفت: دولت مصمم است که این استان را مورد حمایت و پشتیبانی ویژه قرار دهد و از تمام توان خود برای پیشرفت و رونق خوزستان استفاده کند.

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، صادق خلیلیان   در نشست شورای اندیشه ورزی استان  که با حضور جمعی از نخبگان، دانشگاهیان و علما در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد ، افزود :  رییس جمهوری به بنده بیان کردند که به استان خوزستان بروید و تلاش مضاعف داشته باشید و از این حکم به درستی استفاده کنید؛ دولت از خوزستان حمایت ویژه خواهد کرد. استاندار: دولت برای کمک به خوزستان مصمم است.

وی ادامه داد : در نشست هیات دولت درخواست کردم که اعتبارات و اختیارات را به صورت ویژه در اختیار خوزستان قرار دهند تا مسایل و مشکلات استان را برطرف کنیم که با این پیشنهاد موافقت شد.

وی بیان کرد : یکی از وظایف مسوولان ارتباط با مردم و نخبگان و دانشگاهیان است و می‌توان با این ارتباط به بهترین شکل برنامه‌ریزی لازم را انجام داد و مسایل و مشکلات مشخص، و از همه ظرفیت استان در تمام ابعاد مختلف برای کمک به توسعه استان استفاده کرد.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه از راهکارها و نظرات و نکاتی که نخبگان اعلام می‌کنند به عنوان نقشه راه برای توسعه و رونق خوزستان استفاده خواهیم کرد گفت:بر اساس رهنمودهای نخبگان برنامه‌ای را تهیه خواهیم کرد تا خوزستان در دولت‌های مختلف همواره مسیر توسعه را بپیماید.

خلیلیان  با تاکید بر اینکه باید با شناسایی مسایل و مشکلات خوزستان، برنامه‌ای جامع تهیه شود ، گفت : با استفاده از ظرفیت‌ها و قومیت‌های مختلف استان باید از راهکارها و نظریات نخبگان در برنامه هفتم توسعه کشور استفاده شود تا چراغ راهی برای توسعه استان باشد.

 

وی افزود: نقشی که خوزستان در سطح ملی دارد بسیار با اهمیت است و باید با استفاده از افراد تاثیرگذار و نخبه، خوزستان را به یک استان مدرن تبدیل کرد؛ باید بتوانیم صنایع بالادست و پایین دست را توسعه دهیم و از ظرفیت‌های مختلف اقتصادی و تولیدی بهره‌برداری کنیم.

استاندار خوزستان  با بیان اینکه ظرفیت‌های استفاده نشده‌ای در برخی واحدهای تولیدی خوزستان به دلیل رکودی که داشتند وجود دارد ادامه داد: این ظرفیت‌های راکد ابتدا باید فعال شوند و سپس به توسعه سرمایه‌گذاری در استان بپردازیم.

خلیلیان  گفت : باید با آباد کردن خوزستان، سیل مهاجرت از استان را معکوس کنیم تا مردم و سرمایه‌هایی که از استان رفتند دوباره برگشته و زندگی مردم ایده آل شود؛ باید تمامی ابعاد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در استان در یک راستا توسعه یابند تا خوزستان به جایگاه مناسبی برسد.

بیشتر بخوانید : تولید سالانه ۵۰ هزار واحد مسکونی در خوزستان

وی  افزود : باید از ظرفیت حضور مردم و امید به دولت انقلابی به بهترین شکل استفاده کرد و برنامه‌های خود را سازمان یافته و با قدرت به پیش ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *