اخبار خوزستان

عقب ماندن خوزستان در پوشش واکسیناسیون / کاهش رعایت پروتکل‌ها به حداقل

عقب ماندن خوزستان در پوشش واکسیناسیون / کاهش رعایت پروتکل‌ها به حداقل

ایسنا/خوزستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به پوشش کم واکسیناسیون و کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نسبت به وقوع پیک بعدی کرونا هشدار داد.

دکتر سید محمد علوی با اشاره به احتمال وقوع موج بعدی کرونا در آبان‌ماه، اظهار کرد: با توجه به اینکه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری به حداقل خود و به ۴۵ درصد رسیده است، خوزستان نیز از این احتمال مستثنی نیست.

به گزارش خوزستان خبر به نقل از ایسنا، وی افزود: وضعیت پوشش واکسیناسیون خوزستان نیز نسبت به متوسط کشوری عقب است و هنوز تعداد زیادی از هم‌استانی‌ها نسبت به واکسیناسیون خود و فرزندان دانش‌آموزشان توجهی نکرده‌اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: پوشش واکسیناسیون کرونا در افراد بالای ۱۲ سال استان خوزستان، ۶۴ درصد است یعنی هنوز ۳۶ درصد مردم واکسن دریافت نکرده‌اند. ۵۰ درصد روستاییان نیز واکسن دریافت نکرده‌اند که بخشداران و دهیاران باید در این زمینه بیشتر اهتمام کنند.

وی بیان کرد: حدود ۵۰ درصد افراد ۱۲ تا ۱۷ سال یعنی کودکان مدرسه‌رو استان خوزستان واکسن را دریافت نکرده‌اند و این در حالی است که تا زمان بازگشایی مدارس فرصتی باقی نمانده است.

علوی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: سلامتی کودکان بر هر چیزی اولویت دارد و واکسن می‌تواند ایمنی آن‌ها را تضمین کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *