اخبار خوزستان

شناسایی نقاط حادثه خیز در جاده های خوزستان + عکس

شناسایی نقاط حادثه خیز در جاده های خوزستان + عکس

۴۴۲ نفر در حوادث رانندگی جاده‌ای خوزستان، در هشت ماه نخست امسال جان خود را از دست دادند.

به گزارش خوزستان خبر به نقل از  خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان ، رییس پلیس راه خوزستان گفت: بیشترین و کمترین آمار فوتی ناشی از تصادفات در هشت ماه امسال به ترتیب در جاده اندیمشک – خرم آباد و آبادان – اهواز رخ داده است.

سرهنگ رضا دولتشاهی در  نشست شورای راهبردی کاهش تصادفات خوزستان  افزود: پارسال به دلیل اعمال محدودیت ناشی از شیوع کرونا سفر کمتری در راه‌های خوزستان داشتیم که همین عامل باعث کاهش امار تصادفات شد، اما امسال تاکنون به دلیل باز بودن مسیر‌ها به دلیل وضعیت رنگ بندی کرونایی و تردد بین شهری و استانی آمار تصادف خسارتی و فوتی بالا رفته است.

رییس پلیس‌راه خوزستان ادامه داد: ۶۲ درصد تصادفات جاده‌ای در ۳۰ کیلومتری مانده به شهر مقصد رانندگان رخ می‌دهد.

وی همچنین با اشاره به وجود دوربین‌های سرعت سنج در جاده‌های خوزستان افزود: تعداد ۴۴ دستگاه دوربین سرعت سنج سیار و ۱۰۳ دوربین سرعت سنج ثابت در راه‌های خوزستان بر تردد خودرو‌ها نظارت می‌کنند.

سرهنگ دولتشاهی درباره چالش‌های پیش رو در کنترل ترافیک جاده‌ای خوزستان بیان کرد:نبود تناسب دوربین‌های کنترل سرعت ثابت جاده‌ای با طول جاده‌های استان، لزوم اختصاص اعتبار لازم برای رفع نقاط حادثه خیز و یا حتی آشکارسازی و ایمن سازی این نقاط با وجود بیش از ۱۴۰ نقطه حادثه خیز شناسایی شده، توسعه راه‌های روستایی بدون توجه به الزامات ایمنی و زیرساخت‌های فرهنگی، لزوم توجه به ارتقای فرهنگ ترافیک به صورت پایه و تاثیرگذار، و کمبود اعتبارات در ساخت راه‌های جدید از جمله چالش‌های ترافیکی در خوزستان است.

وی ادامه داد: تردد خودرو‌های شوتی قاچاق به صورت میانگین روزانه ۲ هزار خودرو در جاده‌های خوزستان باعث ناامنی برای سایر کاربران راه و همچنین افزایش تلفات رانندگی شده است.

رییس پلیس‌راه خوزستان با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف جاده‌های اختصاصی در خوزستان (همچون جاده‌های اختصاصی نفت و دیگر صنایع) گفت: راهداری در این جاده‌ها خدماتی ندارد، و متولیان امر نیز برای ایمن سازی آن هیچگونه اقدامی نمی‌کند ضمن اینکه پلیس راه نیز هیچگونه نظارتی بر آن‌ها ندارد، که این امر باعث افزایش تصادفات فوتی زیادی در این جاده‌ها شده است.

رییس پلیس راهور خوزستان نیز در این نشست با اشاره به چالش‌های موجود در روان سازی ترافیک درون شهری گفت: توسعه و احداث پارکینگ‌های عمومی و طبقاتی در هسته مرکزی شهر‌ها و معابر دارای تراکم خودرویی با هدف روان سازی ترافیک، راهکار مهمی برای برطرف کردن ترافیک درون شهری است.

سرهنگ فرید کریمی زاده با اشاره به فوت ۱۱۶ نفر در حوادث رانندگی درون شهری خوزستان در هشت ماه امسال، افزود:در این مدت ۶۰ نفر موتورسوار و ترک نشین، ۴۲ نفر عابر پیاده و نیز ۱۴ نفر راننده و سرنشین در تصادفات رانندگی درون شهری در خوزستان حان خود را ازدست دادند.

 

بیشتر بخوانید : اختصاص اعتبار برای بهسازی راهها و کاهش تصادفات در خوزستان + فیلم

وی ادامه داد: همچنین یک هزارو ۲۱۴ نفر موتور سوار، یک هزار و ۱۰۸ نفر عابر پیاده، ۸۰۹ نفر راننده و ۶۱۵ نفر سرنشین در این مدت در تصادفات درون شهری در خوزستان مجروح شدند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *