اخبار خوزستان

گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان عشایر کرخه نور + فیلم

گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان عشایر کرخه نور + فیلم

طرح‌های مردمیاری پایگاه شکاری وحدتی در روستای احمد آباد هویزه در حاشیه یادواره شهید سرلشکر خلبان عبدالحسین حاتمی و شهدای عشایر کرخه نور اجرا شد .

به گزارش خوزستان خبر به نقل از  خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان ،یادواره شهید سرلشکر خلبان عبدالحسین حاتمی و شهدای عشایر کرخه نور با حضور مسئولین و فرماندهان لشکری و کشوری خوزستان در روستای احمد آباد از توابع شهرستان هویزه (محل شهادت این شهید بزرگوار) برگزار شد.

در این مراسم  سرتیپ دوم خلبان ستاد جواد ولدی فرمانده پایگاه شکاری وحدتی با تشریح برنامه‌های مردم یاری این پایگاه در روستای احمدآباد گفت:مردم خوزستان به ویژه عشایر عرب در شهر‌های سوسنگرد، حمیدیه و هویزه در جنگ تحمیلی با رژیم بعثی دین خود را ادا کردند و نجات سرلشکر خلبان عبدالحسین حاتمی توسط اهالی روستای احمد آباد در آبانماه سال ۱۳۵۹ نشانه وطن پرستی آنان است.

وی گفت: اهالی این روستا با تقدیم ۲۸ شهید سعی در مخفی نگه داشتن خلبان سانحه دیده پایگاه شکاری وحدتی داشتند و نمونه بارز مهمان نوازی را نشان دادند.

در ادامه این مراسم سردار عبدالرضا حاجتی مدیر کل بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان گفت:مراسم یادواره شهدای عشایر و طرح‌های مردم یاری در روستای احمد آباد توسط پایگاه شکاری وحدتی دزفول پاسخ وطن پرستی و مهمان‌نوازی اهالی این منطقه با تحویل ندادن خلبان سرلشگر عبدالحسین حاتمی به رژیم بعثی در آبان ۱۳۵۹ است.

اهداء پک‌های لوازم التحریر اهدایی پایگاه شکاری وحدتی به کلیه دانش آموزان روستای احمد آباد (که مدرسه آنان پیش‌تر توسط کارکنان پایگاه شکاری وحدتی بطور کامل بازسازی و تجهیز شده بود)،  سرکشی از خانواده‌های معزز شهدا، اهداء کمک‌های نقدی به اقشار کم درآمد و توزیع میوه و مرکبات میان اهالی این روستا در قالب طرح‌های مردم یاری و رزمایش کمک‌های مومنانه از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

بیشتر بخوانید:حماسه آزادسازی سوسنگرد، صحنه زیبای اتحاد عشایر عرب با رزمندگان

اهالی روستای احمد آباد در ابانماه سال ۱۳۵۹ سرلشکر خلبان عبدالحسین حاتمی که هواپیمایش توسط دشمن مورد اصابت قرار گرفته بود را مخفی نمودند تا جایی که ۲۸ نفر از مردان این روستا در این راه به شهادت رسیدند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *