اخبار خوزستان

استاندار خوزستان: جاده‌های استان نیازمند توجه بیشتر است

استاندار خوزستان: جاده‌های استان نیازمند توجه بیشتر است

استاندار خوزستان: جاده‌های استان نیازمند توجه بیشتر است

– اخبار استانها –

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرنگار تسنیم از اهواز، دومین جلسه شورای راهبری تصادفات استان خوزستان بعد از ظهر امروز دوشنبه با حضور صادق خلیلیان استاندار و جمعی از مسئولان راهداری استان در استانداری برگزار شد. 

دستور کار این جلسه شامل ارائه گزارش‌های تحقیقی از چالش‌ها و مشکلات موجود در حوزه حمل و نقل،  آمار تصادفات و تلفات درون شهری و برون شهری 8 ماهه سال و مقایسه آن با دوره‌های مشابه گذشته توسط پلیس راهور استان، بررسی طرح جامع کاهش و تصادفات در استان خوزستان و مسئولیت های اجتماعی شرکت‌ها و صنایع بزرگ استان بود.

در ابتدای این نشست سرهنگ رضا دولتشاهی رئیس پلیس راه خوزستان از افزایش تصادفات در امسال خبر داد و اظهار داشت: در سال گذشته محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا موجب شد تا سفرهای کمتری صورت گیرد در نهایت تصادفات کمتری را شاهد بودیم.

رئیس پلیس راه استان خوزستان افزایش ترددهای بین شهری و بازگشایی مسیرها را از علل افزایش تصادفات نسبت به سال گذشته دانست و عنوان داشت: بیشترین آمار فوتی در ٨ ماهه نخست سال مربوط به مسیر اندیمشک خرم آباد است.

دولتشاهی با اشاره به چالش‌های پیش رو در کنترل ترافیک اظهار داشت: عدم وجود تناسب دوربین‌های کنترل سرعت ثابت جاده‌ای با طول جاده‌های استان، ضرورت اختصاص اعتبار لازم برای رفع نقاط حادثه خیز یا آشکارسازی و ایمن‌سازی این نقاط با وجود بیش از 140 نقطه حادثه خیز شناسایی شده، ضرورت توسعه راه‌های روستایی بدون توجه به الزامات ایمنی و زیرساخت‌های فرهنگی، توجه به ارتقای فرهنگ ترافیک به صورت پایه و تاثیرگذار و کمبود اعتبارات در ساخت راه‌های جدید از جمله چالش‌های ترافیکی در خوزستان است.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران: جاده‌های مازندران شرایط مناسبی ندارند/ آزادراه شمال را رها شده‌ است 
افزایش ضریب ایمنی جاده‌ای در اولویت است

وی در رابطه با ضرورت روان‌سازی ترافیک درون شهری ابراز داشت: توسعه و احداث پارکینگ‌های عمومی و طبقاتی در هسته مرکزی شهرها و معابر دارای تراکم خودرویی با هدف روان سازی ترافیک راهکار مهمی برای برطرف کردن ترافیک درون شهری است.

در ادامه صادق خلیلیان  استاندار خوزستان با اشاره به مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت گفت: این وزارتخانه متعهد شده که تا امسال 20 هزار میلیارد را تا امسال در اختیار خوزستان قرار دهد ضمن اینکه میزان این اعتبار برای سال آینده 50 هزار میلیارد است.

استاندار خوزستان عنوان  داشت: با چهار بانده کردن مسیرهای خوزستان به چهارمحال و بختیاری و گچساران تحول شگرفی در مسیرهای خوزستان ایجاد خواهد شد.

خلیلیان با اشاره به انسداد پل ششم و ضرورت بازگشایی آن برای عبور خودروهای سبک بیان داشت: اگر امکان تردد خودروهای سبک بر روی پل ششم وجود دارد این مسئله هر چه سریع‌تر بررسی شود تا شهروندان بتوانند از این پل استفاده کنند.

وی در پایان گفت:  توسعه پارکینگ‌های درون شهری، استفاده از پارکینگ‌های ادارات در هسته مرکزی شهر و مواردی که ترافیک شهری را تسهیل می‌کند باید طی کارگروهی بررسی شده و اقدامات لازم در این راستا صورت گیرد.

انتهای پیام/331/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *