اخبار خوزستان

آموزش مجازی موانع توسعه علم و دانش را شکست

آموزش مجازی موانع توسعه علم و دانش را شکست

آموزش مجازی موانع توسعه علم و دانش را شکست

استاد دانشگاه آزاد اهواز مزایای آموزش مجازی در پیشرفت علم و دانش، توسعه و آبادانی کشورها در زمان شیوع بیماری کرونا را تشریح کرد.

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان، فاطمه رضائیان با بیان اینکه مزایای آموزش مجازی دانشگاه‌ها از معایب آن بیشتر است، گفت: یکی از مهم‌ترین فواید آموزش مجازی در دسترس بودن آن است به‌طوری‌که می‌توان در مسافرت، محل کار، منزل و.. در کلاس حاضر شد و در واقع محدودیت مکانی برداشته می‌شود.آموزش مجازی از توسعه علم و دانش ممانعت کرد

وی افزود: در واقع باید گفت اگر فضای مجازی نبود باید همه مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل می‌شد و عملاً تحصیل و علم نه تنها در ایران، بلکه در سراسر دنیا به‌خاطر شیوع ویروس کووید-۱۹ تعطیل می‌شد، ولی تداوم آموزش‌ها اهمیت فضای مجازی در توسعه، پیشرفت و آبادانی کشور‌ها را نشان داد.

رضائیان بیان کرد: آموزش مجازی یک سبک جدید از آموزش است که نیاز زیادی به آن احساس می‌شود و حتی برای زمانی که بیماری کرونا ریشه‌کن می‌شود، باید بتوانیم از این روش استفاده کنیم و شکل جدید آموزش را یک پله بالاتر ببریم، به عبارت دیگر آموزش مجازی فرصتی است که نباید تبدیل به تهدید شود.


بیشتر بخوانید: آموزش مجازی در جهاددانشگاهی خوزستان تا اطلاع بعدی


استاد دانشگاه اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌ها، آموزش سواد رسانه‌ای به مردم و تأمین لوازم آموزش‌های مجازی از کلیدی‌ترین موضوعاتی است که باید در این نوع آموزش مورد توجه قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *