اخبار خوزستان

شناسایی عامل برداشت غیر مجاز از حساب‌های شهروندان

شناسایی عامل برداشت غیر مجاز از حساب‌های شهروندان

شناسایی عامل برداشت غیر مجاز از حساب‌های شهروندان

فردی که با دستگاه اسکیمر ۲۰۰ میلیون ریال از حساب‌های بانکی شهروندان به صورت غیر مجاز برداشت می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان، رئیس پلیس فتا استان خوزستان در این خصوص گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز و خالی شدن حساب بانکی آنها، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیم ویژه پلیس فتا قرار گرفت.شناسایی عامل برداشت غیر مجاز از حساب‌های شهروندان

سرهنگ کارآگاه علی حسینی افزود: پس از ثبت اظهارات شکات، در بررسی‌های اولیه با توجه به شیوه برداشت غیرمجاز، کارشناسان این پلیس دریافتند که مجرم با استفاده از دستگاه اسکیمر، اقدام به کپی کردن کارت بانکی شهروندان و سرقت از حساب آن‌ها کرده‌اند.

وی اظهار داشت: با اقدامات فنی و پلیسی صورت گرفته و بررسی محل سکونت شکات، کارشناسان این پلیس به مغازه دار محل مشکوک و به صورت نامحسوس متهم را تحت مراقبت قرار دادند که در نهایت با هماهنگی مقام قضایی، صاحب مغازه دستگیر و برای ادامه تحقیقات در اختیار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ حسینی ادامه داد: متهم پس از انتقال به پلیس فتا، با مشاهده مستندات پرونده، به بزه ارتکابی خود اعتراف کرد و گفت: با سوءاستفاده از سهل‌انگاری و آگاهی نداشتن مشتریان، با استفاده از اسکیمر به سرعت از کارت بانکی آن‌ها کپی تهیه کرده و روز بعد حساب آن‌ها را خالی می‌کردم.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در بازرسی از مغازه و منزل متهم یک دستگاه اسکیمر و تعداد ۲۵ کارت بانکی کپی شده و آماده استفاده و همچنین کارت‌های خام کشف و ضبط شد.

سرهنگ حسینی بیان داشت: متهم به دادسرا برای ادامه روند دادرسی ارجاع داده شد.


بیشتر بخوانید: کلاهبردار میلیاردی تلگرام در دام پلیس فتا


به گفته رئیس پلیس فتا استان خوزستان؛ اسکیمر قطعه‌ای الکترونیکی است که کلاهبرداران از آن برای کپی کردن اطلاعات کارت بانکی افراد و به سرقت بردن موجودی آن‌ها استفاده می‌کنند، بنابراین به شهروندان توصیه می‌شود که هنگام استفاده از دستگاه کارتخوان و خودپرداز نسبت به دستکاری نکردن و اتصال وسیله اضافه به این دستگاه‌ها اطمینان حاصل کرده و ضمن خودداری از اعلام رمز به فروشنده عملیات پرداخت را شخصاً انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *