اخبار خوزستان

گرامی داشت یاد و خاطره ۹۴ شهید شیمیایی گردان فجر بهبهان

گرامی داشت یاد و خاطره ۹۴ شهید شیمیایی گردان فجر بهبهان

گرامی داشت یاد و خاطره ۹۴ شهید شیمیایی گردان فجر بهبهان

سی و پنجمین سالگرد شهادت ۹۴ شهید شیمیایی گردان فجر بهبهان برگزار شد.

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ مرکز خوزستان، این مراسم با حضور جمعی از مسئولان، ایثارگران، جانباران و قشر‌های مختلف مردم در جوار مزار این شهیدان گرانقدر   در گلزار شهدای بهبهان برگزار شد. گرامی داشت یاد و خاطره ۹۴ شهید شیمیایی گردان فجر بهبهان

در این مراسم  حاج حسن تقی زاده بهبهانی فرمانده گروهان ابوالفضل ازگردان فجر بهبهان در عملیات کربلای ۵ با بیان گوشه‌هایی از ایثارگری‌ها و رشادت‌های رزمندگان گردان فجر در عملیات کربلای ۵ از مقام این شهدای گرانقدر تجلیل کرد.

وی  افزود: امروز ملت ما با ایستادگی و استقامت و گام برداشتن در مسیر شهدا تمامی توطئه‌های دشمنان خنثی شده است.  
محمد طلا مظلومی ، نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در این مراسم نیز با تجلیل از مقام والای شهدای گرانقدر شیمیایی گردان فجر بهبهان گفت: فرهنگ ایثار و شهادت میراث گران‌هایی است که   باید همواره در جامعه احیا و زنده نگه داشته شود و برگزاری این یادواره‌ها را یکی از راه‌های مهم احیای فرهنگ شهادت می‌باشد که باید با استفاده از  ابزار‌های فرهنگی  در جهت مستند سازی آثار شهدا گام برداشت .

بیشتر بخوانید :گرامیداشت یاد شهدای شیمیایی بهبهان + فیلم

در سحرگاه روز بیستم دیماه ۱۳۶۵ و همزمان با آغاز عملیات کربلای پنج، رزمندگان گردان فجر   بهبهان  لشکر هفت، ولی عصر  که در جاده شهید صفوی در نزدیکی منطقه شلمچه در ۱۰ کیلومتری جاده خرمشهر به اهواز آماده شرکت در عملیات بودند، هدف حمله وحشیانه شیمیایی هواپیما‌های بعثی عراق قرار گرفتندکه براثراین بمباران ۹۴تن شهید وبیش از۲۰۰نفرمجروح شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *