اخبار خوزستان

آحاد ملت در اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها به دولت کمک کنند

آحاد ملت در اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها به دولت کمک کنند

آحاد ملت در اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها به دولت کمک کنند

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرنگار برنا از اهواز، آقارضا فتوحی در خصوص تمهیدهای اندیشیده شده به منظور تامین کالاهای اساسی مورد نیاز خوزستانی ها، اظهار کرد: یکی از مهمترین اقدام هایی که توسط مجموعه عوامل بخش‌های اقتصادی خوزستان در خصوص کالاهایی مانند مرغ، تخم مرغ و روغن که مشمول تغییر قیمت شده‌ و از قبل پیشگیری و پیگیری لازم انجام شده، این است که بیشترین جوجه ریزی در مرغداری‌ها صورت گرفته و هیچ گونه کمبودی در خصوص تامین مرغ نداریم.

او با اشاره به اینکه کارخانههای فعال در خوزستان مانند کارخانه های شهرستان‌های بهبهان و دزفول تمام وقت به منظور تامین روغن مشغول فعالیت هستند، گفت: از سایر کارخانه‌های سطح کشور نیز از محل سهمیه‌ای که ستاد تنظیم بازار کشور به خوزستان اختصاص داده در فروشگاههای بزرگ زنجیره‌ای، افق کوروش، اتکا، رفاه و نظایر آن توزیع می‌شود و مشکلی از لحاظ تامین این مایحتاج عمومی نداریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان با بیان اینکه یکی از مهمترین فاکتورها در تحقق طرح‌ ملی هدفمندی یارانه‌ها، این است که بدانیم این طرح به سود عامه مردم است، افزود: مهمترین عاملی که می تواند در موفقیت این طرح‌ها اثرگذاری داشته باشد، مشارکت همگانی مردم است، ضمن اینکه همه مردم باید این اعتقاد را داشته باشند که دولت به نفع رفاه و آسایش آنها کار می‌کند.

فتوحی با بیان اینکه از تولید کنندگان، فروشندگان، مصرف کنندگان و آحاد مردم توقع داریم دست به دست هم داده تا این طرح به نحو احسن اجرا شود، تصریح کرد: مطمئناً اثرگذاری مثبت این طرح در سطح جامعه به زودی مشاهده خواهد شد.

او ضمن ابراز امیدواری از همکاری و همراهی مردم اضافه کرد: مردم تخلف های احتمالی مربوطه را می توانند از طریق سامانه‌ی ۱۳۵ به سازمان تعزیرات حکومتی گزارش داده و اطمینان داشته باشند که دستگاه‌های مرتبط از جمله سازمان جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و بخش‌های دیگر مانند سیستم‌های امنیتی و نظارتی به بهترین نحو رصد و کنترل را انجام خواهند داد.

معاون استاندار در امور اقتصادی در خصوص نحوه‌ی اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها و نحوه پرداخت یارانه به اقشار مختلف مردم توضیح داد: برای تحقق عدالت در سطح جامعه لازم است یارانه‌ها به صورت عادلانه بین مردم تقسیم شود و دولتمردان این طرح را به منظور تحقق این امر برنامه ریزی کرده‌اند. یکی از موضوع های اساسی نیز این خواهد شد که یارانه‌ها بتوانند اثر گذاری مثبتی را در همه ی سطوح زندگی مردم داشته باشند نه اینکه تنها شامل یک عده افراد خاص شود.

فتوحی با بیان اینکه در صورت عدم اجرای این طرح، روز به روز شاهد افزایش اختلاف طبقاتی بین بخش‌های مختلف جامعه خواهیم شد، بیان کرد: در تمام دنیا هم بدین گونه است که در اجرای هر طرحی که به نفع مردم باشد، مردم به بهترین نحو به دولت‌ها کمک می‌کنند، تا شاهد رونق اقتصادی کشور باشند.

او در خصوص نقش مردم در اجرای این طرح تصریح کرد: بدون مشارکت مردم هیچ طرحی انجام نمی‌شود، مردم باید به حکومت کمک کنند تا این طرح به نحو مطلوبی اجرایی شود، زیرا علاوه بر تحریمهای ظالمانه دشمن در خارج از کشور، در داخل نیز نیازمند ساماندهی مسایل در بخش‌های مختلف هستیم، در غیر این صورت مشکل های زیادی را شاهد خواهیم شد و در این مسیله راهی به جز ساماندهی و هدفمند کردن یارانه‌ها نداریم.

فتوحی ادامه داد: باید بتوانیم از ثروت خدادادی به نحو احسن در راستای آسایش و رفاه مردم بهره بگیریم.

معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان در پایان افزود: من از همه مردم استان پهناور و زرخیز خوزستان توقع دارم که همه از تولید کننده، مصرف کننده و بخش خدماتی، تمام تلاش خود را در اجرای مطلوب این طرح به کار گرفته و کمک کنند خوزستان به عنوان یک استان الگو و نمونه در سطح کشور مطرح شود و بتوانیم منابعی که در آینده از محل این طرح به دست خواهد آمد را در اجرای طرح‌های ملی، استانی و عملیاتی کردن آن‌ها به کار گرفته و باعث رونق و توسعه کشور و علی الخصوص خوزستان باشیم./انتهای پیام