اخبار خوزستان

آتش سوزی در بیشه حمیدآباد دزفول مهار شد

آتش سوزی در بیشه حمیدآباد دزفول مهار شد

آتش سوزی در بیشه حمیدآباد دزفول مهار شد

علیرضا فتح الهی جمعه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا  افزود: حدود ساعت ۱۸ عصر جمعه یک مورد آتش سوزی در بیشه‌ حمید آباد رخ داد که به محض اطلاع، نیروهای حفاظت منابع طبیعی با همکاری مردم محلی و آتش نشانی اقدام به مهار آتش کردند.

وی این آتش سوزی را سطحی دانست و  افزود: تلاش برای مهار آتش سوزی تا ساعت ۰۰:۵۰ دقیقه بامداد شنبه ادامه داشت.

فتح الهی با بیان اینکه مهار این آتش سوزی 
باتوجه به وزش شدید باد با سختی مواجه شد 
از همکاری و تلاش‌های فرماندار ویژه دزفول، معاون فرماندار و مدیریت بحران شهرستان که در اطفای حریق همکاری ویژه ای داشتند قدردانی کرد.

آتش سوزی در بیشه حمیدآباد دزفول مهار شد

 معاون فرماندار ویژه دزفول نیز که در محل آتش سوزی در بیشه حمیدآباد حضور داشت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این آتش سوزی با هماهنگی فرمانداری دزفول و اداره منابع طبیعی و آتش نشانان شهرهای دزفول، صفی آباد، امام، منتظران و شورای اسلامی و اهالی روستاهای بهروزی و پیروزی کنترل شد.
امیر احسانیان با بیان اینکه این آتش سوزی جنب روستای بهروزی اتفاق افتاد، افزود: علت این آتش سوزی مشخص نیست ولی تعدادی از درختان در آتش سوختند که با تلاش آتش نشانان و نیروهای منابع طبیعی و مردمی کنترل شد.
وی با بیان اینکه این آتش سوزی وسط بیشه اتفاق افتاد و ماموران و نیروهای مردمی تلاش زیادی برای کنترل آتش کردند، گفت: تعدادی از درختان بید و پده در این آتش سوزی خسارت دیدند.

احسانیان اظهارداشت: اطراف آتش سوزی، زمین‌های کشاورزی و گندم بود که اگر کنترل نمی‌شد دچار آتش سوزی می‌شدند.

بیشه حمیدآباد بخشی از جنگل‌های نیمه گرمسیری دز در شهرستان دزفول است.

آتش سوزی و قطع درختان از مهمترین عوامل آسیب رسان به این جنگل به شمار می‌روند.