اخبار خوزستان

پیشرفت ۹۸درصدی ساخت درمانگاه فوق تخصصی بیمارستان تامین اجتماعی اهواز

پیشرفت ۹۸درصدی ساخت درمانگاه فوق تخصصی بیمارستان تامین اجتماعی اهواز

پیشرفت ۹۸درصدی ساخت درمانگاه فوق تخصصی بیمارستان تامین اجتماعی اهواز

به گزارش خوزستان خبر به نقل ازروز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی خوزستان دکتر امیرحسین بنی احمد در جریان بازدید از بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز افزود: این طرح که از سال ۱۳۹۸ با زیربنای ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع آغاز شده بود به علت ضعف پیمانکار و مشکلات فنی مدتی متوقف شد که با پیگیری به عمل آمده عملیات اجرایی تکمیل شده و  ظرف سه ماه آینده به طور کامل آماده بهره برداری خواهد بود.
وی هزینه اجرای این طرح را ۱۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت:کلینیک تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان امیرالمومنین (ع) در چهار بخش مجزا ، ۳۶ اتاق پزشک ، داروخانه ، آندوسکوپی ، سنگ شکن و سالن آموزش مادران باردار طراحی شده است.
مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان به تکمیل ۲ بخش قلب و زنان در این بیمارستان  اشاره کرد و گفت: این بخش ها با مجموع ۶۴ تخت در طبقات همکف و طبقه یک بیمارستان با هزینه ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال ساخته شده است و با نصب سیستم خنک کننده به طور صد درصد آماده بهره برداری است.
بیمارستان ۲۵۶ تختخوابی امیرالمومنین (ع) اهواز یکی از بیمارستان های بزرگ تامین اجتماعی  در جنوب غرب کشور است که در زمان همه گیری بیماری کووید ۱۹ نقش زیادی در پذیرش و درمان بیماران کرونایی داشت.
۶۳درصد جمعیت ۴.۷میلیون نفری خوزستان زیرپوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.