اخبار خوزستان

فلامینگوهای ایتالیایی ظرفیت پرنده‌نگری آبادان است

فلامینگوهای ایتالیایی ظرفیت پرنده‌نگری آبادان است

فلامینگوهای ایتالیایی ظرفیت پرنده‌نگری آبادان است

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرنگار مهر، عزت الله ضرغامی ظهر امروز در آبادان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آبادان انواع مزیت‌های گردشگری را دارد و برای سلایق مختلف ظرفیت‌های خدادادی است.

وی افزود: رودخانه بهمنشیر در آبادان حالت استثنایی دارد. رودخانه‌ای زیبا و دارای آب شیرین همراه با نخلستان‌های فوق‌العاده زیبا که چینش خود نخل‌ها از نظر زیبایی استثنایی است.

ضرغامی عنوان کرد: متأسفانه به دلایل مختلف و بی توجهی‌هایی که بوده از هیچ ظرفیتی در حوزه بهمنشیر برای گردشگری استفاده نشده است.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری تصریح کرد: در زمینه گردشگری ورزشی می‌توان بازی‌های آبی همچون جت اسکی، جت بُت، قایقرانی و سایر رشته‌های آبی را در این منطقه توسعه داد.

ضرغامی اظهار کرد: با کمک نهادهای مختلف در راستای توسعه صنعت گردشگری آبی باید سرمایه‌گذاری را ترویج کرد و آرام آرام این منطقه فوق‌العاده با حفظ محیط زیست را احیا کنیم.

وی ادامه داد: حفظ محیط زیست اهمیت زیادی دارد. پرنده نگری از جمله فلامینگوهای ایتالیایی یک ظرفیت بکر برای توریسم آبادان است. مقطعی که فلامینگوها به این منطقه مهاجرت می‌کنند تصاویر بسیار زیبایی دارد که می‌تواند زمینه توسعه گردشگری و جذب گردشگر را فراهم کند.