اخبار خوزستان

۳۵۰ هزار نفر از زائران اربعین از مرز مهران وارد کشور شدند

۳۵۰ هزار نفر از زائران اربعین از مرز مهران وارد کشور شدند

۳۵۰ هزار نفر از زائران اربعین از مرز مهران وارد کشور شدند

به گزارش خوزستان خبر به نقل از ایمنا به نقل از سایت پلیس، سردار محمد شرفی در جلسه قرارگاه اربعین مستقر در پایانه مرزی مهران با بیان اینکه طی دو روز گذشته ۳۵۰ هزار زائر به مرز مهران وارد شدند، اظهار کرد: با توجه به نزدیکی شهر کربلا به مرز مهران بیشتر زائران و حتی زائرانی که از مرزهای دیگر به کشور عراق رفتند تمایل دارند تا از این مرز وارد خاک کشور شوند.

وی مرز مهران را پرترددترین مرز اربعینی کشور از زمان بازگشت زائران به کشور عنوان کرد و افزود: اوج بازگشت زائران روز جمعه و عصر شنبه است که مراسم اربعین حسینی به پایان می‌رسد. با برآوردی که صورت گرفته در زمان اوج بازگشت زائران نیاز به هزار و ۲۰۰ تا هزار و ۴۰۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال این عزیزان از پایانه برکت در مرز مهران هستیم که در خصوص تأمین این تعداد اتوبوس مسئولان اداره حمل و نقل جاده‌ای قول مساعد دادند.

شرفی در ادامه از افزایش ۴۷ درصدی استفاده زائران اربعین از خودروی شخصی نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ خبر داد و گفت: به همین دلیل میزان تصادفات در محورهای مواصلاتی محدوده مرزها نیز کمی بیشتر شده که عمده دلایل این تصادفات نیز خستگی و خواب آلودگی رانندگان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: موکب‌ها در مرز مهران راه‌اندازی و تسهیلات ویژه‌ای برای اسکان و استراحت زائران در نظر گرفته شده که در این خصوص از زائرانی که از خودروی شخصی استفاده می‌کنند می‌خواهیم تا قبل از عزیمت به شهرهای خود استراحت کافی کرده و از رانندگی در هنگام خستگی و خواب آلودگی خودداری کنند.

شرفی به اقدامات هواپیمایی فراجا در مأموریت اربعین حسینی امسال پرداخت و اظهار کرد: از ابتدای مأموریت اربعین تا به امروز هواپیمایی فراجا ۲۱۰ سورت پرواز انجام داده که بیشتر این پروازها به منظور پایش ترافیکی محورهای مواصلاتی محدوده مرزها بودند.

فرمانده قرارگاه فراجا از جابه‌جایی ۵۰ بیمار بدحال طی دو روز گذشته با هواپیماهای فراجا خبر داد و گفت: با توجه به اینکه کمیته هوایی ستاد اربعین به هواپیمایی فراجا واگذار شده همکاری و هماهنگی خوبی با اورژانس داریم تا به نحو مطلوب نسبت به بیماران بدحال و اورژانسی اقدام شود.