اخبار خوزستان

توافق و هماهنگی لازم با مسئولان عراقی برای تسهیل بیشتر روند بازگشت زائران

توافق و هماهنگی لازم با مسئولان عراقی برای تسهیل بیشتر روند بازگشت زائران

توافق و هماهنگی لازم با مسئولان عراقی برای تسهیل بیشتر روند بازگشت زائران

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم از اهواز، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان، صادق خلیلیان با حضور در منطقه شیب استان العماره و با حضور در منطقه شلمچه در استان بصره عراق در مذاکره با مسئولان عراقی پیرامون مسائل مرتبط با تسهیل هر چه بیشتر عبور و حضور زائران ایرانی در مراسم اربعین حسینی در شهرهای کربلا و نجف، تامین وسایل حمل و نقل مسافری با قیمت‌های مناسب، ادامه فعالیت اتوبوس‌های ایرانی در عراق و انجام اقدامات لازم در تسهیل مسیر بازگشت زائران، هماهنگی‌ها و توافقات لازم را به عمل آورد.

استاندار خوزستان اظهار داشت:  تا صبح پنجشنبه یک و نیم میلیون نفر از زائران از 2 مرز چزابه و شلمچه استان خوزستان عازم کربلا و نجف شده‌اند و 700 هزار نفر نیز به کشور بازگشته‌اند.

خلیلیان با اشاره به روند خدمات‌رسانی به زائران در مرزها گفت: فعالیت تعدادی از مواکب در دو سوی مرزهای شلمچه و چزابه تا بعد از روز اربعین متناسب با شرایط ادامه خواهد داشت.

وی افزود: اتوبوس‌های لازم به تعداد کافی و با قیمت مصوب، زائران را به شهرهایشان در استان‌های مختلف کشور خواهند رساند.

استاندار خوزستان ادامه داد: بر اساس هماهنگی صورت گرفته با مسئولان راه‌آهن کشور برای انتقال زائران، روزانه دوازده رام قطار از خرمشهر به مقصد تهران، دو رام قطار به مشهد، یک رام قطار به یزد و یک رام قطار به زاهدان حرکت خواهند کرد.

خلیلیان تصریح کرد: حرکت زائران به شهرهای نجف و کربلا به صورت روان از هر 2 مرز چزابه و شلمچه همچنان تداوم دارد.

انتهای پیام /735/ح