اخبار خوزستان

خدمات سلامت تا ۵ روز بعد از اربعین در مرز ارائه می‌شود

خدمات سلامت تا ۵ روز بعد از اربعین در مرز ارائه می‌شود

خدمات سلامت تا ۵ روز بعد از اربعین در مرز ارائه می‌شود

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرنگار مهر، دکتر عباس عبادی پیش از ظهر امروز در بازدید از مرز شلمچه و مرکز بهداشتی، درمانی و فوریت‌های پزشکی شهید قاسم سلیمانی اظهار کرد: تقریباً از دو ماه پیش فراخوانی برای حضور همکاران داوطلب پرستاری برای خدمت‌رسانی در ایام اربعین در مرزهای چندگانه منتشر کردیم که خوشبختانه با اقبال و استقبال خیلی مناسبی مواجه شدیم.

وی با بیان اینکه در مرز شلمچه هم بخشی از خدمات پرستاری توسط نیروهای داوطلب انجام می‌شود، بیان کرد: ضمن اینکه همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی آبادان نیز در این منطقه بسیار فعال هستند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت بیان کرد: خوشبختانه یکی از قابلیت‌های نظام سلامت ما وجود شبکه‌های بهداشتی و درمانی است و اگر همین امروز در مرز شلمچه مورد بیماری دیده شود بر اساس پایش صورت‌گرفته بعد از مشاهده علائم بیمار ضمن ارائه خدمات اولیه، موضوع به حوزه سلامت مقصد اطلاع داده می‌شود.

وی تصریح کرد: در شهرستان مقصد نیز اگر زائر نیاز به قرنطینه یا سرویس خاص بهداشتی و درمانی داشت اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

دکتر عبادی افزود: تعدادی از همکاران در کنار نیروهای داوطلب ما در مرزهای خوزستان، کرمانشاه، ایلام و آذربایجان غربی در حال خدمات رسانی به زائران هستند ضمن اینکه بیمارستان‌ها نیز در حالت آماده‌باش به سر می‌برند.

وی با بیان اینکه در آن سوی مرز خدمات سلامت برعهده نیروهای هلال احمر است، گفت: تعدادی از همکاران داوطلب نیز در کنار جمعیت هلال احمر در کشور عراق فعال هستند.

این معاون وزارت بهداشت اضافه کرد: تا حدود پنج روز بعد از اربعین نیروها در مرزها حضور دارند و هر چه قدر از اربعین گذر کنیم تراکم جمعیتی کمتر می‌شود و به نسبت مواکب سلامت نیز تعدادشان کمتر خواهد شد.

وی از فعالیت حوزه سلامت در پایانه مرزی شلمچه گفت و افزود: در مقایسه با گذشته انضباط بالایی را شاهد بودیم و ارائه خدمات سلامت نسبت به قبل معقول‌تر شده بود.