اخبار خوزستان

جدید‌ترین اخبار کرونا در ایران| بستری 386 نفر از بیماران کرونایی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها

جدید‌ترین اخبار کرونا در ایران| بستری 386 نفر از بیماران کرونایی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها

جدید‌ترین اخبار کرونا در ایران| بستری 386 نفر از بیماران کرونایی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها

به گزارش خوزستان خبر به نقل از گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، براساس اعلام ‌وزارت بهداشت تاکنون 65 میلیون و 59 هزار و 341 نفر دز اول، 58 میلیون و 453 هزار و 280 نفر دز دوم و 31 میلیون و 114 هزار و 457 نفر، دز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به 154 میلیون و 627 هزار و 78 دز رسید، همچنین در شبانه روز گذشته 21 هزار و 687 دز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

در روز گذشته و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 624 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی و 144 نفر از آنها بستری شدند.

خوشبختانه تاکنون 7 میلیون 318 هزار و 854 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند و 386 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

در حال حاضر مانند روز گذشته هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز نیست، 35 شهرستان در وضعیت نارنجی، 342 شهرستان در وضعیت زرد و 71 شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

استان بوشهر/ بستری 32 بیمار در بخش‌های کرونایی استان 

حسن ملکی‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، با اشاره به اینکه 3 شهرستان کنگان، عسلویه و جم در شرایط آبی کرونایی قرار دارند، اظهار داشت: 7 شهرستان دیگر استان بوشهر در وضعیت زرد کرونایی تعیین شده که نشان از رو به بهبودی وضعیت کرونایی است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر از روند کاهشی بستری‌های بخش کرونایی بیمارستان‌های استان خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر 32 بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به بستری بیماران جدید در بخش کرونایی در شبانه‌روز گذشته خاطرنشان کرد: در شبانه‌روز گذشته 20 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده و 23 بیمار نیز با حال خوب از این بخش‌ها ترخیص شدند.

وی با بیان اینکه بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بوشهر خالی از بیماران کرونایی است افزود: خوشبختانه مورد فوتی کرونایی در یک هفته گذشته تاکنون در استان به ثبت نرسیده است.

ملکی‌زاده  خاطرنشان کرد: تعداد کل مبتلایان به کرونا از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون 108 هزار و 510 نفر بوده است.

استان کرمان/ بستری 57 بیمار قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان

براساس آخرین به روزرسانی‌های نقشه کرونایی منتشر شده از سوی وزارت بهداشت از  19 شهریور، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز استان کرمان همچنان صفر مور‌د و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از 9 شهر به دو کاهش یافته است، همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از 14 شهر به 19 شهر رسیده و از این هفته 2 شهر با وضعیت آبی در استان کرمان دارد.

سعید صحبتی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 تا روز گذشته، اظهار داشت: 13 مورد مثبت بستری جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان کرمان داشتیم که از این تعداد 4 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، یک مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 2 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 6 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سیرجان است.

وی با بیان اینکه تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 57 نفر است، گفت: در 24 ساعت گذشته 2 مورد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا گزارش شده و مجموع جان‌باختگان کرونا در استان کرمان به 5 هزار و 822 نفر رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان واکسن تزریق شده جمعیت بالای 12 سال در استان کرمان را 2 میلیون و 362 هزار و 35 دز واکسن تزریق شده نوبت اول، 2 میلیون و 98 هزار و 78 دز واکسن تزریق شده نوبت دوم، 934 هزار و 11 دز واکسن تزریق شده نوبت سوم و 103 هزار و 786 دز واکسن تزریق شده نوبت چهارم است.

در حال تکمیل…