اخبار خوزستان

افزایش ۲۸ درصدی زائران حسینی مرزهای خوزستان نسبت به سال ۹۸

افزایش ۲۸ درصدی زائران حسینی مرزهای خوزستان نسبت به سال ۹۸

افزایش ۲۸ درصدی زائران حسینی مرزهای خوزستان نسبت به سال ۹۸

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرنگار مهر، صادق خلیلیان ظهر امروز جمعه ضمن بازدید از مرز بین‌المللی شلمچه در جمع خبرنگاران، روند ورود و خروج زوار را از مرزهای خوزستان را پرحجم اما روان اعلام و بیان کرد: تاکنون بیش از یک میلیون ۵۵۰ هزار زائر از مرزهای خوزستان عازم عتبات عالیات شدند؛ همچنین نزدیک ۸۲۰ هزار زائر بازگشتند.

وی افزود: بر اساس آمار مقایسه‌ای با سال ۹۸ که آخرین سال برگزاری راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی قبل از شیوع بیماری کرونا بود، روند ورود زائران به عراق از مرزهای خوزستان ۲۸ درصد افزایش داشته که نشان دهنده اشتیاق زوار است.

خلیلیان تصریح کرد: در مجموع از تعداد زواری که از ایران عازم عتبات عالیات شدند ۷۶ درصد از مرز شلمچه و ۲۴ درصد از مرز چذابه عبور کردند.

استاندار خوزستان تاکید کرد: خدمات مواکب، اورژانس و… در مرزهای چذابه و شلمچه همچنان برقرار است و تا آخرین زائری که به وطن برگردد، این خدمات ادامه خواهد داشت؛ همچنین در کشور عراق نیز وسایل نقلیه از ایران اعزام شده که کار تردد زائران را از مرزهای خوزستان به نجف و کربلا و برعکس انجام می‌دهند.

وی در خصوص عبور اتباع خارجی در مرزهای خوزستان از سمت عراق گفت: حدود یک ساعت قبل عراق مرزهای خود را بست چون یک روز قبل از اربعین مرزها را می‌بندند که رایزنی‌های لازم انجام شده تا افرادی که در مرز حضور دارند، عبور داده شوند.

خلیلیان گفت: آمار اتباع خارجی در حال جمع بندی است و پس از تکمیل آن از طریق رسانه‌ها در اختیار افکار عمومی قرار می‌گیرد.