اخبار خوزستان

کاروان نذر برنامه‌های هنری از مرز شلمچه تا چذابه

کاروان نذر برنامه‌های هنری از مرز شلمچه تا چذابه

کاروان نذر برنامه‌های هنری از مرز شلمچه تا چذابه

کاروان نذر برنامه‌های هنری با همت کانون بسیج هنرمندان ناحیه امام حسین (ع) اهواز برنامه‌های متنوع هنری از جمله نمایش زیبا و مخاطب پسند ونات، نمایشگاه هنر‌های تجسمی صرخات الجراح و همچنین حضور شاعران و مداحان را ابتدا از مورخ ۱۴ شهریور در مرز شلمچه و در ادامه در مرز چذابه برپا نمود و همچنان این برنامه‌ها تا آخر ماه صفر ادامه خواهد یاف. 

سرهنگ پاسدار احمد ویسی پور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع) اهواز در بازدید از مواکب غرب اهواز در مرز چذابه نسبت به حرکت موفق و تاثیرگذار کانون بسیج هنرمندان اعلام کردند که اثر گذاری این برنامه‌ها در ایام محرم در شهرستان اهواز خیلی بالا بود و در چذابه چندین برابر شد، استقبال بی نظیر زائرین اباعبدالله الحسین (ع) از این کاروان نشان از اثر فاخر و ترویج درست مسیر اربعین در برنامه‌های هنری می‌باشد.

علی ارجمندنیا (طرفی) مسئول کانون بسیج هنرمندان ناحیه امام حسین (ع) اهواز گفت این کاروان نذر برنامه‌های هنری ابتدا در شلمچه بیش از ۱۰ برنامه انجام داد و در ادامه راهی مرز چذابه شد و در توانست بیش از ۱۰ اجرا را در مسیر موکب‌های مرز برگزار نماید.

نمایش مذهبی ونات به نویسندگی علی محمود و کارگردانی علی ارجمندنیااثری زیبا که از سال ۹۴ تاکنون در پایانه مرزی چذابه اجرا می‌شود، هنرنمایی محمد حمادی و مریم حلفی در حوزه تجسمی، مدح سرایی مداحان اهل بیت علیهم السلام سیدمهدی شبری، توفیق الساری والی پور و علی ساری از مهمترین برنامه‌های کاروان می‌باشد.
این کاروان با همت کانون بسیج هنرمندان ناحیه امام حسین (ع) اهواز و همکاری کانون بسیج هنرمندان دشت آزادگان، سازمان بسیج هنرمندان خوزستان و موسسه سینمایی قاب در نگاه فیروزه در پایانه مرزی چذابه همچنان در حال برگزاری برنامه‌های هنری می‌باشد.