اخبار خوزستان

ابتلای یک بهبهانی به وبا / لزوم انجام تست التور در بازگشت از عراق

ابتلای یک بهبهانی به وبا / لزوم انجام تست التور در بازگشت از عراق

ابتلای یک بهبهانی به وبا / لزوم انجام تست التور در بازگشت از عراق

ایسنا/خوزستان رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان از شناسایی یک بیمار بهبهانی با تست مثبت التور (وبا) در مرز شلمچه خبر داد. 

دکتر رمضان احدی با اعلام این خبر گفت: سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور عراق در حد مطلوبی نبوده و بر اساس آخرین گزارش‌ها بیماری التور (وبا) در این کشور شایع است. 

به گزارش خوزستان خبر به نقل از ایسنا به نقل از دانشکده علوم پزشکی بهبهان، وی ادامه داد: بیماری التور (وبا) یک بیماری حاد گوارشی بوده که در صورت عدم رسیدگی به موقع می‌تواند باعث بروز علائم شدید گوارشی در فرد و یا مرگ شود.

احدی در ادامه افزود: متاسفانه یک فرد حدود ۳۰ ساله با علائم بیماری التور (وبا) به مراکز درمانی در مرز شلمچه مراجعه می‌کند که بعد از انجام تست التور (وبا) مشخص می‌شود وی به این بیماری مبتلا شده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان گفت: در حال حاضر بیمار شناسایی شده و در حال انجام مقدمات برای مراقبت های اولیه، بیمار یابی افراد در معرض و قرنطینه مبتلایان احتمالی و درمان آنها هستیم.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه علائم بیماری التور (وبا) در برخی افراد ممکن است به صورت خفیف نمایان شود و تنها راه شناسایی این بیماری انجام تست التور است، ضروریست تمامی افرادی که به تازگی از کشور عراق بازگشته‌اند برای آزمایش التور به مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی و یا به پایگاه‌های بهداشتی تابعه دانشکده علوم پزشکی بهبهان مراجعه کنند تا از آنها نمونه برداری انجام گیرد. 

انتهای پیام