اخبار خوزستان

۵۹۹ هزار زائر اربعین حسینی از مرز چذابه تردد داشتند

۵۹۹ هزار زائر اربعین حسینی از مرز چذابه تردد داشتند

۵۹۹ هزار زائر اربعین حسینی از مرز چذابه تردد داشتند

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرنگار مهر، محمد خانچی شامگاه جمعه در گفتگو با صدا و سیما اظهار کرد: روز، جمعه ۲۵ شهریورماه حدود ۳۰ هزار زائر اربعین حسینی در پایانه مرزی چذابه تردد داشتند و تعدادی از این زوار به کشور بازگشتند و تعدادی نیز راهی عتبات عالیات عراق شدند.

وی با بیان اینکه از ابتدای ماه صفر تاکنون ۵۹۹ هزار زائر از پایانه بین المللی چذابه عبور کردند، افزود: این رقم نشان می‌دهد که در مقایسه با اربعین سال ۱۳۹۸، حدود ۳ درصد تردد زوار افزایش یافته است.

خانچی افزایش تردد زائران را نشان دهنده بهبود ارائه خدمات در این پایانه مرزی دانست و ادامه داد: هم اکنون در پیک بازگشت زائران کربلای معلی قرار داریم و تمهیدات لازم برای خدمت به مردم اندیشیده شده است.

فرمانده قرارگاه اربعین در پایانه مرزی چذابه بازگشت زائران را روان توصیف و اضافه کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی در این پایانه مرزی آماده به کار هستند و اتوبوس‌ها از همه استان‌های کشور از سوی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تأمین شده است تا زائران را از مرز چذابه به شهرها و استان‌های خود برسانند.

وی گفت: با همکاری شرکت‌ها، دستگاه درون استانی و مجموعه بسیج زائران به صورت رایگان تا اهواز جابجا می‌شوند، ضمن اینکه مواکب در پایانه مرزی چذابه علاوه بر خدمت رسانی به زوار، برنامه‌های معنوی و فرهنگی اجرا می‌کنند.

خانچی به استمرار فعالیت عوامل انتظامی و پلیس راه در محورهای منتهی به مرز چذابه و خروجی‌های استان اشاره کرد و گفت: همچنین عوامل اورژانس، هلال احمر، سپاه، بسیج و… با آمادگی کامل و به صورت شبانه روزی در حال انجام وظیفه و خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی هستند.