اخبار خوزستان

جراحی ۳۵ زائر اربعین حسینی در دانشگاه علوم پزشکی آبادان

جراحی ۳۵ زائر اربعین حسینی در دانشگاه علوم پزشکی آبادان

جراحی ۳۵ زائر اربعین حسینی در دانشگاه علوم پزشکی آبادان

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرنگار مهر، سید محمد صالحی بعد از ظهر امروز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ۱۲ شهریورماه تاکنون در مرکز بهداشتی، درمانی و فوریت‌های پزشکی شهید سلیمانی ۸ هزار و ۱۸۵ توسط پزشکان فعال در این مرکز معاینه شدند.

وی با اشاره به اینکه بیشتر بیماران به صورت سرپایی درمان شدند، گفت: بیماران گرمازده و قلبی و عروقی بیشترین مراجعات به پزشکان مرکز شهید سلیمانی را تشکیل می‌دادند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آبادان بیان کرد: در همین بازه زمانی نیز ۲۳۸ بیمار برای ادامه درمان خود به بیمارستان‌های پشتیبان مثل بیمارستان ولی‌عصر (عج) خرمشهر و آیت‌الله طالقانی آبادان اعزام شدند.

وی با بیان اینکه ۱۵ پزشک در مرکز شهید سلیمانی مرز شلمچه خدمات‌رسانی می‌کنند، اضافه کرد: در هر شیفت کاری ۲ تا ۴ پزشک عمومی و یک پزشک طب اورژانس فعال بودند.

صالحی ادامه داد: اتاق عمل سرپایی، اتاق مامایی، واحد تزریقات توسط پرستاران خانم و آقا و واحد تریاژ نیز در مرکز یادشده به زوار سید و سالار شهیدان خدمات‌رسانی می‌کنند.

وی از حضور پزشکان از سراسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مرز شلمچه خبر داد و بیان کرد: بیمارانی که از مرکز شهید سلیمانی به بیمارستان ولیعصر (عج) خرمشهر اعزام شدند، ۳۵ بیمار عمل جراحی شدند که از این تعداد ۲۵ بیمار جراحی ارتوپدی و ۱۰ بیمار جراحی عمومی شدند که همگی حال مساعدی دارند.

این معاون دانشگاه علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه در حاضر ۲۱ بیمار زائر در بیمارستان‌های پشتیبان دانشگاه علوم پزشکی آبادان بستری هستند، بیان کرد: حدود ۵۵۰ نفر از زائران به بیمارستان ولی‌عصر (عج) مراجعه کردند که از این تعداد ۱۷۶ نفر بستری موقت شدند.