اخبار خوزستان

آمادگی برای مقابله با بیماری وبا در بهبهان

آمادگی برای مقابله با بیماری وبا در بهبهان

آمادگی برای مقابله با بیماری وبا در بهبهان

امیرحسین گفت: با توجه به موضوع پیش آمده شناسایی یک بیمار مبتلا به بیماری وبا، نظارت پیوسته و دقیق بر کلرزنی آب مناطق شهری و روستایی و همچنین نمونه برداری‌های منظم از آب و سبزیجات و ثبت و تحلیل اطلاعات آن، بسیار ضروری است.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی بهبهان می گوید: با توجه به شناسایی موارد مثبت قطعی بیماری وبا در فصل گرما در شهرستان، ضروری است که هماهنگی‌های لازم برای بر تشدید نظارت بر بیماری‌های التور در سیستم بهداشتی درمانی و هماهنگی‌های برون بخشی در راستای پیشگیری و کنترل این بیماری با سرعت و دقت لازم انجام شود.

به گفته او  ما آمادگی کامل برای مقابله با هر نوع بیماری را داشته و در این رابطه ارزیابی لازم انجام شده و موارد پیشگیری مورد بررسی قرار گرفته است.

این مقام مسئول گفت: در فصل تابستان شاهد افزایش مسافرت‌ها، افزایش مصرف غذا در بیرون از منزل و استفاده از غذا‌های آماده طبخ هستیم که همین امر منجر به افزایش ابتلاء به بیماری‌های منتقله از آب و غذا می‌شود.

به گفته او علائم و نشانه‌های بالینی در اغلب بیماری‌های منتقله از غذا شامل اسهال، تهوع، استفراغ و درد‌های شکمی بوده و در برخی موارد ممکن است با اسهال خونی و تظاهرات عصبی نیز بروز کند.

برای پیشگیری از ابتلاء به بیماری‌های منتقله از آب و غذا لازم است دست‌های خود را قبل از تهیه غذا و یا هنگام سرو و مصرف غذا و همچنین پس از هر بار اجابت مزاج و استفاده از توالت‌های بهداشتی شستشو دهیم و مصرف آب سالم و بهداشتی و عدم مصرف آب‌های ناسالم برای آشامیدن، ضروری است.

باشگاه خبرنگاران جوان خوزستان اهواز