اخبار خوزستان

خادمان موکب‌های اربعین و خیران در خدمت به زائران اربعین حسینی تلاش و مجاهدت کردند

خادمان موکب‌های اربعین و خیران در خدمت به زائران اربعین حسینی تلاش و مجاهدت کردند

خادمان موکب‌های اربعین و خیران در خدمت به زائران اربعین حسینی تلاش و مجاهدت کردند

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم از اهواز، به نقل از روابط عمومی ستاد عتباب عالیات خوزستان، حجت‌الاسلام سیدمحمود موسوی، اظهار داشت: اربعین میعادگاه عاشقان و عارفان و دلسوختگان اهل بیت(ع) و همچنین میقات و لشکرگاه حضرت ولی عصر(عج) برای تحقق و آمادگی حکومت جهانی اسلام در عصر حاضر است.

در ادامه این پیام آمده: راه امام حسین(ع) نماد وحدت امت اسلامی است، در حرکت حماسی اربعین از کشورها و مذاهب و ادیان مختلف حضور دارند و این نشان می‌دهد که این مسیر همه ما را به وحدت اسلامی و انسانی رهنمود می‌کند.

رئیس کمیته جذب مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی استان خوزستان در بخش دیگری از این پیام آورده است: حماسه حضور بی‌نظیر مردمی در کنگره عظیم اربعین حسینی همه ساله به همراه حماسه حضور موکب‌های مردمی خدمت‌رسان به زائران حضرت اباعبداله الحسین‌(ع)، نمایش صحنه ایثار، عشق ، عاطفه و محبت بین مسلمین و دلدادگان آن حضرت است.

در ادامه آمده: بدون شک توفیق خدمت به اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) و در این راه نعمت بزرگی است که همگان در پی متنعم شدن از آن هستند و برپا کردن خیمه عزای سید الشهدا(ع) و هزینه کردن جان و مال برای آن حضرت یکی از مهمترین راه‌های جلب رضایت حق تعالی و سبب نزول رحمت و عامل شفاعت اهل بیت(ع)در قیامت است.

این پیام می افزاید: شیفتگان و دلدادگان حضرت سیدالشهدا(ع) و مشتاقان خدمت به زائران آن حضرت در موکب‌های اربعین حسینی استان خوزستان در سه سال گذشته با وجود خدمات گسترده مردم یاری و خدمت به محرومان و آسیب‌دیدگان از محدودیت‌های کرونایی، امسال نیز با وجود مشکلات اقتصادی موجود، همزمان با فرارسیدن ایام اربعین حسینی مشتاقانه خود را برای خادمی زایران اربعین آماده کردند.

رئیس کمیته جذب مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی استان خوزستان در بخش دیگری از این پیام آورده است: تلاش‌ها و مجاهدت‌های خالصانه مدیران و خادمان موکب‌های اربعین حسینی که با شور همراه با شعور و عشق حسینی آمیخته است را هیچ کس نمی‌تواند ارزش‌گذاری کرده و از آن قدردانی کند و اجر و پاداش این خدمات واعمال خالصانه نزد پروردگار متعال ثبت و ضبط  خواهد بود.

در این پیام آمده است: ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات و کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی خوزستان به عنوان یکی از خادمان آستان مقدس سرور و سالارشهیدان، بر خود لازم می‌داند از زحمات و پشتیبانی تمامی مدیران و خادمان موکب‌های اربعین حسینی مستقر در عراق، شلمچه، چذابه و مسیرهای منتهی به پایانه‌ها و همچنین هیئت‌های مذهبی مساجد، حسینیه‌ها، خیران و همه حمایت‌کنندگان این حماسه بزرگ قدردانی کند.

به گزارش خوزستان خبر به نقل از تسنیم، بیش از یک هزار و 500 موکب در سراسر استان خوزستان به ویژه در مرزهای شلمچه و چذابه میزبان زائران اربعین حسینی بودند.

انتها یپیام/735/ح